Bildegalleri
Med Paulus i Tyrkia - reiser i en Gresk-Romersk verden - Aage Hauken
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
St. Olav Forlag 2013. 241 sider. Hefta. fin
Å reise med Paulus i Tyrkia er en kulturreise med store utfordringer, historisk som geografisk. Å følge apostelen på dette kartet er å bli kjent med en stor del av det vestlige Lilleasia, fra Antakya på grensen mot Syria til Alexandria Troas ved Hellesponten. Vi reiser samtidig på flere plan, fordi vi beveger oss i et gammelt kulturterreng, et som jevnt og sikkert er blitt innlemmet i Romerriket. Vi møter jøder og romere, kristne og hedninger. Vi ferdes til lands som til vanns. Vi møter en opplagt og kamplysten Paulus, en dobbelt syk Paulus, en Paulus i fangenskap. Vi kommer både Tyrkia og apostelen nærmere ved å foreta denne ekspedisjonen, og vi lærer mye om hvordan grunnlaget ble lagt for et kristent Europa ? og av hvem.
Dr. teol. Aage Hauken er dominikanerpater og har en lang merittliste som fag- og skjønnlitterær forfatter, organist/komponist og akademiker
religion kristendom historie
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.7.2026 kl. 17:43 ・ FINN-kode: 335843541








