Bildegalleri
PETE SHELLEY - SYNTHPOP KLASSIKER OG NEW WAVE 1981 - JOHNNYROCK
Til salgs
Frakt fra 99 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
PETE SHELLEY – «HOMOSAPIEN» (1981)
Pete Shelley var frontfigur i pønk/rock/pop-bandet Buzzcocks på 70-tallet sammen med blant annet Howard Devoto som gikk videre med The Magazine.
Etter den første suksessen med Buzzcocks spilte Pete Shelley inn et par meget interessante soloalbum. Dette var det første av dem der han gikk tilbake til sin interesse for elektronisk musikk, new wave rock og synthpop. Et meget originalt album som kanskje la mye av grunnlaget for suksessen til Human League med deres Dare-album da produsenten her, Martin Rushent, nok tok med seg ideer til dette neste prosjektet å produsere for andre.
Det er flere små-geniale sanger på dette albumet. Elektronisk new wave med en helt egen twist og originalitet. Anbefales!
DENNE ER SOM NYTT.
Dette er den SVENSKE ORIGINALE pressingen fra 1981 på GENETIC/ ISLAND RECORDS, der coveret, ISLAND innerposen og vinylen er SOM NYTT. TOPP STAND.
Min pris: 150 kr
Tilbud nå: 100 kr
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.1.2026 kl. 21:50 ・ FINN-kode: 332122243






