Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/MINI/Cooper S

Bildegalleri

Mini GP3, nr 1408 av 3000 i verden. BSI fra Mini (1/34)

MINI Cooper S

John Cooper Works GP3, 306 hk oppgradert stereo

Modellår

2020

Kilometerstand

38 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på SX18445Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Så kjekt at du er en av de som fortsatt liker en ekte bensin bil, uten rekkevidde angst!
Dette må være noe av det mest spinnville men samtidig superhotte man kan få kjøpt for en relativt liten sum penger. Mini lager med ca 10 års mellomrom en egen GP modell, som produseres i begrenset antall og med nummererte biler. Dette er bil nummer 1408 av 3000 på verdensbasis. Jeg tror det er 5 stk i Norge.

Jeg kjøpte bilen ny fra BMW/ Jæger Sentrum i Bergen. Registrert 30/12-2020

Vanligvis har man Mini One, dernest Cooper S som den svært så sporty Minien med 192 hester. Dernest kommer Cooper S John Cooper Works med 231 hester og til slutt finner man i svært begrenset antall, limited produksjonen John Cooper Works GP 3 med hele 306 hester.

Dvs om du ikke er elbil kunde :) GP3 er noe helt annet, back to basic. En ekte petrolheads car!

Denne gangen har Mini utrustet den lille rakkeren med et eget understell, ribbet bilen for vekt, satt på sperreaksling og puttet inn Bmw sin superspreke 2.0 liter twinnscroll turbo motor, som man også finner i eks M135i.
Motoren er koblet til Bmw sin 8 trinns sport-automatkasse, som enten styrer alt selv, eller du kan manipulere den på girspaken, eller med pads på rattet. Lær den å kjenne, og den er lynrask i girskiftene.

Noen sier de skulle hatt bilen med manuell. De skjønner ikke bæret ! Her må du for guds skyld ha begge hendene på rattet hele tiden !
Sett bilen i GP mode, og slipp galskapen løs. Det drar avgårde noe sinnsykt, med et helt særegent brøl/ brumming i eksosen og motoren. Opplevelsen av å kjøre en sportslig/ rallybil er helt hinsides.

Den lave vekten på knappe 1250 kilo, kombinert med et hjul i hvert hjørne, og et særdeles sportslig demper og fjæroppsett, med negativ camber og frekke hjulvinkler, gjør at bilen oppleves som en gokart. Bilen krenger ikke, og skyter ut av svingene som en ekte racerbil. Sperreakslingen sørger for null hjulspinn, og om du ikke er våken på rattet, blir du dratt rett av veien. Garantert !

Helt på alvor, her må du holde tunga beint i munnen. Dette er på ingen måte en nybegynnerbil. Ihvertfall ikke om dine egne sperrer ikke er helt etablert enda.

Mini fikk Hankook til å produsere 3 typer dekk spesiellt til denne bilen. De er stjernemerkede. EvoS1 er til sportslig veibruk. Semi slicks til bane, og piggfrie vinterdekk. Alle leveres kun i 18 tomms, for å passe over de enorme bremsene på framakslingen. Her setter du framtennene i rattet, om du høgger til.

Personlig syntes jeg EvoS1 dekkene ble for baneorienterte/ firkantede på kantene til vanlig veibruk, så jeg byttet i sommer til det nyeste Michelin dekket, Pilot Sport 5.
Bilen ble da litt roligere på veien, og har et velkjent Michelin veigrep, kombinert med hinsides rask handling og jevn vektforskyving i svinger.

Sjekk hva Top Gear sier om bilen:
https://www.topgear.com/car-reviews/mini/jcw-gp

De sier egentlig at bilen er sinnsyk, men klager litt på automatkassen til Bmw. Jeg kjenner bilen, og er helt uenig. Girkassen passer perfekt til bilen.

Jeg valgte å oppgradere stereoanlegget kraftig hos Bilradiospesialisten i Bergen. Nå reiser håret seg på hodet når Karpe spiller PAF, eller når Yello dundrer The Race i remastret versjon. Oppgraderingene er usynlige, og reversible om man skulle ønske det.

Lyden av bilen, følelsen av handlingen, anlegget og utseende gjør at du smiler konstant. Enten du kjører med vinduene åpne på svingete vei, eller sitter og ser på bilen fra kafeen. At fremmede stopper og viser tommel opp, må du venne deg til. Her blir du på ingen måte anonym Hvermansen i gata.

Bilen var nesten optimalt stylet fra fabrikk, men jeg ville ha chromelistene under vinduene i blank piano sort. Så det er fikset profesjonellt.

Bilen har gått på serviceavtale hos Bmw/ Mini

Jeg fyller konstant 98 oktan, selv om bilen kan bruke rimeligere bensin. Mitt tips til deg! Dont! Har du ikke råd til skikkelig bensin, kjøp en annen bil :)

Hvis du søker opp mobile.de vil du finne at det koster ca 650.000 +\-å importere tilsvarende bil til Norge ferdig registrert.
Har du lyst og har du råd ? Kom og kjøp :)

Spesifikasjoner

Omregistrering
4 532 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
490 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
MINI
Modell
Cooper S
Modellår
2020
Karosseri
Kombi 3-dørs
Drivstoff
Bensin
Effekt
306 hk
Slagvolum
2 l
CO₂-utslipp
189 g/km
Kilometerstand
38 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
1 255 kg
Seter
2
Dører
3
Farge
Grå
Fargebeskrivelse
Grå metallic
Interiørfarge
Mørk grå med kontrastfarge i rødt
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
SX18445
Chassis nr. (VIN)
WMWXX910002N17488
1. gang registrert
30.12.2020
Eiere
1
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Airbag foran
  • Alarm
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • AUX-inngang
  • Bluetooth
  • Cruisekontroll
  • Diff.sperre
  • Digitalt instrumentpanel
  • El.vinduer
  • Elektriske speil
  • Fjernlysassistent
  • Girsjaltere på rattet
  • Gjenfinningssystem
  • Handsfree opplegg
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg
  • LED-lys
  • Lyssensor
  • Metallic lakk
  • Midtarmlene
  • Multifunksjonsratt
  • Navigasjonssystem
  • Nøkkelløs start
  • Oppvarmede seter, foran
  • Radio DAB+
  • Regnsensor
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Sideairbager
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Sportsseter
  • Trådløs mobillading
  • Vinterdekk på aluminiumsfelg
  • Vinterdekk på felg
  • Xenonlys

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Nei

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Ja. Ingen

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

5207 Søfteland
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

315284312

Sist oppdatert

31. januar 2026, 16:19

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

MINI
MINI Cooper S