Bildegalleri
Viser langs skogsti og kløvereng av Tom G. Bengtson
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Viser langs skogsti og kløvereng av Tom G. Bengtson
© Tom G. Bengtson 2017
ISBN 978-82-303-3673-1 Innbundet 56 sider
Om boka:
"Asbjørn Dørumsgards dikt i ord, toner og bilder. Asbjørn Dørumsgard var lyriker, redaktør for flere tidsskrifter og lokalaviser, lokalpolitiker og lokalhistoriker. Han ga ut 16 diktsamlinger, og var ordfører i Fet og Rælingen i 18 år.
Boka presenterer hans dikt i ord, toner og bilder. Tom G. Bengtson har tonesatt noen av diktene. I boka har han en kort tekst til hvert dikt. Diktene følges av noter.
Forfatteren er født (1949) og oppvokst i Rælingen. Han arbeidet i i Rælingen kommune i vel 46 år, blant annet som kulturkonsulent og miljøvernrådgiver. Han har hatt god tilgang på lokal kulturhistorie og naturforvaltning.
Som ivrig amatørfotograf er han godt kjent i Romerikes mangfoldige natur. Han har tidligere gitt ut naturboka "Fra Øyerstrand til Ramstadslott" i 1990. Som visesanger har han satt tone til mange av Asbjørn Dørumsgards dikt, og flere av visene ble gitt ut på CD "...skogens sus og somrens sang..." i 2013."
Adressen er jobbadresse
Kan også hentes hjemme hos meg på Fjerdingby
Om veiene våre krysses kan jeg selvsagt ta med boka!
Jeg sender gjerne
Ta en titt på de andre annonsene mine dersom du er interessert i flere bøker 📚
Konto på Instagram for boktips: @litterat_tur
Nøkkelord: Asbjørn Dørumsgard / lyrikk / viser / Rælingen / Fet / gjenbruk / @brabrukt / bærekraftig handel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.6.2026 kl. 15:58 ・ FINN-kode: 238191897
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt



