Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
BMW 5-serie
535 i
1988
146 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Meget pent brukt 33 år gammel bil , garantert fri for rust .Dette er en original BMW 535 i som er i 100 % originalstand bortsett fra uoriginalt steroannlegg .
Bilen har aldri vært restaurert og har hatt en særdeles høy grad av vedlikehold .
Jeg kjøpe bilen av min svenske nabo i Spania ( jeg er pensjonist og bor i Spania i vinterhalvåret ) , min kjære nabo er en dame på 91 år som fortsatt kjører bil , men ikke lenger i Spania .
Bilen har ikke solbrent lakk og interiør fordi den alltid ble kjørt inn i garasjen etter bruk , jeg mener hun har hatt den i Spania de siste 15 til 17 årene ?
Jeg kjøpte bilen før Coronapandemien kom til Europa og rakk ikke kjøre den hjem før det ble reiserestriksjoner , derfor ble den stående i hennes garasje inntil jeg etter 20 måneder ga opp tanken med å kjøre den hjem ( noe jeg selvsagt hadde gledet meg ustyrtelig til ! ) tilslutt ga jeg rett og slett opp ettersom det hele tiden kom nye utbrudd ,tilslutt bestilte jeg derfor transport av bilen hjem til Norge som kostet ikke mindre enn 21.880,- N.O.K. .
Grunnen til at jeg nå selger bilen er at jeg selvsagt ikke klarte å vente på at Coronapandemien skulle gå over og at det kunne gi meg muligheten for å kjøre den hjem , jeg kjøpte derfor i mellomtiden en annen hobbybil her hjemme i Norge som jeg nå ønsker å beholde , trenger rett og slett ikke flere biler .
Jeg fikk mangellapp på bremser på visning hos Statens vegvesen , derfor ble nye komplette bremseskiver/klosser og bremsekalyptere bak kjøpt fra Borsch for ikke å gå ned i kvalitet i forhold til originale deler .
Bilen vil bli ettervist og registrert på nye eier med ønskede bokstaver på registreringsskilter om ønskelig kan du derfor velge registreringsnummer i ditt hjemmehørende distrikt eller annen bokstavkombinasjon du selv ønsker .
Bilen kan også selges for export om ønskelig , jeg kan være behjelpelig med transport av bilen over hele Norge eller hvor som helst i verden ,men selvfølgelig må den være betalt før den transporteres til kjøper .
BMW 535 i var den store drømmen på 80 tallet , jeg mener å huske at denne kostet rundt 1 million i Norge på slutten av 80 tallet ,så her får du en god rabatt på å vente noen år !!!.......
Bilen kan sees på Østre Toten i innlandet fylke ,15 minutter fra Gjøvik , jeg svarer gjerne på tekstmeldinger og telefonsamtaler på 900 68400 Magnus Tokvam .
Bilen selges nå eller til neste år , jeg kan tillby vinterlagring til halv pris( 1500,- for hele sesongen ) til kjøper som ønsker å overta bilen i år( gjennom www.vinterlagring.no .)
Denne bilen kan gi grunnlag for å få bevaringsverdi status som betyr at du kan få den forsikret for under 1000,- per år og med EU - kontroll hvert 5 år.
Hvis en ser hvilken prisutvikling disse bilene har hatt i Tyskland de siste årene vil jeg også anta at også denne prisutviklingen etterhvert også vil komme til Norge jeg tror derfor at disse bilene i denne tilstanden / kjørelengden aldri vil bli mulig å få kjøpt til en lavere pris enn i dag .
Jeg har lagt ut et par videoer av bilen på You Tube , skriv Magnus Tokvam på søkefeltet på you tube .
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- 5-serie
- Modellår
- 1988
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 211 hk
- Slagvolum
- 3,5 l
- Kilometerstand
- 146 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 900 kg
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 5
- Dører
- 4
- Farge
- Grå
- Fargebeskrivelse
- Delphin grey metallic
- Interiørfarge
- Beige
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Chassis nr. (VIN)
- WBAHD110202649683
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- CD-spiller
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Hengerfeste, avtagbart/svingbart
- Klimaanlegg
- Metallic lakk
- Mørke ruter
- Oppvarmede seter, foran
- Radio FM
- Sentrallås
- Servostyring
- Soltak/glasstak
- Sommerhjul
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.