1/24

Velkommen til Båtbu1960 «Gamle båtbua»

Nyt sommeren på egen brygge i sjøkanten

Boligtype
Feriehjem
Størrelse
75 m²
Soverom
2
Senger
6
Baderom
1
Trygg og enkel bestilling av feriehjem

Bestill feriehjem på en sikker og fleksibel måte. Du sender først en forespørsel til utleier - og betaler kun dersom utleier godkjenner.

Om boligen

Velkommen til «gamle båtbua» Båtbu1960
Gamle båtbua er opprinnelig et naust som ble bygget i 1960 som båtbu/båtgarasje med en liten sommerleilighet.
Sommerleiligheten er oppgradert flere ganger, senest i 2020. Leiligheten har egen ankomstvei og inngang. Det er flere private uteområder/terrasser og brygger, i tillegg til en liten strand hvor barna kan vasse og fange reker og skjell mm
Det er normalt mye fisk i fjorden.
Ellers er Borøya et fint turområde. Vi anbefaler en tur til Sandvika og Borøykilen. Fin tur, følg veien/stien over øya, du har lov til å følge stien gjennom hagene. Det er også merkede, gamle stier mange steder på øya. Les mer om dette på Borøystiene på facebook.

Rom og sengeplasser

I 1.etasje er det kjøkken/allrom med spiseplass til 6-8 personer. Direkte utgang til egne terrasser med stor spiseplass, med gassgrill og egen brygge med plass til båt, bading og soling.
Kjøkkenet er utstyrt med alt som trengs av utstyr og serviser. Oppvaskmaskin, kjøleskap og fryser, kaffemaskin.
Badet ligger også i 1.etasje med toalett, vask og dusj.
Rengjøring er ikke inkludert. Det kan bestilles mot et gebyr på kr 2000,- eller du kan gjøre det selv. Husk å bestille tidlig hvis du ønsker tjenesten fordi den kan bli booket opp og ikke være tilgjengelig.
Naustet er tilknyttet kommunalt vannverk og avløp via avløpspumpe og kvern. Kast derfor ikke noe i toalettskålen som naturlig ikke skal være der.

I 2.etasje er det stue med salong (3+2-seter) og TV.
Det er også to soverom med to senger i hvert rom. En dobbeltseng (140 cm) og en enkeltseng (90 og 120cm). I tillegg er det sovesofa i TV-stuen. Barneseng kan skaffes hvis ønskelig.
Det er dyner og puter til alle senger på soverommene. Du må ta med eget sengetøy som sengetøy, dynetrekk og putevar, samt håndklær.

Fasiliteter

  • Kjøkken
  • Balkong/terrasse
  • Garasje/parkeringsplass
  • Oppvaskmaskin
  • Kaffetrakter
  • TV
  • Båtplass
  • Hagemøbler
  • Barnestol
  • Barneseng
  • Innlagt vann
  • Innlagt strøm
  • Sjøutsikt
  • Grill

Husregler og tilgjengelighet

  • KryssIkke rullestolvennlig
  • KryssRøyking ikke tillatt
  • SjekkmerkeKjæledyr tillatt

Regler for avbestilling

  • Full refusjon hvis avbestillingen skjer mer enn 30 dager før innsjekksdato.
  • 50 % refusjon hvis avbestillingen skjer 14–30 dager før innsjekksdato.
  • Ingen refusjon hvis avbestillingen skjer mindre enn 14 dager før innsjekksdato.

Beliggenheten

Det er 2 Båtbuer ved siden av hverandre.
Begge har helt private uteområder og brygger.
Beliggenheten er i naturskjønne omgivelser på Borøya utenfor Tvedestrand. En liten båttur utover fjorden finner du skjærgårdsparken som er en del av Raet nasjonalpark.
På Borøya er det mange merkede turstier.
På Hagefjordbrygga ligger restaurant Hilda Larsen med spennende menyer og egen badstu ved brygga.
I nærområdene finner du også Lyngør og Sandøya med hyggelige spisesteder og turområder.
I Tvedestrand (12 min kjøretur) er det hyggelige butikker og ikke minst egen badepark.
Ikke langt unna ligger Arendal og omegn Golfklubb.

I nærheten

  • Vann
  • Strand
  • Turterreng
  • Fiskemulighet
  • Golf
  • Matbutikk
  • Restaurant
  • Tettsted
  • Sjøen
  • Bakeri
Borøy, Tvedestrand, Agder, Norge

Nabolagsprofil


Vurderinger fra gjester


FINN-kode387262415
Sist endret6. januar 2025, 18:28
Rapporter annonse
Bilde av en anonym avatar

Privat utleier

Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende forespørsler.
Logg inn
Velg tid i kalenderen

mai 2026

man

tir

ons

tor

fre

lør

søn

Gå videre