Bildegalleri
Emmaljunga barnevogn mørk blå med skinnhåndtak
Til salgs
5 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Emmaljunga
Komplett Emmaljunga barnevogn selges – babybag, sportsdel, vognpose, regntrekk og ekstrautstyr inkludert
Dette er den tredje Emmaljunga-vognen vi har eid, og uten tvil den beste.
Vognen ble kjøpt ny til vårt yngste barn og er kun brukt til ett barn. Den er svært pent brukt, og har hatt en langt roligere hverdag enn mange andre vogner. Mesteparten av tiden har den blitt brukt til soving, både inne og ute. Til turer i skog og mark har vi hatt egen løpevogn, så denne har vært spart for mye av den slitasjen som ofte følger med daglig bruk.
Dette er en vogn som virkelig fungerer under norske forhold. Den triller fantastisk godt på grusvei, vinterføre, slaps, snø og ujevnt underlag. Faktisk var det nettopp derfor vi valgte denne modellen. Etter å ha prøvd den på vinterføre i Tromsø ble vi så imponert over hvor lett og stabil den var å trille at vi kjøpte samme modell selv.
Vognen selges komplett med:
• Understell
• Babybag
• Sportsdel
• Original stelleveske (aldri brukt)
• Oppbevaringsveske/koppholder til håndtaket
• Integrert myggnetting
• Integrert solskjerming
• Sele i sportsdel
• Voksi vognpose
• Regntrekk
Både babybag og sportsdel kan vendes begge veier, slik at barnet kan sitte både mot deg og fremovervendt.
Praktiske detaljer som gjør hverdagen enklere:
• Lufteluke i kalesjen på sportsdelen for god ventilasjon på varme dager
• Innvendig oppbevaringslomme i babybagen
• Ekstra sidelommer på babybagen
• Romslig handlekurv under vognen
• Store hjul som takler både byliv og mer krevende underlag
Voksi-posen som følger med
Det følger med en Voksi vognpose som passer perfekt i vognen. Den er varm og lun, men jeg vil beskrive den som best egnet til vår, høst og kjølige sommerdager. På vinteren kan den fungere fint på mildere dager eller med ekstra klær og tepper ved behov. En veldig praktisk pose som dekker store deler av året.
Regntrekk
Det følger også med regntrekk som passer både babybagen og sportsdelen. Dette er opprinnelig regntrekket til løpevognen vår. Det fikk en liten rift ved åpningen etter at noen prøvde å montere det på feil vogn i barnehagen. Skaden er reparert med gaffateip, og trekket er fortsatt helt tett og fungerer akkurat som det skal. Ikke det peneste kosmetisk, men fullt brukbart og svært praktisk å ha med.
Tilstand
Vognen er generelt svært pen. Det finnes noen kosmetiske skrapemerker på understellet ved hjulene etter transport. På håndtaket har kunstlæret fått litt slitasje rundt enkelte sømmer. Dette påvirker ikke funksjonen, og håndtakstrekk kan enkelt byttes hos forhandlere som utfører service på Emmaljunga-vogner.
Nypris var rundt 14 000 kroner.
Dette er en kvalitetsvogn bygget for å vare i mange år, og den har fortsatt masse bruk igjen. For deg som ønsker en robust, komfortabel og driftssikker vogn som fungerer like godt på bergenske vinterveier som på grusveier og trilleturer ellers i året, er dette et veldig godt kjøp.
Pris: 5 000 kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.6.2026 kl. 15:36 ・ FINN-kode: 466138972
Lette sommerkjoler til lyse kvelder
Ta en titt
