Bildegalleri
Alaska husky hannhund
Til salgs
5 500 kr
Beskrivelse av varen
Alder: 4 år eller eldre
Kåre II vurderes så smått å selges dersom det perfekte hjemmet skulle dukket opp da antall hunder dessverre ikke går opp i opp pdd.
Født 24.08.22 og i overkant av 31 kg. Går godt i led hos meg med annen uerfaren leder, men fungerer nok best med erfaren makker eller lengre bak i spannet. Er startet å ta kommando (gee/haw). Mor var hovedlederen i spannet i mange år, far går alle posisjoner og er en svært hardtarbeidende hund. Vi lurer på at han går sæ varm i spann når mildværet kommer, så mulig han funker best som turhund.
Kåre e en enmannshund. Snill som dagen er lang med alt og alle, men e litt selektiv på kordan mennesker som han syntes e veldig skumle eller helt greie, spesielt barn og mannfolk. Derfor selges han ikke til turistkennel eller satsende kennel. Det ideelle hjemmet for han er hos en aktiv dame med flere utehunder og ingen småbarn. Han selges ikke som familiehund.
Gode poter og veldig tjukk og god pels. Vaksinert og chippet, ikke rabies/pass. Går overens med hunder av begge kjønn, er konfliktsky og har veldig godt språk i flokk. Bor i ren hannhundflokk i dag.
Aldri vært syk eller skadet, men har en medfødt emaljefeil på tennene som gir ekstra misfarging. Har aldri opplevd tannstein på han, og dyrlegen var positivt overrasket over tennene hans til tross for misfargingen. Påvirker han på ingen måte.
Kåre vil trenge tid på å bli helt trygg på nye personer i livet hans og eventuelt nytt hjem. Han er ikke vandt til å være inne, og vil nok ha veldig godt av å ha trygge hunder rundt seg. Stille i hundegård helt til han ser du kommer og er veldig glad i å snakke til dæ når du er sammen med han.
Selges kun til erfarne hundefolk.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 29.5.2026 kl. 19:45 ・ FINN-kode: 465311134
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt