Bildegalleri
Browning X-Bolt Tactical 6,5x55 pakke
Til salgs
28 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Browning x-bolt tactical i farge FDE kaliber 6,5x55 med:
Minox Zx5 2-10x50 siktemiddel
A - Tec Marksman proffesjonel lyddemper
MDT oryx bipod - M - LOK attachment FDE
Våpenkoffert browning
Selger med tungt hjerte langholdsriflen min grunnet at det skal investeres i ny hagle til sommeren, og våpenskapet trenger plass.
hele riflepakken koster ca 50 00kr nytt.
Jeg har skutt med mange forskjellige våpen opp igjennom, men dette er den beste riflen jeg har skutt med. Jeg kjøpte riflen sommeren 2025, med jakt som hovedmål. Den har blitt brukt på flere forskjellige typer jakt. Jeg har skutt Gås på 250 meter med den, rev på 150 meter, rype og elg.
Jeg kjøpte riflen fra browning sin nettside sommeren 2025. Jeg valgte 6.5x55 siden hovedmålet med riflen var at den skulle brukes på rypejakt, revejakt og gåsejakt, samt at jeg kunne ha den til en lengre post på elg/rådyr jakt. Jeg har lettere børse med aimpoint til elgjakta og kombirifle til de lengste rypeturene så denne ble kompromisset imellom.
Riflen er påkostet med en MDT oryx bipod kjøpt fra brownless og en A-TEC marksman lyddemper kjøpt fra A-TEC norge. Tofoten er eksepsjonell bra og lyd-demperen kan brukes både som lyddemper eller med muzzle brake. Når mann skyter med denne riflen er det knapt rekyl og så lydløst som du kan få det med en 6.5x55. Noe som passer perfekt til revejakt og gåsejakt i nærheten av kulturlandskapet.
Denne lyddemperen selges ikke av vanlige forhandlere og er et sjeldent syn, jeg kan nesten si at det er som å skyte med en salongrifle når man skyter med denne. Den tåler i tilegg en mengde med skudd som de fleste andre dempere ikke gjør. Derfor er den spesielt godt egnet til trening.
Siktet Minox Zx5 2-10x50 er et sikte jeg puttet på børsen fra en annen børse jeg har. Hvis noe må byttes ut på denne børsen så er det siktet hvis du vil skyte riktig langt, og det var planen å invistere i til denne sommeren, men ettersom jeg skal ha ny hagle, blir ikke dette noe av. Siktet er imidlertidig Minox som er tysk og kjempekvalitet. Siktet fungerer spesielt godt på mørkere dager siden Minox har veldig bra lysgjennomgang.
Dette er en fantastisk rifle som jeg selger til en mye billigere pris en alt sammenlagt, og den er skutt under 400 skudd med.
Selv om jeg selger den billigere er det viktig og merke at du som kjøper vet va du kjøper. Dette er ikke en lett rifle, og den er ikke kort i lengde heller. Den har sine bruksområder til posteringsjakt, revejakt, fuglejakt og elgjakt eller PRS skyting, men dette burde ikke regnes som et førstegangsvåpen eller en rifle til å gjøre alt. Jeg ville heller prioritert et lettere våpen med mer allsidighet hvis dette er førstegangsrifle eller den eneste riflen du skal ha til alt.
Hvis du derimot ønsker en superstødig rifle til enten jakt eller baneskyting, med et fantastisk avtrekk (som er justerbart), som kan skyte på lengre distanser og som gir de samlingene du ønsker på banen så er dette noe for deg.
Jeg har aldri følt meg så trygg på avtrekkeren på noen form for vilt som jeg har med denne riflen.
Riflen har blitt pusset same dag som den har blitt skutt med hver gang og er godt vedlikeholdt. Den ser ut som en butikkny rifle mer eller mindre.
Selges mot godkjent våpensøknad, og kan sendes om dette er ønskelig. Jeg har i tilegg en god del ammunisjon til riflen som kan slenges med i pakken. V-max til rev, Barnes TTSX til elg/rådyr og sako speedhead til gås/rype.
Send melding om du har spørsmål, ønsker å vite mer om riflen og erfaringer med den. Jeg har brukt den mye på jakt, og til og med på drivjakt. Så har lagt opp en del erfaringer med den i mange forskjellige jakt situasjoner.
Pris kan også diskuteres, tar gjerne imot bud. Riflen kan selges billigere hvis det er ønsket å kjøpe den uten optikk. Mvh Johan
Fra brownings nettside om riflen:
"Robust rifle som har MDT ESS-chassis med 15” NV-forend, Hogue fingergrip, MDT kikkertskinne og matchavtrekk. Leveres med 61 cm heavy barrel, ferdig gjenget MF18x1,0 og 5-skudds stålmagasin. En spesialmodell for det norske markedet – bygget for presisjon og funksjon."
Fra brownells om tofoten:
"ORYX Bipod – Kvalitet og funksjonalitet i ett
Konstruksjonen av et premium polymerblanding gjør ORYX Bipod-benene stive, sterke og stabile. Den enkle utplasseringen og justeringen er en naturlig del av designet, takket være den sømløse en-hånds funksjonaliteten. Den ergonomiske formen føles som en naturlig forlengelse av hånden din.
Med inspirasjon fra fotballsko og dekkmønstre, sikrer de holdbare gummiføttene på bipoden pålitelig grep på alle overflater.
ORYX Bipod: hvor kvalitet møter overkommelighet og varig håndverk.
* Premium polymerblanding for styrke og stabilitet
* Enkel utplassering med en hånd
* Ergonomisk design for komfort
* Holdbare gummiføtter for godt grep "
Fra A-TEC sin hjemmeside:
"The A-TEC Marksman offers an excellent and efficient muzzle brake and a supressor to fit it
With the suppressor attached you secure accuracy, hide the muzzle flash and reduce the sound pressure significantly. Soundpressure is reduced with 30 dBC in calibre .338 LM.
Marksman is made for professional users and tough usage. The silencer is surface treated with cerakote and the muzzle brake is black nitrated that makes the surface "diamond hard" and extremely robust."
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 28.5.2026 kl. 18:58 ・ FINN-kode: 465110086
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
