Bildegalleri
AJ Royal Pendel 50 cm – Arne Jacobsen – mørk brun
Til salgs
500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Louis Poulsen
Designer: Arne Jacobsen
Selger en original AJ Royal Pendel designet av Arne Jacobsen og produsert av Louis Poulsen. Lampen er i den klassiske mørkebrune utførelsen og har diameter på 50 cm.
AJ Royal er en av Arne Jacobsens mest ikoniske lampedesign og ble utviklet i 1957 som en del av det helhetlige designkonseptet til SAS Royal Hotel i København (nå Radisson Collection Royal Hotel). Lampen er kjent for sitt tidløse, geometriske uttrykk og det behagelige lyset den gir, både nedover og opp gjennom de karakteristiske åpningene på toppen.
Lampen gir et eksklusivt og elegant uttrykk over spisebord, i stue, på kontor eller i prosjektmiljøer.
Tilstand:
Lampen har noen kosmetiske merker og riper som følge av lagring, samt enkelte små avslag på den hvite innerskjermen. Skadene på innerskjermen vurderes som enkle å utbedre med hvit lakk/maling dersom ønskelig.
Prisen er satt lavere enn tilsvarende AJ Royal-lamper som ligger ute for salg, nettopp på grunn av de kosmetiske merkene.
Fakta:
• Design: Arne Jacobsen
• Modell: AJ Royal Pendel
• Diameter: 50 cm
• Farge: mørk brun
• Dansk designklassiker
• Gir både nedadrettet og stemningsskapende oppadrettet lys
Ta gjerne kontakt ved spørsmål eller interesse.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 18.5.2026 kl. 20:50 ・ FINN-kode: 464081989
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt