Bildegalleri
Guideline Fario Distance #4 flyt flueline
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 48 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selges grunnet lite bruk. I fronten er leader påmontert med nail-knot, løkke fjernet.
Ellers ingen skader, kan sendes til 70,- med Postnord eller til 28,- med posten uten embalasje i brev.
Fario Distance er en allsidig line som leverer godt på kort hold og utmerker seg på litt lengre distanse. Dette er fluesnøret for deg som liker å ha muligheten til å holde mye line i luften med lange kontrollerte nedlegg. Passer meget godt til innsjøfiske og de litt større elvene. Denne snøretypen krever litt mer plass i bakkastet og ditto når du skal ankre linen på innkastet når du vannkaster. Distance leverer kastelengder og pene presentasjoner på lengre hold som går utenpå de andre to linene i serien når det kreves. Fario Distance passer for fiskere som er normalt gode til å kaste og trenger en line som leverer pent på de lengste kastene. Lengre klumper gir både roligere- og mer stabile liner, egenskaper mange setter pris på. For typisk nærfiske på inntil 10m vil Fario Tactical og Elite utmerke seg ifht. Distance ved å være mer lettkastet pga. mer konsentrert vekt i klumpen.
TAPERINGEN
Fario Distance's klumplengde på 12,1m har både lengre belly (midtdel) og baktapering (2,0m) enn de andre to i serien, den økte massen forsinker overrullingen av linebukten. Viktige egenskaper for at snøret skal presentere på de lengste kastene og ikke ''gi seg'' for tidlig. Fronttaperingen er på 6,5m og leverer lette, perfekte presentasjoner med små og store tørrfluer til kresen- og lettskremt fisk. En middels tykk ''handling line'' på 3m gir god slitestyrke når du kaster og stabiliet ved lange kast. Skytelinen er tynn for minimal friksjon og gode skyteegenskaper. Kommer med løkke i begge ender og id-merking i front.
Klumpfargen er Golden Amber med en Pale Orange handling- og skyteline. Total lengde varierer mellom 29 m/95 ft i #4 & 5 til 32 meters/105 ft i # 6-7.
TEKNOLOGI
TLT - (Triple Layer Technology) & Direct Contact Core
Fremtidens fluesnører består av en revolusjonerende- og kompleks multi-denisitets teknologi med tre ulike hardheter i coatingen. Ulike hardheter legges i de forskjellige delene av linen for mindre minne, bedre kasteegenskaper, raskere kontakt med fisken og økt slitestyrke. TLT lar oss produsere snører som flyter godt og slipper vannet mye mer effektivt. Taperingen er bygget opp på vår multifilament kjerne; Direct Contact med bare 6% strekk.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.5.2026 kl. 21:36 ・ FINN-kode: 463980771
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt