Bildegalleri
Rita – erfaren og responsiv lederhund
Til salgs
8 000 kr
Beskrivelse av varen
Alder: 4 år eller eldre
Rita er en 6 år gammel tispe (født 03.05.2020) som vurderes solgt fordi jeg skal redusere antall tisper i spannet. Dette er en meget trivelig og omgjengelig hund med gode lederegenskaper og mye erfaring.
Hun er en responsiv og stabil lederhund med lett og fint løpesett, trekker godt og fungerer svært bra både i spann og sammen med andre hunder. Rita gjør lite ut av seg i flokken og er vennlig mot både mennesker og barn. Vekt ca. 20 kg.
Hun har tidligere vært eid av Niklas Rogne og Andrea Kokkvoll, hvor hun blant annet løp deler av FL1200 i 2023 og fullførte FL600 i 2024. De siste årene har hun gått i turspann.
Rita kommer fra meget gode linjer. Faren, Smith, var hovedleder hos Robert Sørlie i flere år, og en av sønnene hennes gikk også i vinnerspannet til Cato Myhre under FL600 i år.
Hun er fullvaksinert frem til 31.10.2028.
Det skal nevnes at hun kan få lettere potesår, men dette forebygges enkelt med sokker. Hun er også glad i å tygge på seletøy og kan finne på å tygge av halsbånd på andre hunder. Dette håndteres fint med gode rutiner – blant annet ved å ikke sele på henne lenge før avgang uten oppsyn.
Rita selges kun til aktivt hjem og egner seg best for deg som skal kjøre hundeløp eller ønsker en trygg og erfaren hund til opplæring av unghunder. Kan også vurderes til aktive turfolk, da hun er stueren og selvstendig innendørs.
Kun seriøse henvendelser.
Trekkhundregister:
https://www.trekkhundregisteret.no/dog/70035-rita-robert-sorlie/
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.5.2026 kl. 17:40 ・ FINN-kode: 463470878
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt