Bildegalleri
THE SILOS – HASTA LA VICTORIA - ALT COUNTRY SMÅLEGENDER NEW YORK - JOHNNYROCK
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 40 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
THE SILOS – «HASTA LA VICTORIA» (1992)
Et amerikansk rockeband startet opp i New York i 1985. Med elementer av både folkrock og countryrock kom de her med sitt fjerde album Hasta La Victoria i 1992. Deres første album på den smale indie-roots labelen Normal (som også ga ut Townes Van Zandt) som sørget for at utgivelsene deres kom på små opplag på vinyl ut på 90-tallet der alle andre plateselskap nærmest hadde gitt opp og kun ga ut CDer.
The Silos tilhørte indie og undergrunnskulturen i større grad enn band som Wilco i USA. Og de ble nevnt som Beste Nye Band i Rolling Stone Magazine etter utgivelsen av sitt andre album i 1987. De hadde en buzz og selv i dag sies det at alt-country artister er influert av dette bandet.
Med sine tekster fra dagliglivet som prøver å passe inn i det større bildet i verden er dette alt-country, folkrock og rootsrock av beste merke.
DENNE ER SOM NYTT og USPILT.
Dette er en TYSK ORIGINAL pressing fra 1992 på NORMAL RECORDS der coveret, den originale innerposen med bilder/ info og vinylen er SOM NYTT. TOPP STAND.
Min pris: 190 kr.
FOR SAMLERE AV ALT-COUNTRY ER THE SILOS ET VIKTIG INNEN SJANGEREN RUNDT 1990.
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 19.4.2026 kl. 14:01 ・ FINN-kode: 460519489
Lette sommerkjoler til lyse kvelder
Ta en titt


