Bildegalleri
SeaBird Designs Expedition (karbon/kevlar) + utstyr
Til salgs
8 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
SeaBird Designs Expedition i hvit farge selges. Den er kun brukt noen få ganger og har vært lagret på låven, beskyttet for sol. SeaBird Expedition er egnet for padling på sjø og innsjøer.
Kajakken fremstår som veldig pen og velholdt, men har de "obligatoriske" ripene på undersiden som man ikke slipper unna etter et par turer ut fra stranden.
Praktisk kajakken med flere vanntette lasteluker med gummilokk og dekksstrikk for sikring av utstyr. Eget feste for fiskestang.
Ror bak gir bedre retningsstabilitet og styres med "pedaler" på fothvilerne i cockpiten .
Jeg har gitt kajakken en "kattevask" og vil oppfordre kjøper til å gi kajakken en ordentlig vask etter kjøp. Er du helt fersk når det gjelder kajakk, så kan jeg gjerne gi deg en rask gjennomgang når du kommer. Jeg har til og med en liten andedam hvor du kan prøve kajakken i vannet om du ønsker.
Her er litt info jeg har funnet om kajakken på nettet, om ønskelig kan jeg dobbeltsjekke målene på egen kajakk,
Lengde 527 cm
Bredde 59 cm
Dybde 33 cm
Vekt 27 kg
Det følger med åre fra Urberg, som er en lett og fin åre. Denne holder for de aller fleste, men om du ønsker litt mer "hightech" så har jeg et par andre årer du eventuelt kan kjøpe istedenfor.
Tillegg følger det med transporttrekk, spruttrekk, vanntette poser, vannpumpe, åresnor og en vest fra Kokatat. Til sist legger jeg også ved en flytepute med støtte, som gjør at man vil få en bedre stabilitet på kajakken om man må entre kajakken fra vannet. Den kan også brukes i litt rufsete vær som "støttehjul" .
Kajakken kan hentes i Våler.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 29.4.2026 kl. 13:27 ・ FINN-kode: 460286874
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt