Bildegalleri
Chiavari «Flaggermus» stol – italiensk designklassiker 1950-tallet
Til salgs
Frakt fra 179 kr + Trygg betaling 192 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Høyde: 95 cm
Chiavari «Flaggermus» stol – italiensk designklassiker 1950-tallet
Nydelig italiensk Chiavari-stol fra 1950-tallet, den sjeldne «flaggermus»-varianten med det karakteristiske toppstykket. Modellen tilskrives Giuseppe Gaetano Descalzi sin Chiavari-tradisjon, et formspråk som stammer fra originaldesignet utviklet i Chiavari og senere videreført i eksklusive italienske messingutgaver fra midten av 1900-tallet. 
Ramme i messing med elegant patina og rødt velurtrekk i setet. Setet er trolig trukket om en gang, men svært tro mot original stil, fargevalg og uttrykk. En tidløs designklassiker som passer perfekt som statement-stol i stue, entré, soverom, butikk eller restaurant.
Hos Gjenbruksgarasjen legger vi vekt på ærlige beskrivelser, ryddige handler og produkter med mye levetid igjen. Se også gjerne mine andre annonser – jeg har mange spennende produkter ute, og ved kjøp av flere produkter kan pakkepris vurderes. Sender over hele landet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 14.4.2026 kl. 16:02 ・ FINN-kode: 459903305
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt




