Bildegalleri
Ekko forlag Simsalabim jr. Du store verden! bok rød
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Du Store Verden! Professor Bim Steps Out
• Forfatter: Simsala Bim jr. (dette er et pseudonym for Gunnar Hernes).
• Illustratør: Tegninger av Magne Soone.
• Utgitt: Ekko Forlag, Oslo.
• Utgivelsesår: 1945.
📚 Om boka:
Dette er en humoristisk bok som følger Professor Simsala Bim jr. på sin reise i Europa i perioden 1939–1940, altså like før og ved starten av andre verdenskrig.
• Sjanger: Den faller inn under humorlitteratur og er et stykke norsk litteratur fra krigsårene. Slike bøker kunne ofte inneholde satiriske eller humoristiske skildringer som ga et sårt tiltrengt avbrekk i en alvorlig tid.
•Skildrer reise i Europa i årene rett før krigsutbruddet ble utgitt på denne tiden.
Boka har hardt omslag i rød farge med illustrasjoner på for- og baksiden. Innvendig er det trykte illustrasjoner på forsatsbladene og gjennom teksten.
Egner seg som lesestoff for dem som er interessert i eldre, illustrerte bøker på norsk og som ønsker et innblikk i professor Bim-step out-universet.
Illustratøren Magne Soone var en kjent norsk tegner og visesanger primært kjent som tegner og bidro til en rekke publikasjoner, blant annet nyhetsmagasinet Aktuell. Han illustrerte mange bøker, inkludert denne med Professor Bim jr., og hans stil kjennetegnes av karikaturer og humoristiske streker, noe som passer godt til Hernes' tekst.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.4.2026 kl. 19:49 ・ FINN-kode: 459138910
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt



