Bildegalleri
Cecile Okada, illustratør/grafisk designer
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 65 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Bildet viser et maleri av en engel, skapt av den norske illustratøren og designeren Cecilie Okada.
Dette spesifikke motivet er typisk for hennes stil, som ofte kombinerer akvarell med fine detaljer i fargeblyant,
gouache eller gullmaling. Okada er kjent for sine eteriske og spirituelle illustrasjoner, og har blant annet illustrert kortstokker som Teen-Angels (av Diana Cooper), og
orakelkortene Messages from the Wee Folk.
Om kunstneren og stilen
Teknikk: Hun bruker ofte en blandet teknikk ("mixed media") der hun bygger opp lag med akvarell, og legger til tekstur og dybde med fargeblyanter.
Temaer: Arbeidene hennes fokuserer ofte på naturens magi, engler, alver og symbolske figurer, ofte med inspirasjon
fra både nordisk og asiatisk estetikk.
Undervisning: Hun driver nettstedet Cecilie Okada Design,
der hun deler veiledninger (tutorials) og maler teknikker,
for andre som ønsker å lære akvarellmaling.
Kunsttrykk (D.G.L.E./Giclée): Dette er et trykk, og prisen vil ligge mellom 500 og 1 500 kr, noe som samsvarer med priser for lignende norske illustratører.
Ønskes solgt.
Det har ligget sammenrullet i flere år, og fått noen bretter enkelte steder. Så prisen er litt lavere.
Størrelsen på trykket/arket: 42cmx59,4cm (A2)
Selges for 750,-kroner/bud.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.3.2026 kl. 15:36 ・ FINN-kode: 454448592
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

