Bildegalleri
Strøken Gerold Porzellan Bavaria undulat – hvit med gulldetaljer
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 51 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Selger en meget vakker og elegant porselensfigur av en undulat fra den anerkjente tyske produsenten Gerold Porzellan (Tettau, Bavaria).
Figuren er utført i hvit, høyglanset porselen med nydelige håndmalte detaljer i ekte gull på nebb, klør og langs basen. Dette er modell nummer 4965, en tidløs klassiker i stilrent Art Deco-design som passer perfekt i både moderne og klassiske hjem.
Detaljer:
Produsent: Gerold Porzellan, Bavaria (Tyskland).
Modellnummer: 4965.
Høyde: 9 cm.
Tilstand: Helt strøken! Ingen skår, sprekker eller slitasje. Fremstår som ny.
Materiale: Hvitt glasert porselen med gullstaffasje.
Dette er et flott samleobjekt eller en nydelig gave til noen som verdsetter klassisk europeisk porselenskunst.
Porselensfabrikker som Gerold Porzellan i Tettau, Bavaria, benyttet seg av en teknikk som kalles gullstaffasje. Dette innebærer at en blanding som inneholder ekte gull (ofte 18 eller 24 karat, enten som gullpulver eller flytende gullvann) blir malt på porselenet for hånd. Deretter blir figuren brent på nytt ved en lavere temperatur slik at gullet smelter fast i glasuren.
Kan hentes etter avtale eller sendes mot at kjøper betaler porto (pakkes svært godt i bobleplast).
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 26.2.2026 kl. 19:47 ・ FINN-kode: 452872777

