Bildegalleri
verdens beste Lumi
Til salgs
5 000 kr
Beskrivelse av varen
Alder: 4 år eller eldre
Det er med et utrolig tungt hjerte jeg skriver dette.
Vår kjære Lumi ser etter et nytt hjem💔
Dette er IKKE noe vi ønsker men, med den svært uforutsette situasjonen vi står i, tror vi det er det beste for henne og for han hundene våre!
Lumi kom til oss for 1,5 år siden, skle rett inn i flokken her som den perfekte hunden for oss!
Vi lette etter en snil og stødig hund, og aller helst en sterilisert tispe så hun skulle fungere godt sammen med de 3 intakte han hundene vi har.
Men etter 1 år hos oss skjer det som har ent opp med å lage STORE problemer for oss💔
I månedskifte oktober/november får Lumi "løpetid" det vil si han hundene våre mente hun hadde løpetid...
De stresser hode av seg og sloss med hverandre med livet som innsats. De klarer heller ikke la Lumi være i fred et sekund!
Vi blir selvsakt bekymret for Lumi og skjønner ikke hva dette er! Hun er jo sterilisert.
Vi er redd det er kreft eller noe slikt og starter en hel haug med utredning, ultralyd, røntgen, blodprøver, urinprøver. Først hos en vetrinærer for så å starte prosessen på nytt hos en annen da de ikke finner NOE galt!
Til slutt finner vi en vetrinærer som tar en celle prøve fra sjeden til Lumi og ser at hun har celler som ikke en sterilisert tispe skal kunne ha. Vi venter en månde for å ta en ny test for å bekrefte funnet og det er nå bekreftet at Lumi har en hormonsyklus dermed en ikke 100% vellykket sterilisering...
Dette har ingen konsekvenser for Lumi. Men for oss som har 3 intakte hanhunder sammen med henne i et lite hus, er dette katastrofalt. Han hundene stresser seg syke og sloss med livet som innsats når hun er i huset, selv om de er i hver sin etasje. Og Lumi har det heller ikke bra da hun blir utilpass over hvordan guttene oppfører seg mot henne.
Vi har vurdert alternativene vi har lenge og det gjør meg rett og slett kvelm men vi har konkludert med at det beste for hundene er om Lumi får et nytt hjem 😭💔
Her er det IKKE første mann til mølla men hvem som kan tilby det beste hjemmet!
Lumi er en Grønlandshund født 7.oktober 2020.
Hun er ei tispe med en idealvekt på ca 29kg (hun ble litt undervektig av alt dette stresset, men har nå siste månedene bod hos en fantastisk dame i Ålesund sentrum og hatt relativt late dager med mye mat så nå er hun heller litt overvektig😅 men det jobber vi med å fine riktig vekt igjen 🥰)
Lumi er ei tvers gjennom uproblematisk og snill frøken, hun er kjekk å ha sammen barn og elsker folk.
Og synes det er helt greit å være alene hjemme noen timer 🥰
Hun går godt sammen med alt vi har hatt henne rundt av han hunder, men tisper har vi aldri prøvd å ha henne i hus med. Men uproblematisk å gå tur sammen med andre tisper i hvertfall.
Vi har brukt Lumi i trekk og med kløv og hun jobber godt 😊
Hun elsker lange turer men setter også pris på rolige dager på soffen.
Lumi har et mykt lynne og trenger et menneske som er myk med henne, omplaseres kun til noen som vil behandle henne med respekt og kjærlighet og gi henne masse trygghet, og kun til folk som trener hund basert på positiv forsterning🥰
En så lenge så har alle som har møtt Lumi falt pladask for denne jenta! Noe vi ikke synes er rart 😍 og de som har hjelpt oss å passe henne i denne tiden menst vi prøvde å finne ut av ting, sier hun er den snilleste, enkleste hunden de har vert borti .
Vi ønsker at Lumi kommer til et hjem der hun får bo inne og til noen som har masse kjærlighet å gi og som ønsker seg en god turkamerat 🥰
Ps pris er mest satt for å få bort alle som ønsker alt som er gratis
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 7.2.2026 kl. 12:24 ・ FINN-kode: 449930928
