
Bildegalleri
Ole Bukkvoll (1958) – Praktfullt utskåret relieff av Gamle Bybro
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 192 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et vakkert og detaljert trerelieff av den anerkjente Røros-kunstneren Ole Bukkvoll (1900–1983). Dette er et eksemplar i usedvanlig god stand, datert og signert i 1958.
Motivet er det ikoniske "Gamle Bybro" i Trondheim. Her ser man de karakteristiske bryggene, "Lykkens portal" og Nidarosdomen i bakgrunnen. Bildet er polykromt (fargelagt), noe som gir motivet fantastisk liv og dybde.
Hvorfor dette er et samleobjekt:
• Høy teknisk kvalitet: Legg merke til de skjøre utskjæringene på båtens mast og broens buer – disse er helt intakte, noe som er sjelden for slike eldre arbeider.
• Original stand: Fargene er originale, klare og har en nydelig patina.
• Signert: Tydelig signert "O. Bukkvoll 58" nede til høyre.
• Mål: 19 x 25 cm.
Dette er en sjelden mulighet til å skaffe seg et av Bukkvolls mest ettertraktede motiver i topp tilstand. Bildet passer perfekt for samlere av trøndersk kunsthåndverk eller som en unik dekorasjon med historisk verdi.
Vurderes solgt til oppgitt pris eller seriøse bud. Dette er et eksemplar i usedvanlig god stand, spesielt med tanke på de skjøre utskjæringene.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 31.1.2026 kl. 13:24 ・ FINN-kode: 448802029

