Bildegalleri
Afrikansk-inspirert veggmaske i tre – markant uttrykk | 25 × 15 cm
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 62 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Dekorativ veggmaske i tre med et markant og karaktersterkt uttrykk. Formen med smale øyespalter, lang nese og horn-/kroneform øverst er typisk for vestafrikansk-inspirert masketradisjon, ofte sett i kunst og håndverk fra områder som Gabon og Kamerun – særlig i moderne dekor- og eksportarbeider fra 1970–1990-tallet.
Masken er håndskåret i tre og malt i mørke jordtoner med gyllen overflate, noe som gir et rått og varmt preg. Den fungerer svært godt som blikkfang på vegg – alene eller i kombinasjon med andre etniske eller bohemske elementer.
⚠️ Viktig forbehold:
Jeg kan ikke faget, og informasjonen over er basert på egen research, visuell sammenligning og tilgjengelige kilder på nett. Det gis ingen garanti for eksakt opprinnelse, alder eller rituell bruk. Masken selges som dekorativ gjenstand.
Normal alders- og bruksslitasje som vist på bilder.
Mål: ca. 25 × 15 cm.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 29.1.2026 kl. 10:55 ・ FINN-kode: 448502569


