Bildegalleri
BANANARAMA - SPICE GIRLS BLE INSPIRERT - POP HIT ENGLAND - JOHNNYROCK
Til salgs
Frakt fra 99 kr + Trygg betaling 40 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
BANANARAMA – «BANANARAMA» (1984)
Bananarama var en jentetrio som var en formidabel popgruppe med mange hits i England på 80-tallet, og regnet som den store inspirasjonen til dannelsen av Spice Girls
Debutsingelen deres ble faktisk produsert av tidligere Sex Pistols medlem Paul Cook men ble ingen stor suksess. Det ble det derimot da de samarbeidet videre med tidligere Specials-medlem Terry Hall og hans band Fun Boy Three. "It Ain't What You Do" gikk til 4 plass på hitlistene i England I 1982, og da de senere spilte inn dette album med produsentene Tony Swain og Steve Jolley fikk de monsterhiten "Cruel Summer" og internasjonal suksess.
«Cruel summer» åpner dette popalbumet som var foranledningen til at de etter hvert ble kåret av Guinness Book of Records til Verdens mest suksessfulle jenteband, der de slo selveste The Supremes. Singlene «Rough justice» og «Robert de Niro’s waiting» ble også store hits fra dette popalbumet i 1984.
Siobhan Fahey forlot Bananarana for å starte Shakespear's Sister det samme året som dette samlealbumet kom ut.
DENNE ER SOM NYTT.
Dette er den ENGELSKE ORIGINALE pressingen fra 1984 på LONDON RECORDS der coveret (embossed cover), den originale engelske innerposen og vinylen er SOM NYTT. TOPP STAND.
Min pris: 150 kr.
BANANARAMA BLE VERDENS MEST SUKSESSRIKE JENTEGRUPPE PÅ 80 TALLET OG BANET VEI FOR SPICE GIRLS.
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 22.1.2026 kl. 13:26 ・ FINN-kode: 447382885



