Bildegalleri
(1/13)
SVELA H9 båt opplagshenger - Kvalitetshengere AS i Trondheim
Til salgs
Beskrivelse
SVELA H9 Opplagshenger – kraftig løsning for større båter
Pris fra kr 87.900,-
SVELA H9 er en kraftig og fleksibel opplagshenger utviklet for trygg lagring og enkel håndtering av større båter på opplagsplass. Dette er en robust løsning for båtforeninger, marinaer og båteiere som ønsker stabil støtte til båten gjennom hele opplagsperioden.
Hengeren har en totalvekt på 9.000 kg, egenvekt på 800 kg og en nyttelast på hele 8.200 kg, noe som gjør den godt egnet for større båter. Den leveres med en lengde på 8,5 meter samt 3 meter drag, og har justerbar bredde fra 2,4 til 3,4 meter. Sidestøttene kan justeres både i bredde og høyde, slik at hengeren enkelt kan tilpasses ulike båttyper og skrogformer.
SVELA H9 leveres med hjuldimensjon 185R14C8 og passer til båter på opptil ca. 40 fot / 12 meter. Den solide konstruksjonen sørger for god stabilitet under lagring, samtidig som båten enkelt kan flyttes rundt på opplagsplassen ved behov.
Generell info om SVELA båthengere
Svela E-type båthenger er utstyrt med det originale patenterte luftrullesystemet, som mange omtaler som verdens beste båthenger. Dette er hengeren for deg som ønsker en løsning som gjør sjøsetting og opptak av båten enkelt, skånsomt og problemfritt – hver gang.
Vanlige ruller i plast eller gummi kan over tid få flate punkter, spesielt under kjølen hvor belastningen er størst. Dette kan gjøre båten tyngre å rulle av og på, samtidig som rullene slites raskere. Med Svela sitt E-type system fordeles vekten automatisk på flere luftfylte gummihjul som tilpasser seg skroget. Resultatet er at båten ruller lettere, ligger stabilt og behandles skånsomt både ved sjøsetting og opptak.
Har båten skarp kjøl eller høy punktbelastning, er dette en stor fordel. På mange tradisjonelle hengere tar kjølrullene mye av trykket og kan slites raskt ned. Med Svela E-type henger kjølen fritt, og båten rulles enkelt av og på uten å ødelegge ruller eller skade skroget.
E-type leveres også med vanntett LED-lyssystem med fastmonterte lykter, slik at du slipper å ta av lysene ved sjøsetting. Hengeren har også vanntette hjulnav med spylemulighet, slik at bremsesystemet enkelt kan skylles med ferskvann etter bruk. Rammen er helsveiset og varmgalvanisert, noe som gir svært god rustbeskyttelse og lang levetid. Understell, aksler og bremser leveres av tyske Knott GmbH, kjent for solid kvalitet og driftssikkerhet.
Dette er kort sagt en gjennomført båthengerløsning som gjør båtlivet enklere, tryggere og mer komfortabelt.
Reg. og klargjøringsomkostninger til kommer:
kr. 1.900,-
Det tas forbehold om feil i annonsen / pris
Vi selger skaphenger, biltransporthenger, maskinhenger, varehenger, tipphenger, båthenger, treveistipphenger, lokkhenger, messehenger, utstillingshenger, kjølehenger, termohenger, frysehenger, bilfrakter, bilhenger, hestehenger, spesialhenger, multifunksjonshenger, flathenger, tilthenger.
Kvalitetshengere AS
Tungasletta 12
7047 Trondheim
Åpningstider:
Mandag - Fredag: 07.00 - 16.00
Kontakt oss i dag for et uforpliktende tilbud eller finansieringsforslag tilpasset ditt behov.
NB: Knappen for å vise hele beskrivelsen har kun en visuell effekt.
Nøkkelinfo
- Tilstand
- Helt ny - Uåpnet/med lapp
Beliggenhet
| FINN-kode | 446044139 |
|---|---|
| Sist endret | 16.3.2026 kl. 07:26 |



















