Bildegalleri
Selger komplett Coco-mat seng - utelukkende naturmaterialer.
Til salgs
14 900 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Dybde: 40 cm
Høyde: 200 cm
Bredde: 160 cm
Selger en pent brukt Coco-mat seng.
Sengen har for det meste stått ubrukt hos mine foreldre.
Sengen består av følgende;
Orestis sengebase. Nypris i dag = 35 000 kr.
Atlas madrass. Nypris i dag = 28 389 kr
Iviskos overmadrass. Nypris i dag = 16 100 kr.
8x sengeben. Nypris i dag = 999 kr.
Samlet nypris = 80 488 kr.
Selvfølgelig alltid brukt sengebeskytter.
Fra nettsiden kan vi lese følgende;
Orestis sengebase;
"Bygget på en robust ramme og lameller av furu. På lameller hviler et lag elastifisert fiber, og på dette to lag høy-elastisk naturgummi. Basen egner seg godt til fundament for våre kontinentalsenger.
Våre dobbeltsenger er satt sammen av to individuelle sengebaser, satt sammen med et enkelt klikk-system. Ramme og lameller er laget av saktevoksende furu. På lameller hviler to lag naturgummi og ett lag kokosnøttfiber.
Trukket med to lag Øko-Tex 100 sertifisert økologisk bomull. Ytterste trekk er vattert med ren ny ull."
Atlas madrass;
"Atlas består av seks lag. Tre lag med høy-elastisk naturgummi tilfører elastisitet, mens to lag med kokosnøtt fiber gir fasthet. Dette samspillet skaper en dempet elastisitet.
Alle doble madrasser er satt sammen av to individuelle enheter. Dette gjør at bevegelser ikke forplanter seg så lett fra en side av sengen til den andre. Madrassene er plassert i felles trekk, slik at du ikke får en sprekk i midten av sengen.
Atlas har en side som er mer elastisk, mens den andre siden tilbyr noe mer støtte. Du og din partner velger side uavhengig av hverandre. Atlas består av tre lag naturgummi, og lag elastifisert kokosnøttfiber, og et sjikt sjøgress. To trekk av Øko-Tex 100 sertifisert økologisk bomull. Ytterste trekk er vattert med ren ny ull."
Iviskos overmadrass;
"Den høyelastiske naturgummien tilpasser seg kroppens små kurver, og responderer på din bevegelser og temperatur. Du får en overmadrass som støtter opp og gir avlastning, demper bevegelser og regulerer temperatur. På denne måten oppstår ikke behov for å skifte stilling så ofte, noe som er svært viktig for å hindre brudd i søvnsyklusen vår.
Samtidig har ikke madrassen for høy viskoelastisitet (treghet), noe som fører til immobilitet. Den reagerer med en dempet respons på dine bevegelser, og dette sikrer god blodsirkulasjon natten igjennom.
I trekket finner du lommer av vattert ull som også puster og er med på å regulere varmen. Kjerne av fem cm perforert naturgummi. Trekk av Øko-Tex 100 sertifisert økologisk bomull. Trekket er vattert med temperaturregulerende ren ny ull."
Dette med naturmaterialer var et tungtveiende argument for min del da jeg fikk sengen i slutten av 2020. Siden 2023 har den vært hjemme hos foreldrene mine.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.12.2025 kl. 16:09 ・ FINN-kode: 437600246
