Bildegalleri
Varmblodsvallak med fantastisk gemytt
Til salgs
100 000 kr
Beskrivelse av varen
Mankehøyde: 154 cm
Kjønn: Vallak
Fødselsår: 2017
*Ved henvendelser vedrørende personer under 18 år ønsker jeg at foresatte
skal ta kontakt .
Useriøse meldinger vil ikke bli besvart og jeg forbeholder meg retten til å fritt velge kjøper. *
Hei!
Det er med tungt hjerte jeg lager denne annonsen da dette er et unikum av en hest, men jeg ser nå etter et nytt hjem til denne fantastiske karen her.
L.O. Redbull er en meget hyggelig og omgjengelig varmblodstraver vallak på 9år (juli).
Han har aldri startet travløp, men jeg trente han opp til det frem til han for noen år siden hadde en ulykke i et rutineløp hvor han sparket med bakbeina, fikk det ene beinet over draget på vogna, kusken hoppet av og hesten endte opp løs på Semslinna med vogna hengende smadret etter (lang historie kort).
Han kom unna det med kun noen overfladiske sår.
Etter det tok jeg avgjørelsen om at han skal slippe å måtte dra en vogn noen gang igjen for sin egen og andres sikkerhet.
Han har ingen alvorlig skadehistorikk annet enn halthet pga hovbyll som kom ut i koden, flere skrubbsår og ett par- tre kutt han har fått på utegang i skogen.
Frisk og rask (kanskje ikke så rask , det kommer an på😋).
Jeg begynte innridning da han var 3år gammel så han er godt grunnridd helt fra start.
Det siste året har jeg virkelig gått inn for å gjøre noe ut av han både i sprang og dressur.
Rir på månedlige timer i dressur for Ragnhild Torgersen og hatt en del sprangtimer for Helge Otterbeck.
Flere personer med mye hesteerfaring sier at de aldri kunne gjettet seg til at han er en traver, så noe travnykker eller lignende finnes ikke.
Han har et veldig spenstig trav og en god galopp.
Gjør fatning fra skritt, bakpartsvendinger, kontragalopp(akkurat startet, men utførte det fra første forsøk), sjenkelvikninger og noen andre enkle øvelser. Har potensiale for mye, mye mer.
Går frem til tøylene i alle gangarter og setter bena godt innunder seg.
I sprang har han nå så smått begynt å bytte galoppen selv hvis han lander i feil etter hinderne, han hopper med god teknikk, kan hoppe 90-100cm bane og pr. nå har han hoppet 115cm rekk med klaring.
Her er det også kapasitet for mer med tid, tålmodighet og enda mer styrke.
Har hatt pause fra sprang i ett par måneder snart da forholdene ikke har ligget tilrette for det.
Blitt trent jevnlig og er i god form og kondisjon.
Jeg ønsker at han helst skal komme til noen som er interessert i å videreutvikle han, da dette er en hest man kan ha det veldig mye gøy med ute på stevner, men det er ikke et must. Ønsker man en luksus turhest er det selvfølgelig også aktuelt da han er helt super i terrenget. Foter seg godt og stortrives med det.
Han trives med å bli brukt jevnlig, men kan også fint stå noen dager uten å bli for sprek. Dette pleier jeg å regulere med kraftfór da han er en type som trenger påfyll etter trening for å opprettholde energinivået.
Selges ikke til noen uten erfaring.
Veldig snill hest som kan ris av de fleste, så med hestekyndig oppfølging vil han kunne være en fin læremester til noen med mindre erfaring.
Han kan stresse litt på gangen om det går hester ut mens han står inne. Han tåler å bli snakket til så dette er aldri noe problem for min del.
Redbull er litt lat, men er man på han fra start jobber han som bare det!
Kan hoppe og danse litt av glede i sprang og i galopp på tur, men har aldri gjort noe for å få rytter av med vilje.
Han har et ekstremt fint gemytt og hadde gjort seg som en super mor/far, datter/sønn hest☺️
Han er snill som dagen er lang, elsker kos og oppmerksomhet.
De siste årene har han stått på utegang, noe han trives veldig godt med.
Dette er ønskelig at han kan fortsette med, men ikke et must hvis han kan få mye utetid med hestevenner på et nytt sted.
Har prøvd han barfot i et par år, men det er ikke forenelig med mengden trening han går i nå da høvene slites ut raskere selv med boots.
Hovkvaliteten hans er ikke av den beste, men får han gå med sko er det ikke noe problem.
På vinteren må han ha mindre pigger bak da han har litt sprettrumpe og skjevt bekken.
Det skjeve bekkenet har han alltid hatt og dette er ikke noe man merker noe til. Han har ei smerter pga det. Fungerte også helt fint med det i travtrening.
Jeg har ikke bestemt meg helt om jeg skal selge, men dukker riktig person opp så tar jeg en avgjørelse på grunnlag av det.
I prisen følger det blant annet med en KN Victoria dressursal, en Tolga sprangsal, minst to hodelag, sjabraker og flere dekken.
Kan også selge en blomert hestehenger til 48 000kr.
Må eu godkjennes i løpet av året.
Noen videoer kan sees på TikTok: annheleneriksenbjorgum
Ta gjerne kontakt ved seriøse henvendelser ☺️
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.1.2026 kl. 15:15 ・ FINN-kode: 434901331