
Bildegalleri
Miljøterapi med barn og unge - organisasjonen som terapaut
Til salgs
Frakt fra 19 kr + Trygg betaling 39 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Emne: Psykologi og utdanning
Pensum Ny pris 400kr selges for 200
Miljøterapi er å organisere og legge til rette for forandring og utvikling. Gjennom teori, forskning og eksempler på praktisk erfaring viser forfatteren hvordan organisering kan føre til endring. Han presenterer synspunkter på hvordan organisasjonskulturen kan fremme eller hindre miljøterapeutisk arbeid.
Larsen forklarer hvordan samspillsforståelse setter oss i stand til å forstå barn og unge, hvordan den miljøterapeutiske institusjonen virker, og hvordan vi kan samarbeide bedre med foreldre og nettverk. Videre beskriver han perspektivene tilknytning, tillit og trygghet.
I denne 4. utgaven av boken går Larsen mer i dybden på miljøterapeutisk arbeid og miljøterapeutrollen. Temaer som tillit, makt og utvikling av relasjoner er utviklet videre. Videre beskriver han hvordan miljøterapeutisk ledelse og tillit til ledelsen er en nødvendig forutsetning for det terapeutiske arbeidet.
Boken er godt egnet for studenter innenfor helse- og sosialfag og yrkesutøvere som er opptatt av å utvikle og forbedre det miljøterapeutiske tilbudet til barn og unge. Den vil også være av interesse for dem som arbeider med miljøterapi i andre grupper.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 19.10.2025 kl. 17:08 ・ FINN-kode: 432912502

