Bildegalleri
Ønsker å overta pensjonist/seniorhund 😊
Ønskes kjøpt
Beskrivelse av varen
Alder: 4 år eller eldre
Da den eldste hunden min døde i vinter er den mellomste, Tundra, blitt veldig hysterisk for å være alene hjemme uten den yngste, og hun blir like hysterisk av å vente i bilen mens han trenes. Dette byr på litt problemer da hun har gikt, mens han er en 2 år gammel belger med stort aktivitetsbehov, og jeg ikke hele tiden kan be venner stille opp for å passe Tundra. Jeg vurderer derfor å overta en godt voksen hund som kan bli Tundras nye bestevenn.
Ønskeliste:
- Rolig
- Sosial
- Stille (ikke overdrevent med bjeffing, da jeg bor i leilighet)
- Frisk
- Ok med katter
Rase spiller liten rolle, jeg har hatt, og trent, de fleste typer hund, men jeg ser ikke for meg noe større enn en husky, og helst ikke med voldsomt mye pelsstell (har nok fra før!).
Jeg selv er 34 år og utdannet hundeinstruktør. Har drevet aktivt med hund siden jeg var barn, men har begynt å roe ned litt nå de siste årene, så nå er det bare belgeren jeg trener aktivt.
Jeg kommer til å trenge at vi har en gjensidig prøveperiode på 2 måneder for å se at hundene går overens med hverandre.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 29.7.2025 kl. 22:32 ・ FINN-kode: 418853301