Bildegalleri
Jaguar XJ6 delebil til vinterens prosjekt - gi bud
Til salgs
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Bilmerke: Jaguar
Selges rimelig til en entusiastisk Jaguar fan - hel eller som deler. Hvis man ønsker hjulganger (selvstendige enheter) må hele bilen følge med, da den må kunne trilles.
Kom med bud!
Grunnet høy alder har min far bestemt seg for å kvitte seg med sitt restaureringsprosjekt - en Jaguar XJ6, Serie 1, Short Wheel Base (SWB). Han kjøpte den da den var 10 år gammel i 1981 og hadde den som dagligbil frem til 1994.
Han jobbet jevnlig med bilen i vel 10 år. Mye av jobben var sveising for å utbedre rustskader. Den er i praksis rustfri.
Nye karosserideler og annet:
• Forskjerm begge sider, skrudd, orig , lyktebrønner begge sider
• Sidekanal, ytre, venstre
• Nytt frontvindu
• Nye sidespeil
• Nye forgassere SU HIF type (manuell choke)
• Stengeventiler til SU HIF
• Sveiset inn ny bunn fra fremre torpedovegg til B-stolpen.
• Sveiset nye bunner på alle fire dører (10 -15 cm opp)
• Nye gummilister for dørene
• Nedre svingarmslager h. side, endestoppgummi og gummiforinger. Bremseklosser
• Skiftet komplett motor. Overhalt til samme standard som for ny motor av R A Cramer i London etter råd fra Jaguar (se vedlegg). Motor gått ca 33 000 km.
• Komplett interiørtrekk. Innerpaneler for dører er komplett, men ikke montert. Midtkonsoll og dørstolper ikke ferdigstilt. Krever litt møbeltapetsering.
• Nytt rustfritt eksosanlegg fra manifold og helt ut. Montert, men ikke strammet helt til.
Han har byttet olje og batteri og sørget for å starte bilen et par ganger i året inntil ca 2012. Da hang forgasserens stengeventil seg fast i åpen tilstand slik at bensinen rant rett gjennom. Etter det har jeg kun dratt motoren rundt på starteren for å få litt olje rundt.
Kom med bud!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.12.2025 kl. 19:31 ・ FINN-kode: 415359488

