Bildegalleri
Nesten ubrukt MC Klim Artemis jakke, bukse, og hansker til dame + HJC hjelm
Til salgs
17 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Størrelse: M
Farge: Grå
Selger min Klim Artemis jakke og bukse i fargen Monument Gray - Wintermint (Goretex), mine sorte Klim hansker (også Goretex) og en HJC i90 hjelm.
Selges (samlet) for 18 000 kr.
Alt er tilpasset damer, bortsett fra hjelmen. Lagt til under dameklær-kategorien fordi annonser for MC-utstyr koster penger… 🤨
Kun brukt disse tingene 3-4 ganger siden det ble kjøpt sommeren 2023. Det har ingen slitasje og jeg har ikke falt eller tryna med det på. Turene har vært både korte og lange i for det meste fint vær. Alt er som nytt.
Selges kun fordi jeg ikke lenger bruker det. Har ikke egen sykkel eller noen å sitte på med lenger 😢 Ble sist brukt i 2023, så ønsker at noen andre heller får nytte av det i stedet for at det bare henger til pynt hos meg.
Nypris samlet: rundt 21 000 kr.
Søkte på nett og fant den prisen som en tilbudspris. Uten tilbud er prisen nærmere 24 000 kr, og det kan være vanskelig å få tak i riktige størrelser. Jeg kjøpte nok alt for til sammen 22 000 kr. Du finner det sikkert til en noe lavere pris på andre nettsider, men det er nok da uten MVA.
Derfor mener jeg at 18 000 kr er en veldig god pris for dette utstyret.
Alt ble kjøpt hos Alf Graarud Motor (agm.no) i juli og august 2023. Har kvittering for jakka og buksa du kan få tilsend hvis du vil. Jeg kan også ta kontakt med AGM for kvittering for de andre tingene hvis ønskelig. Fant ikke disse i papirene mine.
Størrelser:
Klim Artemis jakke (dame) - str. M
Klim Artemis bukse (dame) - str. 8 regular
Klim Adventure GTX kort hanske (dame) - str. S
HJC i90 hjelm - str. XS
Hvorfor JEG kjøpte Klim er fordi jakke og bukse er designet og tilpasset kvinnekroppen. Jeg er veldig opptatt av sikkerhet og beskyttelse, fordi unisex-/herreutstyr ikke gir kvinnekropper like god beskyttelse som de gjør for menn når standardmalen er basert på deres kropper. Behovene og kroppene til kvinner er ikke like som hos menn. Ekstra gøy er det selvfølgelig at man også ser fin ut i det.
Ellers mine erfaringer med størrelse og passform:
Jeg er 165 cm høy med litt atletisk kroppsform. Til vanlig bruker jeg størrelse S/M eller 38/40 i klær. Jakka og buksa opplevde jeg som lette og behagelige å ha på og beskyttelsene satt der de skal. Det er enkelt å tilpasse den på forskjellige steder via stropper med borrelås.
Generelt sett var det utrolig behagelig å ha på. Denne jakka og buksa var de eneste jeg fant som passet meg godt rundt brystet, rompa og hoftene, og som jeg følte meg vel i. Det er også mange lommer, som er veldig deilig og praktisk. Ellers er det enkelt å få antrekket av og på seg uten å trenge hjelp. Hadde heller aldri noen problemer med å ha på ekstra lag under turer på kaldere dager. Har brukt både tynt og tykt superundertøy under, med og uten t-skjorte eller genser over der igjen. Både jakke og bukse har gode ventilasjonsmuligheter og jeg opplevde sjeldent eller aldri at jeg ble for varm eller kald.
Jakka festes sammen med buksa via glidelås. Dette var også enkelt å gjøre selv. For meg ble buksa kanskje bare litt lang i beina, men jeg har korte bein. Hanskene har også god passform, men litt store på noen fingre. Hjelmen satt også godt og riktig på mitt hode (54 cm).
Hvis Klim som merke er ukjent for deg, så lager de utstyr av utrolig bra kvalitet med høy grad av beskyttelse. Blir det behandlet med omhu varer det nok livet ut.
Må hentes i Fredrikstad-området. Kan hende jeg kan møte deg andre steder. Kom gjerne innom for å prøve før du eventuelt bestemmer deg for å kjøpe. Send gjerne melding hvis du har spørsmål.
Betaling kun på Vipps. Selger det helst samlet.
Mer info om produktene finner du på f.eks. Klim sine egne sider, inkludert mer info om sertifiseringer og sånt:
Jakke: https://www.klim.com/Artemis-Jacket-3015-001?quantity=1&color=1811
Bukse: https://www.klim.com/Artemis-Pant-3016-001?quantity=1&color=1811
Hansker: https://www.klim.com/Womens-Adventure-GTX-Short-Glove-5027-001?quantity=1&color=9&cur=EUR
Relevante nøkkelord: motorsykkeljakke, motorsykkelbukse, motorsykkelhansker, motorsykkelhjelm, adventure jacket, adventure pants, motorcycle outfit, MC antrekk, MC touring, motorsykkeltur, motorsykkel,
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 29.8.2025 kl. 09:15 ・ FINN-kode: 414453744

