Bildegalleri
Pentax 75 EDHF APO - Refraktor/Teleskop
Til salgs
2 000 kr
Beskrivelse av varen
Inneholder det ED glass, Pentax sin Super-Multi coating og har innebygd flattener. Brennvidde 500mm og lysopning på 75mm som gir en F-ratio på omtrent F/6.6. Leverer flatt bildefelt til ein diameter på 45mm som betyr at den fint skal belyse en fullformatssensor utan problem.
Teleskopet kan fint brukast både visuelt og til astrofoto, til sistnevnte trengs det adapter, M50(m)-M48(m) samt dovetail og tuberingar.
Kvalitetsglas frå Japan antakeleg frå midten av åttitalet. Sjeldan vare og har høg verdi i dei rette kretsane. Innvendig er det matt svart/mørk farge og fleire "baffles" som bidrar til å redusere strølys. Tuben er produsert i aluminium og er svært lett, pulverlakka finish.
Teleskopet kjem som avbilda med holder til finderscope og en original diagonal mv.
Til tross for forholdsvis høg samleverdi setter eg ein låg pris då dette var eit impulskjøp som mest truleg endar opp som skapfyll hos meg.
PS: M50 - M48 adapter er bestilt, men vil nok ikkje komme før det går ei lita stund. Kan følge med for Kr. 100 ekstra
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 10.6.2025 kl. 20:55 ・ FINN-kode: 411761454