Bildegalleri
Retro skrivebord, modell 111 fra Sola Møbler
Til salgs
1 250 kr
Beskrivelse av varen
Dybde: 72 cm
Høyde: 73 cm
Bredde: 132 cm
Modell 111, serienr 67 fra Sola Møbler i mahogny selges, ettersom jeg selv har innsett at jeg ikke har tid til å komme i mål med alle prosjektene mine. Designer er Olav Laupsa eller O. G. Sørsdahl (litt uenighet blant ekspertene).
Flott og lettplassert møbel fra sekstitallet som trenger litt omsorg og oppussing.
Lakken er krakelert noen steder på topplata, og det er også noen hakk i møbelet. Ettersom i alle fall topplata virker å være i heltre (se bilder av underside) så skal det kunne gå an å pusse ned og lakkere på nytt eller olje om du ønsker det. Ingen vannskader eller misfarging som går dypt inn i treverket.
Se forøvrig bilder, og spør gjerne.
Dette skrivebordet er såpass dypt og stort at en lett får plass til to skjermer, dockingstasjon og tastatur.
Det er like fint fra begge sider og kan stå fritt i rommet, så en er ikke avhengig av at det må stå mot en vegg.
Mangler nøklene, så jeg har aldri fått sett i «barskapet». Der kan det skjule seg en skatt ...!
NB: Noen beskriver dette som «nyreformet», men det stemmer jo ikke. Andre utgaver kan være i teak eller eik, men akkurat dette skal altså være mahogny, som jo har en finere farge og spill enn teak.
Se forøvrig bilde fra Sola Møblers originale katalog, lånt fra matslinder.no.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 26.5.2026 kl. 12:29 ・ FINN-kode: 210333467
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt












