Bildegalleri
Her samles livet i leilighet E0501 – 37 m² stue og kjøkken, med lyset og Gandsfjorden rett utenfor.
Diamanten
Fjordutsikt fra første rad | Romslig 3-roms i 5. etasje | To balkonger | Parkering
Prosjektets status
Planlegging
4. kvartal 2025
Salgsstart
2. kvartal 2026
Byggestart
4. kvartal 2026
Overtakelse
4. kvartal 2029/1. kvartal 2030
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Selveier
- Soverom
- 2
- Rom
- 3
- Etasje
- 5
- Antall etasjer
- 10
- Internt bruksareal
- 91 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 96 m²
- Eksternt bruksareal
- 5 m² (BRA-e)
- Balkong/Terrasse
- 18 m² (TBA)
Fasiliteter
Beskrivelse
Se for deg en helt vanlig tirsdag
Det er noe eget med å bo nær vannet.
Kanskje er det lyset. Utsikten som skifter med været og årstidene. Eller bare det å ha fjorden der, som en naturlig del av hverdagen.
I E0501 åpner stuen og kjøkkenet seg mot øst og Gandsfjorden. Fra 5. etasje kommer du litt opp, og gjennom de store vindusflatene blir fjorden en del av rommet.
Om morgenen kommer lyset inn fra øst. Kaffen tar du med ut på balkongen mens dagen våkner rundt deg. Ingen hast. Bare noen rolige minutter i morgensolen før dagen begynner for alvor.
Resten av dagen får finne sin form. Noen timer på hjemmekontoret. En tur ut. En avtale i byen. Eller en dag hjemme, med tid til det du ikke alltid rekker ellers. Det fine er å ha et hjem som gir plass til ulike dager.
Utover dagen er det kjøkkenet og stuen som samler livet i leiligheten. Med 37 kvadratmeter er det god plass rundt spisebordet, enten dere er to eller noen kommer innom. Barn på middag. Barnebarn etter skolen. Venner som blir sittende over en kaffe. På varme dager står balkongdøren åpen, noen trekker ut med kaffekoppen, og samtalen fortsetter mellom stuen og balkongen.
Mot det grønne atriet ligger soverommene og hjemmekontoret. Her finner du også leilighetens største balkong, på 10,5 kvadratmeter, med vestvendt beliggenhet og gode solforhold utover ettermiddagen. Et fint sted å trekke ut når dagen går mot kveld.
Slik får leiligheten kvaliteter som følger dagen. Morgenlyset og den åpne utsikten mot fjorden fra stuen og kjøkkenet. Ettermiddagssolen og de grønne omgivelsene mot atriet senere på dagen.
Også planløsningen gir rom for ulike behov. To soverom, et eget hjemmekontor og to bad gjør det enkelt å være sammen, samtidig som det finnes plass til å trekke seg tilbake. Kanskje forblir hjemmekontoret nettopp det – et sted å lukke døren og få litt gjort. Kanskje innredes det som et ekstra soverom når behovet er der.
Når barn, barnebarn eller venner kommer på besøk, er det godt å vite at hjemmet kan romme litt mer enn det du ser innenfor ytterdøren. Gjesteleiligheten gjør det enkelt å bli til neste dag, mens selskapslokalet gir ekstra plass når det blir mange rundt bordet.
Men det er hjemme i E0501 de fleste dagene får sin form.
Rundt kjøkkenbordet. I godstolen ved vinduet. På hjemmekontoret med døren lukket. Over en middag som varer litt lenger enn planlagt. Eller ute på balkongen når du bare vil sitte en stund og se utover fjorden.
Det er kanskje det som er fint med E0501. Ikke én enkelt kvalitet, men hvordan alt henger sammen.
Lyset. Utsikten. Rommene. De to uteplassene. Plassen til å være sammen og muligheten til å trekke seg tilbake.
For det er summen av de små tingene som skaper de gode dagene.
Også en helt vanlig tirsdag.
Leilighet E0501
· Romslig 3-roms selveierleilighet i 5. etasje
· Attraktiv beliggenhet på Paradis, tett på både Gandsfjorden og Stavanger sentrum
· Åpen stue- og kjøkkenløsning på ca. 37 m²
· To soverom og eget hjemmekontor
· To bad
· To balkonger på til sammen ca. 18 m², på hver sin side av leiligheten
· Parkering inkludert
· Tilgang til Diamantens mange fellesfasiliteter
· Forventet innflytting 4. kvartal 2029 / 1. kvartal 2030
Sameiet og felleskostnader
Diamanten organiseres som et eierseksjonssameie. Som seksjonseier eier du din egen bolig og har samtidig en ideell andel av byggets fellesarealer og uteområder.
Sameiet vil stå for drift og vedlikehold av bygget og fellesområdene. Det betyr mindre å tenke på i hverdagen – og mer tid til å bruke boligen og fasilitetene rundt deg.
For E0501 er de estimerte felleskostnadene kr 3 798 per måned. Felleskostnadene består av drifts- og vedlikeholdskostnader for sameiet, og dekker blant annet styre- og forretningsførerhonorar, bygningsforsikring, vaktmestertjenester og vedlikehold av fellesområdene. I tillegg inngår Altibox Flex M, medlemskap i Heime, bod, fellesanlegg og service fra Lyse Energi.
Diamanten
Diamanten er utviklet med en tydelig ambisjon: å skape gode hjem og gode rammer rundt livet som leves i dem.
Arkitekturen er moderne og tidløs, med store vindusflater, romslige uteplasser og planløsninger som gir godt med lys, luft og fleksibilitet. Mange av boligene får sjøutsikt, flere har balkonger på to sider, mens toppleilighetene får private takterrasser.
Materialer, løsninger og fellesarealer er valgt med tanke på kvalitet og varighet. Resultatet skal være et bygg som står seg over tid – både arkitektonisk og som et godt sted å bo.
Heime og fellesfasilitetene
Noen kvaliteter ved et hjem merker du først verdien av når du trenger dem.
Når familien kommer på besøk og kan bo i en egen gjesteleilighet. Når du skal samle mange rundt samme bord. Når treningsrommet er så nært at terskelen for en økt blir lav. Eller når du bare vil sette deg et grønt sted med kaffekoppen.
Det er slike situasjoner Heime-konseptet i Diamanten er utviklet for.
Prosjektet utvikles i samarbeid med Heime, som arbeider med å skape gode nabolag og fellesløsninger i boligprosjekter. Tanken er enkel: Du skal ha tilgang til flere kvaliteter enn dem som finnes innenfor dine egne fire vegger – uten at du trenger å eie eller vedlikeholde alt selv.
Som beboer får du tilgang til:
- Gjesteleilighet
- Selskapslokale med kjøkken
- Treningsrom
- Byttesone
- Felles takterrasse
- Drivhus
- Grønt atrium med kjøkkenhage, matskog og møteplasser
- Store uteområder med ulike aktivitetsområder
- Strandpromenade langs Gandsfjorden
Hvordan du bruker tilbudene, er opp til deg. Kanskje er gjesteleiligheten det du setter aller mest pris på. Kanskje blir selskapslokalet fast ramme rundt familiens store anledninger, eller treningsrommet en del av morgenrutinen.
Andre dager holder det kanskje å ta med kaffekoppen ut i atriet eller slå av en prat med noen i drivhuset.
Mulighetene er der når du trenger dem.
Paradis
På Paradis bor du mellom to kvaliteter som sjelden finnes så tett på hverandre: byen og fjorden.
Stavanger sentrum ligger rundt 20 minutters gange unna, og bare noen få minutter på sykkel. Det gjør det enkelt å ta en kaffe i byen, spise middag ute eller få med seg en konsert – uten at hjemveien blir et prosjekt.
I nærområdet finner du butikker, dagligvare, treningssentre og servicetilbud, i tillegg til gode kollektivforbindelser. Med både buss og tog i nærheten kommer du deg enkelt videre til Stavanger sentrum, Sandnes og resten av regionen.
Rett utenfor Diamanten følger strandpromenaden Gandsfjorden. Her kan morgenturen gå langs sjøen, løpeturen starte ved inngangsdøren og en liten kveldstur tas uten noen annen plan enn å komme seg ut. Grønne områder, turmuligheter og sjøen gjør det enkelt å bruke nærområdet gjennom hele året.
Det er denne kombinasjonen som gjør Paradis attraktivt: Du bor tett på det du bruker byen til, men kommer hjem til vannet, utsikten og roligere omgivelser.
Nyttige lenker
Nærområdet
Ineo Eiendom As
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 474638939 |
|---|---|
| Sist endret | 26. aug. 2026 10:54 |
| Referanse | Diamanten |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.