Bildegalleri
Hovedsoverommet byr på en av leilighetens fineste kvaliteter – utsynet mot fjorden.
Diamanten
Lys og romslig 3-roms i Diamanten | Sørvendt balkong | Sjøutsikt | Attraktiv beliggenhet i Paradis
Prosjektets status
Planlegging
4. kvartal 2025
Salgsstart
2. kvartal 2026
Byggestart
4. kvartal 2026
Overtakelse
4. kvartal 2029/1. kvartal 2030
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Selveier
- Soverom
- 2
- Rom
- 3
- Etasje
- 5
- Antall etasjer
- 10
- Internt bruksareal
- 66 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 71 m²
- Eksternt bruksareal
- 5 m² (BRA-e)
- Balkong/Terrasse
- 9 m² (TBA)
Fasiliteter
Beskrivelse
Det er de små valgene som gjør den største forskjellen.
Om morgenkaffen tas ved kjøkkenbordet, eller ute på balkongen i solen.
Om du inviterer venner hjem til middag, eller dekker langbord i selskapslokalet.
Om dagen avsluttes hjemme, eller med en tur langs fjorden før du går inn for kvelden.
B0502 er en leilighet hvor slike valg blir en naturlig del av hverdagen.
Det er ikke én ting som gjør at du trives her.
Det er summen av alt.
Lyset som fyller stuen. Kjøkkenet og oppholdsrommet som glir naturlig over i hverandre, slik at samtalen fortsetter selv om noen står og lager middag. Balkongdøren som åpnes når solen kommer frem, og plutselig flytter både kaffekoppen og avisen ut.
For balkongen kommer til å bli brukt.
Den vender mot sør og inn mot Diamantens grønne atrium, med gode solforhold og en lun atmosfære. Her kan du følge atriet gjennom årstidene – fra de første grønne tegnene om våren til sommerdager med liv mellom kjøkkenhage, matskog og beplantning. Et fint sted å starte dagen, men kanskje et enda bedre sted å bli sittende når du egentlig hadde tenkt å gå inn.
Og kanskje er det nettopp det som kjennetegner en bolig som fungerer godt.
Den gjør ikke stort nummer ut av seg.
Den passer bare inn i livet ditt.
Fra hovedsoverommet møter blikket Gandsfjorden. Det er kanskje ikke der du forventer å finne sjøutsikten, men desto finere er det å våkne til den. Å trekke fra gardinene, slippe inn morgenlyset og la blikket hvile på vannet før dagen begynner – en fin kontrast til den grønne og lune siden mot atriet.
De to soverommene gir samtidig rom for at behovene kan forandre seg uten at boligen slutter å passe. Kanskje blir det ene et gjesterom når familie eller venner kommer på besøk. Kanskje et hjemmekontor. Eller kanskje er det bare godt å ha et ekstra rom som ikke trenger å ha én bestemt funksjon.
Etter hvert er det gjerne nettopp slike kvaliteter du slutter å tenke over.
Ikke fordi de betyr mindre, men fordi de har blitt en naturlig del av livet hjemme. Solen på balkongen. Lyset i stuen. Fjorden fra soverommet. Rommene som fungerer når du er alene, og når noen kommer på besøk.
Det er lett å legge merke til de store kvalitetene først.
Det er de små du blir glad for hver eneste dag.
B0502
· Romslig 3-roms selveierleilighet på ca. 66 m²
· To balkonger med hver sin kvalitet – utsikt mot Gandsfjorden og gode solforhold mot det grønne atriet
· To soverom med fleksible bruksmuligheter
· Lys og åpen stue- og kjøkkenløsning med store vindusflater
· Kjøkken fra Sigdal
· Tilgang til Diamantens fasiliteter gjennom Heime-konseptet
Sameiet og felleskostnader
Diamanten blir organisert som et eierseksjonssameie. Som seksjonseier eier du din egen bolig, samtidig som du har en ideell andel av byggets fellesarealer og uteområder.
Sameiet står for drift og vedlikehold av bygget og de mange fellesfasilitetene. Det betyr mindre tid brukt på praktiske gjøremål og mer tid til å bruke hjemmet slik du ønsker.
For B0502 er de estimerte felleskostnadene kr 2 773 per måned. Felleskostnadene består av drifts- og vedlikeholdskostnader for sameiet, og dekker blant annet styre- og forretningsførerhonorar, bygningsforsikring, vaktmestertjenester og vedlikehold av fellesområdene. I tillegg inngår Altibox Flex M, medlemskap i Heime, bod, fellesanlegg og service fra Lyse Energi.
Diamanten
Diamanten er utviklet med én tydelig ambisjon – å skape boliger som holder høy kvalitet, både den dagen du flytter inn og mange år senere.
Arkitekturen er moderne og tidløs, med gjennomtenkte planløsninger, store vindusflater og romslige uteplasser som lar lyset og omgivelsene bli en naturlig del av hjemmet.
Mange av leilighetene har utsikt mot Gandsfjorden, flere har balkonger på to sider, og toppleilighetene får private takterrasser. Mellom byggene skapes et grønt atrium med møteplasser, kjøkkenhage og frodige omgivelser – et naturlig samlingspunkt for dem som ønsker det.
Diamanten er ikke bare et nytt boligprosjekt.
Det er et sted hvor mennesker skal bo godt, lenge.
Heime og fellesfasiliteter
Et godt hjem handler om mer enn det som finnes innenfor leilighetens fire vegger.
Noen ganger handler det om å kunne invitere hele familien til middag uten å tenke på om spisebordet er stort nok. Andre ganger handler det om å ha et treningsrom i samme bygg, en gjesteleilighet når besøket blir litt lenger enn planlagt, eller et grønt atrium hvor det er godt å sette seg ned med en kopp kaffe.
Diamanten utvikles i samarbeid med Heime, Norges mest erfarne leverandør av gode nabolag. Målet er å skape rammer som gjør hverdagen enklere, og bomiljøet rikere.
Som beboer får du tilgang til:
- Gjesteleilighet
- Selskapslokale med kjøkken
- Treningsrom
- Byttesone
- Felles takterrasse
- Drivhus
- Grønt atrium med kjøkkenhage, matskog og hyggelige møteplasser
- Store uteområder med flere aktivitetsområder
- Strandpromenade langs Gandsfjorden
Det er fasiliteter som gjør hverdagen litt enklere når du trenger dem – og som gir hjemmet litt mer rom enn kvadratmeterne alene.
Beliggenhet
Paradis har utviklet seg til et av regionens mest spennende boligområder – et sted hvor du slipper å velge mellom nærheten til byen og nærheten til sjøen.
Til Stavanger sentrum bruker du rundt 20 minutter å gå, eller bare noen få minutter på sykkel. Da er det like enkelt å ta en kaffe med venner, spise middag på en favorittrestaurant eller nyte kulturlivet, som det er å vende hjem igjen når kvelden er over.
I nærområdet finner du Hillevåg Torg, dagligvarebutikker, treningssentre og servicetilbud. Bussforbindelser og tog gjør det enkelt å komme seg videre, enten du skal til Stavanger sentrum, Sandnes eller resten av regionen.
Like utenfor døren strekker den nye strandpromenaden seg langs Gandsfjorden. Her blir sjøen en naturlig del av hverdagen – et sted for en rolig spasertur, en løpetur før jobb eller bare noen minutter med frisk sjøluft.
Det er denne balansen som gjør Paradis til et sted stadig flere ønsker å bo.
Her lever du med naturen tett på, samtidig som byens tilbud aldri er langt unna.
Forventet innflytting er 4. kvartal 2029 / 1. kvartal 2030.
Nyttige lenker
Nærområdet
Ineo Eiendom As
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 473755856 |
|---|---|
| Sist endret | 26. aug. 2026 10:54 |
| Referanse | Diamanten |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.