Bildegalleri
Velkommen til Hommelia 31 - flott prosjektert enebolig som leveres med ferdig innredet hovedetasje - loftet har kjøper mulighet for å innrede - presentert av Gaute Kverneland i Aktiv
Hommelia 31
Prosjektert enebolig med ferdig innredet hovedetasje - mulighet for innredning av loft - flott barnevennlig boligfelt!
Prosjektets status
Planlegging
2026
Salgsstart
2026
Byggestart
2026
Overtakelse
2026
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Enebolig
- Eieform
- Selveier
- Soverom
- 3
- Rom
- 4
- Etasje
- 1
- Antall etasjer
- 2
- Internt bruksareal
- 182 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 187 m²
- Eksternt bruksareal
- 5 m² (BRA-e)
Fasiliteter
Beskrivelse
Kort om eiendommen
Ny flott prosjektert enebolig som ligger i et nytt barnevennlig område som er omkranset av nydelig natur på alle områder!
Boligen leveres med ferdig innredet hovedetasje. Denne etasjen inneholder stor romslig stue store vindusflater som gir rommet mye lysinnslipp. Delvis lukket kjøkkenløsning med kjøkken fra Strai. 3 god soverom, bad/vaskerom og bod under trapp. Romslig entre med god plass til å henge fra seg yttertøy i eget garderoberom. Utvendig sportsbod med inngangspartiet. Boligen leveres med uinnredet loftsetasje så her har mulighet til å innrede denne selv eller få den innredet av utbygger. Pris for denne ferdig innredet er satt til kr 750 000,-
Romslig tomt hvor det er mulig å sette opp garasje.
Ta kontakt for befaring av eiendommen!
Om prosjektet
Ny flott prosjektert enebolig som ligger i et nytt barnevennlig område som er omkranset av nydelig natur på alle områder!
Boligen leveres med ferdig innredet hovedetasje. Denne etasjen inneholder stor romslig stue store vindusflater som gir rommet mye lysinnslipp. Delvis lukket kjøkkenløsning med kjøkken fra Strai. 3 god soverom, bad/vaskerom og bod under trapp. Romslig entre med god plass til å henge fra seg yttertøy i eget garderoberom. Utvendig sportsbod med inngangspartiet.
Boligen leveres med uinnredet loftsetasje så her har mulighet til å innrede denne selv eller få den innredet av utbygger. Pris fås ved forespørsel.
Romslig tomt hvor det er mulig å sette opp garasje.
Ta kontakt for befaring av eiendommen!
Omkostninger
4 590 000 (Pris)
----------------------------------------------------
Omkostninger
27 250 (Dokumentavgift)
300 (Panteattest kjøper)
55 000 (Tilkoblingsavgift vann/ avløp )
545 (Tinglysningsgebyr pantedokument)
545 (Tinglysningsgebyr skjøte)
----------------------------------------------------
83 640 (Omkostninger totalt)
----------------------------------------------------
4 673 640 (Totalpris. inkl. omkostninger)
Garasje/parkering
Biloppstillingsplass. Mulighet for å sette opp garasje på tomten.
Tilvalg og endringer
Kjøper har mulighet til å få utført endrings- og/eller tilleggsarbeider etter særskilt avtale. Alle endrings- og/eller tilleggsarbeider som ønskes utført skal avtales skriftlig med selger. Kjøper kan ikke kreve å få utført endrings- og/eller tilleggsarbeid som endrer kjøpesummen med mer enn 15 %, jf. boligoppføringsloven § 9. Det skal inngås skriftlig avtale mellom partene hvor endring av kjøpesum og ev. fristforlengelse skal fremkomme. Dersom selger vil påberope seg tilleggsfrist, skal kjøper varsles ved inngåelse av endringene eller tilleggsarbeidene. Det gjøres oppmerksom på at selger har rett til å ta seg betalt for utarbeidelse av pristilbud, tegninger mv., jf. boligoppføringsloven § 44.
Kjøper kan endre spesifikasjoner for sin leilighet eiendom gjennom prosjektets fastsatte tilvalgsrutiner. Alle tilvalg skal avklares med selger/representant for selger som vil kunne avklare hva man kan velge, til hvilken kostnad og gjeldende frister.Det er en forutsetning at endringene er i samsvar med krav i teknisk forskrift.
Prisene på den enkelte eiendom i prosjektet og selgers oppføring/leveranser i de ulike enheter er basert på at oppføringen kan skje rasjonelt. Kjøper er derfor innforstått med at kjøper ikke kan kreve endringer eller tilleggsarbeid dersom dette vil medføre ulemper for selger som ikke står i forhold til kjøpers interesse i å kreve endringen eller tilleggsarbeidet, herunder dersom endringen vil forsinke brukstillatelse for prosjektet som helhet.
Se for øvrig nærmere informasjon om tilvalg/kundeendringer i selgers leveransebeskrivelse.
Betalingsbetingelser
Hele kjøpesummen sammen med omkostninger skal innbetales til meglers klientkonto ved overtakelse, forutsatt at selger har stilt lovpålagt garanti etter bustadoppføringslova § 12. I henhold til bustadoppføringslova vil kjøpers innbetaling være å anse som forskudd inntil eiendommen er overtatt og skjøtet er tinglyst.
Nyttige lenker
Nærområdet
Aktiv Kristiansand
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 457514918 |
|---|---|
| Sist endret | 27. mars 2026 08:59 |
| Referanse | 1411260121 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.