Bildegalleri
Leidland hyttefelt
Ny, arkitekttegnet sjøhytte med egen båtplass 4 soverom og flotte solforhold på Eigerøy
Prosjektets status
Planlegging
Høst 2023
Salgsstart
Januar 2024
Byggestart
Februar 2024
Overtakelse
Høst 2024
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Enebolig
- Eieform
- Selveier
- Soverom
- 4
- Rom
- 5
- Etasje
- 2
- Antall etasjer
- 1
- Bruksareal
- 81 m²
Fasiliteter
Visning
Beskrivelse
Kort om eiendommen
Velkommen til en ny og moderne fritidsbolig idyllisk plassert ved sjøen på Eigerøy utenfor Egersund. Her får du en nøkkelferdig hytte med egen båtplass, gode solforhold og utsikt mot havet perfekt for deg som ønsker et enkelt og komfortabelt hytteliv ved sjøen.
Hytten holder en gjennomgående moderne standard og er praktisk utformet med god plass til både familie og gjester. Med hele fire soverom ligger alt til rette for lange sommerhelger, ferier og gode opplevelser sammen med venner og familie.
Her kan du starte dagen med morgenkaffe på terrassen, ta båten ut på sjøen i løpet av minutter og avslutte kvelden med solnedgang og sjøutsikt.
Høydepunkter
* Ny og arkitekttegnet fritidsbolig
* Egen båtplass inkludert
* 4 soverom god plass til familie og gjester
* Store uteplasser med gode solforhold
* Flott sjøutsikt
* Rolig og attraktivt hytteområde
* Kort vei til Egersund sentrum
Om prosjektet
Midt i den flotteste skjærgården i Nordasundet ligger Leidland Hyttefelt. Dette er Rogalands svar på Blindleia rett utenfor hyttedøra. Leidland Hyttefelt ligger 4,5 kilometer fra Egersund Sentrum, 3,5 km fra jernbanestasjonen. Det tar cirka 1 time med bil fra Sandnes/Stavanger til hyttefeltet. Gode turmuligheter i området og kort vei til den flotte badestranda Skadbergsanden. Egersund byr ellers på gode shopping- og spisemuligheter. I tillegg til å være en koselig sommerby er det aktiviteter hele året og Julebyen som arrangeres hvert år er kåret flere år på rad til Norges beste.
Selve området har en unik beliggenhet og arkitekten har utnyttet landskapet for å skape unike tomter der hyttene glir godt inn i terrenget. De fleste hyttene vil ha parkering like ved hytta og det vil bli felles parkeringsplass. Alle kjøreveier asfalteres og stier gruses. Alle hyttene vil få egen båtplass. Det blir adkomst ned til sjøen på begge sider av feltet og gangstien blir bundet sammen av brygge langs fjellet. Området på Nordre Napparen vil være tilgjengelig for hyttefolket. Her er det gode muligheter
for lek og rekreasjon i vannkanten. Den grunne og skjermede bukta bak Nordre Napparen er ypperlig for lek med gummibåter og snorkling/bading. Og med den vakre skjærgården som nærmeste nabo så er rammene satt for det perfekte hytteliv.
På hytta eksisterer ikke hverdagen. Her er det kun hyttedager. Dager hvor man kan sove til sola står høyt på himmelen, eller stå tidlig opp å få med seg soloppgangen. Sitte i solveggen med kaffekoppen, og speide utover båtene som passerer, ta en tur ned til sjøen, fiske til sola går ned. Å dra på hytta betyr å koble av fra hverdagen og nyte sitt eget fristed. Et fristed der man får påfyll og bruker tiden på de viktige tingene i livet.
Noen tomter er flate mens andre er litt mer skrånende, men arkitekten har hele tiden tenkt på å bevare det originale terrenget mest mulig. Hvordan hyttene er plassert er gjort med tanke på å utnytte utsikt, solforhold og lage de gode lune uteplassene som kan brukes gjennom hele solens gang over himmelen. Det har også vært en grunntanke å skjerme for innsyn slik at man kan trekke seg bort og nyte tilværelsen i ro og mak. Terrasse og utvendig bod er med på alle hyttene.
Selve hytta består av to «bokser» som bindes sammen av en mellomgang. Alt etter terreng og for å oppfylle ønske om utsikt, solforhold og gode lune uteplasser så «vris» de to delen rundt mellomgangen. Dermed blir alle hytten unike og tilpasset de forholdene som er på sin egen tomt. Med denne løsningen så får vi en utrolig fleksibilitet til å tilpasse hyttene og de får et kult utseende. Noen hytter er ganske så «rette», mens andre nesten får et usjenert atrium mellom «boksene».
Noen av hyttene har uteplass på begge sider av hytta. Det kan blåse til tider og da er det godt å sitte litt i skjul, men allikevel ha utsikt. Da er vindusplasseringen utformet slik at du ser gjennom hytta. Hytta har romslig stue og kjøkkendel. At det er høyt under taket bidrar til god romfølelse. Trenger man ekstra soverom så er det mulig å etablere en hems over kjøkkenet og vindu i gavlen. Soveromsdelene er veldig fleksibel og kan tilpasses dine behov. Den er i utgangspunktet prosjektert med 3 soverom, bad og gang. Ønsker du større soverom og ikke har behov for 3 stk så kan de lett bygge som til 2 soverom. Badet kan også utvides, men da på bekostning av areal på et soverom. I
gangen bak en skyvedørsgarderobe er bereder plassert. Her er det også plass til vaskemaskin og tørketrommel, samt annen oppbevaring. På loftet i soveromsdelen er det et stort åpent rom med grei takhøyde. Her kan du velge å dele av slik at de får et stort soverom og et litt mindre. Eller du kan ha soverom i hver ende og en liten loftstue
imellom. Et kjekt rom som de yngste kan ha mye glede av. Det er også mulig å sette inn takvinduer på loftet. At det er plass til inntil 6 soverom i hytta gjør det mulig for store familier å bo der eller å ha mange overnattingsgjester på besøk.
Hyttene leveres nøkkelferdige med bra standard, smakfulle og moderne materialvalg. I båtplass medfølger til hver hytte. Viser til tegninger, leveransebeskrivelser og romskjema.
Garasje/parkering
Hver hytte får 1 merket parkeringsplass på oppmerkede parkeringsplasser på feltet. Ellers vil det være mulighet for gjesteparkering på felles parkeringsplasser. Viser til reguleringsplan/bestemmelser.
1 tinglyst rett til båtplass på feltet medfølger handelen, eksakt båtplass er ikke tildelt hver enkelt hytte ennå.
Innhold
Fritidsboligen er praktisk planlagt og fremstår som moderne og innbydende med gode oppholdsrom og store vindusflater som slipper naturen og lyset inn.
Planløsningen gir en god kombinasjon av sosiale soner og private rom, og hytten egner seg like godt for rolige helger som for aktive ferier ved sjøen.
Uteområder
Hytten har romslige uteplasser hvor du kan nyte solen store deler av dagen. Området rundt hytten gir gode muligheter for både avslapning og aktivitet med sjøen og båtlivet rett utenfor døren.
Den tilhørende båtplassen gjør det enkelt å ta turen ut på sjøen, enten det er for fisking, bading eller dagsturer langs kysten.
Om området
Leidland på Eigerøy er et populært og etablert hytteområde med nærhet til både sjø og flott natur. Her får du rolige omgivelser samtidig som Egersund sentrum ligger en kort kjøretur unna.
Området byr på gode turmuligheter, flott skjærgård og et aktivt sjøliv perfekt for deg som ønsker et fristed ved havet.
Oppvarming
Elektrisk, varmekabler på bad, gang, inngang og stue/kjøkken.
Energimerking
Utbyggers ansvar, vil foreligge ved overtakelse.
Radonmåling
Det er kun en bruksenhet som selges. Ingen restriksjoner utover generelt krav om radonmåling ved utleie.
Parkering
Parkeringsplass på oppmerket parkeringsplass på feltet.
Ellers vil det være mulighet for gjesteparkering på felles parkeringsplasser. Viser til reguleringsplan/bestemmelser.
1 tinglyst rett til båtplass på feltet medfølger handelen, eksakt båtplass er ikke tildelt hver enkelt hytte ennå.
Diverse
Tilknytning og abonnement for bredbåndskabel bekostes av kjøper.
Nyttige lenker
Nærområdet
EiendomsMegler 1 Egersund
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 452502645 |
|---|---|
| Sist endret | 17. apr. 2026 11:42 |
| Referanse | 2401230225 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.