Bildegalleri
Usjenert, høyt og solrikt beliggende på toppen av hus 2
Snøbyen Pluss
Spektakulær toppleilighet i Pluss-konsept®. Solrikt og usjenert. Ferdigstilles sommer 2026.
Prosjektets status
Planlegging
Ferdig
Salgsstart
Mai 2024
Byggestart
November 2025
Overtakelse
Sommer 2026
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Soverom
- 3
- Rom
- 4
- Etasje
- 5
- Antall etasjer
- 5
- Internt bruksareal
- 127 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 132 m²
- Eksternt bruksareal
- 5 m² (BRA-e)
- Balkong/Terrasse
- 33 m² (TBA)
Fasiliteter
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Beskrivelse
Snøbyen Pluss - nye Plussboliger® i Snøbyen
Plussboliger® fra Selvaag Bolig er leiligheter av høy standard. I tilknytning til leilighetene bygger vi et serviceområde på ca 400 kvm som beboerne har eksklusiv tilgang til. Her finner man kaffebar med ferske aviser, velutstyrt treningsrom, flere tilgjengelige gjesterom, møterom, selskapslokale med storkjøkken og betjent resepsjon. Serviceområdet betjenes av en heltidsansatt vert som hjelper med store og små tjenester, fra skjorterens til hundepass.
Livet i en Plussbolig® skal være litt enklere. Ved å kombinere service og opplevelser legger Selvaag Pluss forholdene til rette for en innholdsrik og bekymringsfri hverdag.
Vi gleder oss over at Plussboliger® nå kommer til Snøbyen! Snøbyen Pluss skal bli 10 hus med tilsammen 210 Plussleiligheter®.
De første boligene i Snøbyen vil stå ferdige før sommeren, og hele prosjektet planlegges ferdigstilt i løpet av 2028..
Se prospekt for utfyllende informasjon.
Om leilighet 38
Leilighet 38 er prosjektets største leilighet, og kanskje den best beliggende i hele Snøbyen. Leiligheten ligger i første rekke mot en kolle med flotte furutrær som er bevart under utbyggingen av prosjektet. Leiligheten ligger på høyde med de omkringliggende tretoppene, og får fantastiske solforhold og flott utsikt. Høyt, fritt og usjenert, samtidig som den ligger tilbaketrukket.
Leiligheten har tre soverom, hvorav et stort mastersoverom med eget bad med badekar, samt vaskerom. Soverom 2 og 3 er av god størrelse. Meget romslig stue/kjøkken i en delvis åpen løsning. Store vindusflater, god takhøyde, lys en-stavs eikeparkett. Leiligheten har to balkonger - en stor på hjørnet mot sør/vest, samt en mot vest fra hovedsoverom. Innvendig bod, samt bod i kjeller.
Leiligheten har blitt oppgradert med mørkt eikekjøkken og benkeplate i kompositt, samt integrerte hvitevarer fra Miele. Både koketopp og ventilator er oppgradert til 80 cm bredde. Ny teknisk standard og balansert ventilasjon sørger for godt inneklima og lave kostnader til oppvarming.
Leiligheten nærmer seg ferdigstillelse. Dersom du er interessert er du hjertelig velkommen til en befaring på byggeplassen. Kontakt oss for å avtale tidspunkt.
Husbankfinansiering
Trinn 1 og 2 (hus 1-5) er godkjent av Husbanken. Det betyr at du som kjøper kan søke om lån med svært gunstige betingelser! Ta gjerne kontakt med selger for mer informasjon eller se prosjektets nettside.
Oppvarming
Boligene vil bli tilknyttet Akershus Fjernvarme for oppvarming av badegulv, varmt tappevann, og forvarming av ventilasjonsluft. Oppvarming av øvrige rom skjer via panelovner. Fordelingsskap for forbruksvann og varme plasseres i vegg i leilighetene eller i baderomshimlingen. Det leveres fjernavleste individuelle målere for oppvarming og varmt tappevann i hver leilighet. Forbruket avregnes 1-2 ganger i året.
Beliggenhet
Lørenskog har mye å by på. Er du ute etter naturopplevelser, kultur, sport eller shopping, er Lørenskog stedet for deg! Sentralt beliggende rett ved Lørenskog stasjon er du alltid kun få minutter unna Oslo eller Gardermoen.
Snøbyen ligger like ved Lørenskog stasjon. Det er kort vei til det meste med et godt utbygget kollektivtilbud. Oslo sentrum er 18 minutter unna med bil, buss eller tog. Skal du ut og reise tar du deg til Gardermoen på drøye 20 minutter.
Nærområdet gir et hav av muligheter for alle enten du ønsker shopping, cafeer, kulturtilbud, idrettsanlegg eller naturopplevelser. Skogen er nærmeste nabo bak boligfeltet. Her kan du gå turer sommerhalvåret, eller legge ut på skiturer vintersesongen. Det finnes også flere deilige badevann i nærheten.
Lørenskog byr ellers på gode naturopplevelser sommer som vinter i Østmarka hvor Losby Gods er et populært utgangspunkt. Boligene vil ligge landlig og fint, men likevel med nærhet til Oslo. Ny barnehage og skole ligger rett ved prosjektet.
Rett ved Snøbyen ligger SNØ - verdens råeste helårsarena for snøopplevelser på Lørenskog. Med en størrelse på 40 000 kvadratmeter skapes det en arena med perfekte forhold for langrenn, alpint og freeski. På SNØ finner du også blant annet Spiseri SNØ, Evo treningssenters og Sport 1 (sportsbutikk) som er åpen for alle, også de som ikke skal stå/gå på ski.
Snøbyen blir et moderne bydelssentrum som vil tilfredsstille alle behov, og med det blir den nye bydelen ganske så komplett. I rolige gågater skapes det gode byrom, der møteplassene og tilbudene blir lett tilgjengelig på gateplan. Her vil du finne restauranter og serveringssteder til enhver anledning. I tillegg kommer spennende sportsbutikk-konsepter. Og for tilreisende vil hotellet, som er den nærmeste naboen til SNØ, dekke behovet for losji og rekreasjon.
Parkering
Det planlegges etablert totalt ca. 203 p-plasser i garasjeanlegget til hele Snøbyen Pluss. Denne leiligheten selges inkludert parkeringsplass i kjøpesum. Flere p-plasser kan kjøpes dersom der er kapasitet. Kontakt selger for mer informasjon.
Nyttige lenker
Nærområdet
Selvaag Bolig AS
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 451512291 |
|---|---|
| Sist endret | 18. feb. 2026 08:40 |
| Referanse | Snøbyen Pluss leil. 38 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.