Bildegalleri
Illustrasjon
Rena Syd
Lekker, innflytningsklar og romslig leilighet i 1. etg med bla vannbåren gulvvarme og carport sentralt på Rena
Prosjektets status
Planlegging
Klar til overtakelse
Salgsstart
Klar til overtakelse
Byggestart
Klar til overtakelse
Overtakelse
Avtales med kjøper
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Soverom
- 2
- Etasje
- 1
- Energimerking
- B
- Internt bruksareal
- 104 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 109 m²
- Eksternt bruksareal
- 5 m² (BRA-e)
- Balkong/Terrasse
- 27 m² (TBA)
Fasiliteter
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Beskrivelse
I denne lekre gjennomgående ende leiligheten på hele 104 m2, får du en lys og romslig stue/kjøkken løsning, flott bad, romslig bod, entre, 2 soverom hvor hovedsoverommet også har et eget walk-in-closet. Du får 2 overbygde balkonger. En vestvendt på hele 16 m2, og en sydvendt på 11 m2. I tillegg til alt dette får du også en egen carport med bod. Ønsker du et ekstra soverom eller kontor, er det mulig å dele av et rom i fra stue/kjøkken.
Pipeveien 1 ligger like ved teglpipa til den gamle kartongfabrikken – et velkjent landemerke i Åmot. Prosjektet består av en 4-etasjers lavblokk som er bygget i tre, og huser 16 leiligheter med ulik størrelse og utforming. Det er også felles carportanlegg på eiendommen, hvor alle leiligheter har egen parkeringsplass i ly for vær og vind.
Her på Rena Syd er det rolig og fint. Rett utenfor døren finner du idylliske turstier langs Glomma, samtidig som du har kort vei til sentrum av Rena.
Her skapes det et godt bomiljø med energieffektive løsninger, særegen arkitektur og lekre materialvalg. De store, fine fellesområdene, med både sittebenker og egen bocciabane, oppmuntrer til fellesskap og aktiviteter; og skaper et sosialt og engasjerende nabolag. Vil du trekke deg tilbake, kan du sette deg på din egen balkong, som er både skjermet og romslig, med flott utsikt til de vakre naturomgivelsene.
Leilighetene leveres nøkkelferdig med:
- Egen carport og sportsbod
- Heis
- Romslig, flislagt bad
- 1-stavs klikkvinylgulv i alle tørre rom
- Vannbåren gulvvarme i bad, gang og stue/kjøkken
- Kjøkken levert av Sigdal, inkl hvitevarer
- Overbygde balkonger på 16 og 11 m2
- Koselig felles grøntområder
Se prosjektbeskrivelsen på prosjektets hjemmeside.
Fellesutgifter
Fellesutgiftene er iht. budsjett stipulert til kr 3 546,-, for sameiets første hele driftsår. Ta kontakt med selger for kopi av budsjett for sameiets stipulerte fellesutgifter.
Fellesutgifter inkluderer:
- Forsikring av byggene, inkludert carporter/boder
- Snøbrøyting/strøing, gressklipping, vedlikehold uteareal
- Forretningsførsel
- Renhold fellesarealer
- Fjernvarme a-konto pr leilighet
- Kabel-tv/Internett
- Drift/vedlikehold av bygget, heis, ventilasjon mm.
- Strøm på fellesarealer
- Vedlikehold/sparing til sameiet
Fordeler ved kjøp av ny bolig
- Boligen leveres nøkkelferdig, i forskriftsmessig stand, med 5 års reklamasjonsrett.
- Nye boliger er meget energieffektive, og har betydelig lavere strømforbruk sammenlignet med eldre
- Leilighetene kvalifiserer til grønt boliglån som gir deg svært gunstige lånebetingelser
- Minimale vedlikeholdskostnader de første årene
- Lave omkostninger! Du betaler 2,5% dokumentavgift kun av tomteverdien, i motsetning til hele salgssummen som ved kjøp av brukt bolig. Omkostninger er inkludert i annonsert totalkostnad.
- Godt inneklima
Kjøpsbetingelser:
Boligene selges til fastpris etter først til mølla-prinsippet. Kjøpekontrakt inngås i henhold til Avhendingslovas bestemmelser.
Det tas forbehold om skrivefeil i annonsen.
Rena Syd er et godt valg for deg som ønsker en ny, effektiv og bekymringsfri bolig – midt i hjertet av Rena.
Nyttige lenker
Nærområdet
Silva Bolig AS
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.