Bildegalleri
Nydelig stue med god plass til flere sittesoner - AI
Blørstadkollen 2C
Prosjektert enebolig med eksklusive tilvalg! Barnevennlig område - Nydelig utsikt - Praktikantdel!
Prosjektets status
Planlegging
Planlegging ferdig
Salgsstart
Salget er i gang
Byggestart
Byggingen har startet
Overtakelse
Q4 2025
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Enebolig
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Soverom
- 4
- Rom
- 5
- Etasje
- 2
- Antall etasjer
- 1
- Bruksareal
- 177 m²
Beskrivelse
Kort om eiendommen
Velkommen til Blørstadkollen 2C!
En stilren og moderne familiebolig med gjennomtenkte materialvalg og delikate farger! Her er det lagt vekt på både funksjonalitet og estetikk - alt er nøye utvalgt for å skape en praktisk og komfortabel hverdag.
Boligen byr på en romslig og luftig stue- og kjøkkenløsning med store vindusflater som slipper inn rikelig med naturlig lys. Den inneholder tre baderom, eget vaskerom, fire generøse soverom hvor av et av dem har walk-in-closet og et innbydende inngangsparti. I underetasjen finnes det også en oppgradert praktikantdel verdt kr 250.000,-.
Verdt å merke seg:
- 4 soverom + Walk-In-Closet
- Kvik kjøkken eks. hvitevarer 125.000,-
- Balansert ventilasjon
- Praktikantdel
- Garasje kan kjøpes i tillegg for 75.000,-
Velkommen!
Omkostninger
7 790 000 (Pris)
--------------------------------------------------------
Omkostninger
37 500 (Dokumentavgift)
260 (Panteattest kjøper)
545 (Tinglysningsgebyr pantedokument)
545 (Tinglysningsgebyr skjøte)
--------------------------------------------------------
38 850 (Omkostninger totalt)
--------------------------------------------------------
7 828 850 (Totalpris. inkl. omkostninger)
Innhold
Her er funksjonalitet, innhold og materialer nøye valgt for å tilpasse deg som ønsker en praktisk og behagelig hverdag. Boligen leveres med stor og delvis åpen stue- og kjøkkenløsning med gode vindusflater, 3 bad, vaskerom, 4 soverom, tv-stue og innbydende inngangsparti.
Boligen leveres utvendig med royalimpregnert stående kledning, Dbl krummet takstein og alubeslåtte vinduer og terrassedør. Innvendig leveres boligen med malte gipsvegger og listefrie løsninger i tak/vegg og karm i vinduer. Kjøkken fra Kvik eks. hvitevarer (verdi 125.000,-) og hvitmalt heltre trapp fra Hansen&Justnes. Av oppvarming er det elektriske varmekabler i flere rom samt balansert ventilasjonsanlegg. Her kan du også få levert ferdig innredet praktikantdel med stue/kjøkken, soverom, bad og gang mot et pristillegg. Boligen leveres komplett iht TEK17.
Diverse
FERDIGSTILLELSE OG OVERTAKELSE
Eiendommen er forventet ferdigstilt i løpet av Q1 2026.
Dersom selger fullfører eiendommen i god tid før ovennevnte frist, kan selger kreve overtakelse inntil fire måneder før den avtalte fristen for overtakelse. Selger skal skriftlig varsle kjøper om dette minimum to måneder før det nye overtakelsestidspunktet. Det eksakte overtakelsestidspunktet skal gis med minst 14 dagers skriftlig varsel. Kopi av varsel om overtakelse skal selger sende megler.
Overtakelse skjer straks boligen er ferdigstilt og bør skje etter at ferdigattest foreligger, dog vil overtakelse skje ved midlertidig brukstillatelse dersom kommunen utsteder slik midlertidig brukstillatelse. Det er ulovlig å ta boligen i bruk uten ferdigattest/midlertidig brukstillatelse. Kjøper har heller ingen plikt til å overta eller innbetale oppgjør uten at ferdigattest/midlertidig brukstillatelse foreligger.
Eiendommen skal overtas ved overtakelsesforretning hvor begge parter deltar. Kjøper skal varsle om ev. forhold som påberopes som mangel ved eiendommen. Det påpekes at dette gjelder alle forhold kjøper avdekker eller med rimelighet burde avdekket ved gjennomgangen. Ev. reklamasjoner og selgers standpunkt til disse skal protokolleres og overtakelsesprotokollen skal signeres av begge parter.
Selger skal overlevere eiendommen i byggrengjort stand, og fellesarealer i ryddet stand.
Kjøper aksepterer at alle utbedringer, overtakelser og ettårsbefaringer avholdes innfor normal kontortid.
Kjøper kan nekte overtakelse dersom eiendommen på overtakelsestidspunktet har feil og/eller mangler som gir rimelig grunn for nektelsen. Selger forplikter seg da til innen rimelig tid å utbedre alle feil og/eller mangler som blir protokollert under befaringen.
Risikoen for eiendommen går over på kjøper når kjøper har overtatt eiendommen. Hvis eiendommen ikke overtas til avtalt tid, og årsaken ligger hos kjøper, har kjøper risikoen fra det tidspunkt eiendommen kunne vært overtatt. Når risikoen for eiendommen er gått over på kjøper, faller ikke kjøpers plikt til å betale kjøpesummen bort ved at eiendommen blir ødelagt eller skadet som følge av en hendelse som selger ikke svarer for.
TILVALG OG ENDRINGER
Kjøper har mulighet til å få utført endrings- og/eller tilleggsarbeider etter særskilt avtale. Alle endrings- og/eller tilleggsarbeider som ønskes utført skal avtales skriftlig med selger. Kjøper kan ikke kreve å få utført endrings- og/eller tilleggsarbeid som endrer kjøpesummen med mer enn 15 %, jf. boligoppføringsloven § 9. Det skal inngås skriftlig avtale mellom partene hvor endring av kjøpesum og ev. fristforlengelse skal fremkomme. Dersom selger vil påberope seg tilleggsfrist, skal kjøper varsles ved inngåelse av endringene eller tilleggsarbeidene. Det gjøres oppmerksom på at selger har rett til å ta seg betalt for utarbeidelse av pristilbud, tegninger mv., jf. boligoppføringsloven § 44.
Kjøper kan endre spesifikasjoner for sin leilighet eiendom gjennom prosjektets fastsatte tilvalgsrutiner. Alle tilvalg skal avklares med selger/representant for selger som vil kunne avklare hva man kan velge, til hvilken kostnad og gjeldende frister.Det er en forutsetning at endringene er i samsvar med krav i teknisk forskrift.
Prisene på den enkelte eiendom i prosjektet og selgers oppføring/leveranser i de ulike enheter er basert på at oppføringen kan skje rasjonelt. Kjøper er derfor innforstått med at kjøper ikke kan kreve endringer eller tilleggsarbeid dersom dette vil medføre ulemper for selger som ikke står i forhold til kjøpers interesse i å kreve endringen eller tilleggsarbeidet, herunder dersom endringen vil forsinke brukstillatelse for prosjektet som helhet.
Se for øvrig nærmere informasjon om tilvalg/kundeendringer i selgers leveransebeskrivelse.
LOVANVENDELSE
Avtaleforholdet er regulert av lov av 13. juni 1997 nr. 43 om avtaler med forbruker om oppføring av ny bolig (boligoppføringsloven). Boligoppføringsloven bruker betegnelsene entreprenør og forbruker, mens her brukes uttrykkene selger og kjøper om de samme betegnelsene.
Prosjektet retter seg mot forbrukere som ønsker å erverve bolig til eget bruk. Boligoppføringsloven kommer ikke til anvendelse der kjøper anses som næringsdrivende/investor, eller når boligen er ferdigstilt. I slike tilfeller vil handelen som hovedregel reguleres av lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93. Selger kan likevel velge å selge etter buofl., men dette må avtales særskilt ved avtaleinngåelsen. Når midlertidig brukstillatelse eller ferdigattest foreligger og arbeidene er ferdigstilt, vil handelen reguleres av avhendingsloven.
Boligoppføringsloven kan ikke fravikes til ugunst for forbruker, jf. buofl. § 3.
HVITVASKINGSLOVEN
Megler har plikt til å gjennomføre kundetiltak. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Etter 30 dager er misligholdet vesentlig. Dette gir selger rett til å heve og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning.
MIDLERTIDIG BRUKSTILLATELSE/FERDIGATTEST
Det er ulovlig å ta boligen i bruk uten ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse, og selger plikter å fremlegge minimum midlertidig brukstillatelse til kjøper og megler før overtakelse.
Selger skal sørge for ferdigattest. Dersom kommunen utsteder midlertidig brukstillatelse kan kjøper overta og bebo boligen. Gjenstående arbeider skal ferdigstilles av selger innen den frist som er satt av kommunen. Dersom gjenstående arbeider ikke blir utført innen fristen, kan kommunen gi selger pålegg om å ferdigstille, ev. gi tvangsmulkt og/eller forelegg.
Dersom overtakelse skjer ved midlertidig brukstillatelse, oppfordres kjøper til å sette seg inn i hva som gjenstår for at ferdigattest skal bli stilt. Kjøper har rett til å holde tilbake et beløp av oppgjøret på meglerforetakets klientkonto, som sikkerhet for utstedelse av ferdigattest. Beløpet kan frigis på bakgrunn av garanti etter bustadoppføringslova § 47, eller ved utstedelse av ferdigattest.
LEGALPANT
Kommunen har legalpant i eiendommen for forfalte krav på eiendomsskatt og kommunale avgifter/gebyrer.
Oppvarming
Boligen blir oppvarmet ved bruk av varmekabler i hele 1 etg. foruten soverom og bod samt våtrom i 2. etg. Det er i tillegg balansert ventilasjon med varmegjenvinning iht. TEK 17.
Parkering
Parkering i garasjerekke (Kan kjøpes for 75.000,-) og på tomt. Nabo har tinglyst rett til å parkere litt inn på denne tomten (betong-terrassen)
Felles oppkjørsel med nabo. Garasjen og veien er et tinglyst realsameie til denne boligen og nabobolig (2B).
Ansvarlig megler
Andre Sandvik
Nyttige lenker
Nærområdet
Aktiv Kristiansand
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 428935461 |
|---|---|
| Sist endret | 20. jan. 2026 11:09 |
| Referanse | 1411250443 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.