Bildegalleri

Drammens aller råeste leilighet? Uhindret fjordpanorama, rett ved vannkanten, ekstraordinær standard, heis, 2 garasjeplass

Inaktiv

Svelvikveien 61 (E4)

Drammens råeste leilighet - Uhindret fjordpanorama, rett ved vannkanten, ekstraordinær standard, heis, 2 garasjeplasser

Prisantydning25 900 000 kr
Totalpris
26 593 590 kr
Omkostninger
693 590 kr
Felleskost/mnd.
9 502 kr
  • Planlegging

    -

  • Salgsstart

    -

  • Byggestart

    -

  • Overtakelse

    -

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Eieform
Eier (Selveier)
Soverom
3
Rom
6
Etasje
6
Energimerking
A - Mørkegrønn
Internt bruksareal
272 m² (BRA-i)
Bruksareal
288 m²
Eksternt bruksareal
16 m² (BRA-e)
Balkong/Terrasse
95 m² (TBA)

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Peis/Ildsted
Parkett
Heis
Ingen gjenboere
Barnevennlig
Kabel-TV
Garasje/P-plass
Aircondition
Turterreng
Offentlig vann/kloakk
Utsikt
Bredbåndstilknytning
Lademulighet

Visning

Visning på byggetomten er kun mulig etter avtale med megler.
Visningspåmelding

Beskrivelse

Oppdragsnummer

6-25-0048

Eiendomstype

Selveierleilighet

Eierform

Eierseksjon

Selger/Hjemmelshaver

Mocom AS.

Betegnelse

Gnr. 25 Bnr. 121 Snr. 25 i Drammen kommune

Adressen er Svelvikveien 61, 3039 Drammen.

Prosjektets benevnelse på leiligheten er E4

Leiligheten er en seksjon i Eierseksjonssameiet Nøsted 1

Etasje

6. etasje (toppetasje)

Byggeår

2025

Areal

Totalt BRA 288,6 kvm bestående av:
- BRA-I (internt bruksareal): 272,6 kvm
- BRA-E (eksternt bruksareal): ca 16 kvm
- TBA (Terraseareal: ca 95,3 kvm (ikke fysisk oppmålt)

Arealberegning og byggemåte
Arealer oppgitt i salgsoppgaven og annet markedsføringsmateriale følger arealberegningsreglene i NS3940:2023.

BRA-i:
Internt bruksareal er boenhetens bruksareal innenfor omsluttende vegger. Bruksenheten kan bestå av flere boenheter. Alle selvstendige boenheter kategoriseres som BRA-i. Sjakter, skorsteiner, innvendige søyler og lignende inngår i BRA-I og skal måles selv om de ikke har gulv- eller tilkomst. Dersom sjakter ikke er synlige (eksempelvis i skille mot nabo eller fellesareal), inngår de i BRA-I dersom det fremlegges tegninger som viser sjaktene.

BRA-e:
Eksternt bruksareal er bruksarealet av alle rom som ligger utenfor boenheten(e), men som tilhører denne/disse. Eksempler: Arealer som har adkomst fra fellesarealer eller utenfra, som kjellerstuer, gjesterom, hobbyrom, og boder som tilhører boenheten. Veggarealet mellom BRA-i og BRA-e skal legges til i BRA-e hvis disse ligger vegg-i-vegg.

BRA-b:
Bruksarealet av innglasset balkong tilknyttet boenheten. I BRA-b inngår også innglasset veranda eller altan. Veggearealet mellom innglasset balkong og annet bruksareal legges til i arealet for innglasset balkong.

TBA:
Arealet av terrasser og åpne balkonger tilknyttet boenheten. I dette arealet inngår også åpen veranda eller altan mv. Arealet måles til innsiden av rekkverk, brysting, parpet skillevegg eller lignende avgrensning av arealet, eller som fotavtrykket der det ikke finnes noen ytre begrensninger, som rekkverk o.l.

BRA:
Summen av bruksarealet for hele boligen (BRA-i, BRA-e og BRA-b).
De oppgitte arealene er å betrakte som omtrentlig areal og mindre arealavvik utgjør ingen mangel.

Antall rom

6

Tomtetype/areal

Eiet tomt / 3252 kvm

Beliggenhet

Velkommen til Nøsted Brygge - En ny standard for eksklusiv fjordlivsstil!

Drømmer du om et hjem med luksus i alle ledd, panoramautsikt og kveldssol?
På idylliske Nøsted Brygge, med Drammensfjorden som nærmeste nabo, presenterer vi en nyoppført selveierleilighet som setter en ny standard for moderne boligkvalitet!

Rett ved vannkanten - med direkte tilgang til fjorden og egen marina.
Fantastisk beliggenhet med sol fra tidlig til sent og spektakulær utsikt
Store private terrasser med innspent glassrekkverk.
Helt usjenert - ingen innsyn

Interiør og kvaliteter:
Leiligheten er utformet med eksepsjonell sans for detaljer og komfort - her får du luksus som overgår det meste. Med god takhøyde, listefrie overganger og elegante materialvalg, blir det et rent og moderne uttrykk i hele boligen.

Eik natur-parkett i 300 mm bred plank, hellimt til betongunderlag. Bibliotek og 2 soverom får eik parkettgulv lagt i fiskebensmønster.
Magnor-vinduer i aluminium/kompositt med lys eik på innsiden
Hvite massive innerdører med demping
Ventilasjon med kjøling - for optimal komfort året rundt
Forberedt for elektrisk peis i stuen
3 store skylight-takvinduer med solcelledrevne screens som gir ekstra lys og sol inn, og bidrar til enorm romfølelse

Lys og teknologi:
Det elektriske anlegget er utvidet med Elko Plus pakke med brytere i aluminium og forberedt for elektronisk styring. Det er 59 downlights i aluminium i leiligheten.

Kjøkken og bad - med stil og fleksibilitet:
Stilrent HTH-kjøkken i hvit/lys eik utførelse med benkeplater fra Sigvartsen.
Hvitevarene inkluderer to stekeovner, en med mikro og den andre med damp og varmeskuff. Koketopp 80 cm med integrert vifte, oppvaskmaskin på varmtvann, reduserer energiforbruk og vasketid med inntil 75%. Stort side by side kjøl/fryseskap med vann og isbit dispenser og egen skjerm. Drikkeavdelingen har integrert kjøl/fryseskap, Miele kaffemaskin og to vin benkeskap og ett høyskap fra Temptech.

Flislagte bad med 60/60 cm fliser. Hovedbad i farge beige/sand og sekundærbad i farge lys grå. Alle badene leveres komplett med innredning, håndkletørrer og garnityr.

Vaskerom og garderober/bod leveres komplett med innredning fra HTH i lys eik og hvitt. Det leveres TV skap i Bibliotek og Stue.

Vannbåren gulvvarme med individuell styring i alle rom
3-rørs vannsystem -varmt vann umiddelbart fra eiendommens varmesentral
Vaskemaskin koblet til varmtvann reduserer energi forbruk og vasketid med inntil 75%. Tørketrommel er også inkludert i leveransen.

Spesifikasjoner og muligheter.
Kjøkken, Bad, VVS og Elektro har detaljerte beskrivelser som kan deles med interessenter.
Dette er en enestående mulighet til å sikre deg en bolig i toppklasse - perfekt for deg som vil leve urbant, men med nærhet til fjorden og naturen.

Muligheter for leie av båtplass på bryggeanlegget Nøsted Marina!
Fjordpromenade til badeplass/strand!
Gang/Sykkelsti til Drammen sentrum!
3 min med bil til Bangeløkka/E18!
Bussholdeplass 150m !
2 p-plasser i innvendig p-hus!
Stor bod i innvendig p-hus!
Flytende badstue!
200 meter til stranden!

På Nøsted Brygge bor du bokstavelig talt på bryggekanten. Her kan du nyte lange og rolige dager, og følge de skiftende årstidene og det maritime livet nede på brygga og ute på fjorden. Ta en spasertur i flotte fellesarealer, en svømmetur fra brygga, eller en båttur på fjorden. Her har du alle muligheter.

I den store båthavnen rett utenfor og på de over 3 mål store grønne fellesarealene, kan du møte naboer og venner! Her blir det opparbeidet lekeplasser og trivelige sitteplasser som vil by på gode opplevelser for beboere og besøkende i alle aldre. Det blir også etablert et restaurantlokale på brygga med både ute- og inneplasser, og flere gode servicefasiliteter er planlagt.

Samtidig har du nærhet til flotte natur- og rekreasjonsmuligheter rundt vakre Norbykollen. Du finner barnehager, skoler og forretninger i nærområdet, og det er kort vei til Drammmen sentum med alle sine fasililteter.

Leveransebeskrivelse

Boligene oppføres iht. bestemmelsene i TEK17. Bygningsmessige standarder følger normalstandard på malerarbeider, overflater, helning, loddavvik m.m. Det gjøres oppmerksom på at skisser, perspektiv, utomhus, plantegninger og bilder i salgsoppgave/prospekt er av illustrativ karakter og kan derfor inneholde detaljer som farger, innredning, materialvalg, møblering, belysning, beplantning og arkitektoniske detaljer mv. som ikke inngår i leveransen.

Tegninger i salgsoppgaven/prospektet viser ikke sjakter, eventuelle innkassinger, VVS-føringer osv. i komplett utførelse. Salgstegning er derfor ikke egnet for måltaking

Heis
Det vil være heis fra parkeringsetasjer til alle leilighetsbyggene. Det installeres personheiser i tilknytning til trapperom.

Utomhus
Utomhusarealene opparbeides med utgangspunkt i endelig godkjent utomhusplan.
Selger forbeholder seg imidlertid retten til å foreta endringer med hensyn til utforming og materialvalg. Grøntområder vil bli beplantet og lagt med ferdiggress/armert gress.
Adkomst til parkeringsetasjer og internveier på eiendommen blir asfaltert og/eller lagt med betongheller og armert gress. Utvendige vannkraner for felles bruk vil bli plassert der selger finner dette hensiktsmessig. Det gjøres oppmerksom på at avhengig av årstid kan fellesarealer/utomhusområder bli ferdigstilt først etter overtagelse av boligen.
Lekeområder skal innby til variasjon og utfordring i lek for forskjellige aldersgrupper. Det leveres takterrasser på enkelte av leilighetene.

Renovasjon
Miljøstasjon plasseres ute i forbindelse med adkomst til leilighetene. Avfallsanlegget er en delvis nedgravd løsning.

TV/radio/telefon/bredbånd
TV/internettanlegg frem til hovedfordeling/hovedpunkt, med kollektiv avtale med Altibox. Det leveres punkt i leilighetene for data og TV-uttak. Uttak vil være ferdig kablet og terminert ved innflytting.

Takhøyde
Leiligheten leveres med generell innvendig takhøyde mellom ca. 2,50 m og 2,60 m. Det kan forekomme nedforinger, fortrinnsvis i bod, entré og bad til ca. 2,20 m. I tillegg vil lokale nedforinger også kunne forekomme i områder der dette er nødvendig av hensyn til isolasjonskrav eller tekniske føringer. Alle himlinger vil være malt.

Byggemåte

Bygningen utføres med bærekonstruksjon i betong, stål og tre. Fasadene bygges opp som isolerte stendervegger og kles utvendig med plater og treverk som vist i prospekt. Innvendige vegger utføres i stenderverk kledd med gipsplater. Fellestrapper bygges i betong eller stål. Vegger sparkles, males eller støvbundet betongoverflate. Innvendige fellestrapper leveres flislagt. Materialbruk og farger skal avstemmes slik at utbyggingen danner et harmonisk hele, men med variasjon. Der det er synlige stålsøyler i bæringen vil disse leveres korrosjonsbeskyttet og med malte overflater.

Balkonger/terrasser
Balkong- og terrassegulv er å anse som utvendig konstruksjon. Det leveres avhengig av plassering, glassrekkverk, eller spilerekkverk i stål. Håndløper er av stål eller aluminium. Balkonger og terrasser får tregulv. Balkong- og terrassedører er av typen skyve- eller slagdører fra MagnorVinduet som det fremgår av leilighetstegningene. Dørene leveres ferdig behandlet fra fabrikk i 3-delt konstruksjon med utvendig aluminiumsbekledning og innvendig trebekledning som for vinduene.

Inngangsparti
Det leveres med flis eller støvbundet betong i innvendige fellesarealer. Vegger leveres i malt og sparklet gips eller malt eller støvbundet betong. Det vil benyttes systemhimling. Alle postkasser blir plassert samlet i plan 1.

Trapperom og korridorer
Innvendige fellestrapper bygges i flis eller støvbundet betong. Det leveres spilerekkverk i mørk grå/sort. Utvendige fellestrapper bygges i betong eller stål.

Sportsbod
Det medfølger 1 stk. sportsbod til alle leiligheter. Sportsboder plasseres i tilknytning til parkeringsplass. Gulv leveres i støvbundet betong. Hver bod leveres med nettingvegger med dør som kan låses med hengelås. Sportsboden, eller rommet boden er plassert i, er ventilert men ikke oppvarmet, og egner seg derfor kun til oppbevaring av gjenstander som tåler temperatur- og fuktsvingninger. Rørføringer og kanaler i bodareal kan forekomme. Fordeling av boder utføres når de bygningsmessige detaljer i parkeringsetasjer er endelig avklart.

Vegger
Veggene består både av betongvegger og lettvegger i isolert stenderverk og gips. Tykkelse og oppbygging varierer iht. lyd- og brannkrav for veggen. Alle overflater sparkles og males. Overgang mellom betongvegger/gipsvegger fuges. Også overgangen mellom vegg og tak utføres fuget/listefritt.

Dører
Innvendige dører leveres med slett, glatt overflate og lav terskel. Dørvridere leveres i børstet utførelse. Inngangsdører til leilighetene leveres med FG-godkjent lås. Hovedinngangsdører til byggene leveres med sideglass der det er mulig.

Ventilasjon
Det installeres balansert ventilasjon med varmegjenvinning. Et separat aggregat i hver leilighet er plassert enten i bod eller i himling i entré. Bad og WC vil benytte overstrømning i spalte mellom dør og terskel, mens det leveres tilluftsventiler til øvrige rom. Det leveres kjøkkenavtrekksløsning med kullfilter i alle leiligheter (ikke tilknyttet leilighetens system for balansert ventilasjon).

Brannsikring
Sprinkleranlegg i leilighetene, fellesarealer og evt. balkonger leveres etter gjeldende krav. Det må påregnes synlige sprinklerhoder. Omfang sprinkling av balkonger iht. gjeldende regelverk. Fellesarealer, sportsboder og parkeringsetasjer fullsprinkles. Brann- og røykvarsler samt brannslukningsutstyr leveres iht. forskrifter.
For mer informasjon, kontakt megler for rombekrivelse.

Innhold

Moderne leilighet med panorama fjordutsikt - en ny hverdag ved vannkanten!

Velkommen til Nøsted Brygge - et boligprosjekt som kombinerer maritim sjarm med moderne komfort, midt i et spennende transformasjonsområde langs Drammensfjorden. Her bor du helt nede ved vannet, med vakker utsikt over fjorden, og med byen, marka og strand i umiddelbar nærhet.

Et hjem ved fjorden - en livsstil på bryggekanten
Nøsted Brygge er for deg som ønsker en bolig preget av ro, utsikt og aktivitet. Her er det lett å trives med morgenkaffen på en romslig terrasse, båtliv og solfylte dager ved vannet. Det er kort vei til turstier ved Nordbykollen, barnevennlige Sota badestrand og Drammen sentrum. Her får du det beste fra både natur og byliv.

Leiligheten på Nøsted Brygge har en lys og arealeffektiv planløsning, hvor både materialvalg og interiørdesign bærer preg av tidløs eleganse. Energibesparende løsninger som vannbåren gulvvarme, balansert ventilasjon og tilknytning til fjernvarmeanlegg gir både komfort og lavere energikostnader.

Et bomiljø med det lille ekstra
Store, grønne fellesarealer på over 3 mål - tilrettelagt for lek, rekreasjon og sosiale møteplasser
Felles takterrasse med utsikt over fjorden
Moderne bryggeanlegg og egen båthavn
Kajakk-pool, treningssenter og hobbyrom
Bilvask, hundevask og dedikert sykkelparkering
Mulighet for elbillading med kapasitet for alle
Gode lagringsmuligheter og fleksible nærings-/verkstedsarealer
Flytende badstue

Arkitektur med røtter og visjon
Prosjektets arkitektur er utviklet med respekt for den industrielle historien på stedet, og samtidig med blikket rettet mot fremtidens bomønster. Bygningskroppene er organisert i en C-form som åpner seg mot vannet og gir lys, utsikt og privatliv for beboerne. Takhagene og grønne uterom gir et åpent, lyst og frodig miljø mellom byggene.

Fremtidens nabolag i Drammen
Nøsted Brygge er del av en større utvikling hvor tidligere industriområder gjøres om til moderne og miljøvennlige boligområder. Det ønskes blant annet etablert elektrisk fergeforbindelse mot Drammen, og det planlegges nye gang- og sykkelstier som vil knytte området enda sterkere til Drammen sentrum. Med alt fra barnehager og skoler til butikker og restauranter i nærheten, er dette et sted hvor både hverdagen og helgen får en ny dimensjon.

Oppsummering av høydepunkter:
Fantastisk beliggenhet rett ved vannet
Stor terrasse og utsikt over fjorden
Leierett til to parkeringsplasser i lukket anlegg
Balansert ventilasjon med kjøling og vannbåren varme
Tidsriktig og stilrent interiør
Nært til både natur, byliv og kollektivtransport
Fantastisk beliggenhet med kveldssol og spektakulær utsikt
Enorme private terrasser med innspent glassrekkverk
Helt usjenert - ingen innsyn
Takhøyde i stue og på kjøkken er ca 2,6m
Listefri løsninger

Standard

Stor lys stue /spisestue med 3 overlys vinduer med screens. Videre er stuen forberedt for montering av el-peis. Rikelig med spotlights. Bred 30 cm en stavs eikegulv i alle rom utenom bibliotek og to sekundær soverom med bad hvor det leveres 580 /20 fiskebens parkett. Gulvene er oljet. Takhøyden er generøs, opp til ca 2,60 m. Alle vinduer er i massiv oljet eik innvendig. Stor hall med tilgang til garderobe, vaskerom med vaskemaskin og tørketrommel for varmtvann, bod og gjeste wc. Disse rommene er fullt innredet.

Kjøkken med stort kjøleskap med dataskjerm og vanntilførsel for produksjon av is. To stekeovner og oppvaskmaskin som går på varmtvann; reduserer vasketid og energiforbruk med inntil 75 %. Benkeplater i stein fra Sigvartsen. Kjøkkenet har hvite fronter og noen overflater med spiler i eik.

Egen seksjon for drikke med to lave og et høyt vinskap fra Temptech. Integrert kaffemaskin og kjøl/fryseskap. Egen benk for tilberedning av drikke. Hoved soverom med eget bad og walkin closet. Alle bad har komplett innredning, med håndkletørker og knagger/holdere , samt armaturer fra Scala Bad. Direkte utgang til stor terrasse med fjordutsikt fra soverom og stue. Det er i tillegg en egen overbygget frokostterrasse med utgang fra stue og kjøkken.

Leiligheten får ringeklokke og videocalling, samt 3 nøkler. Fellesdører og garasje har elektronisk låssystem, med mulighet for tilvalg av elektronisk inngangsdør.

Materialvalgene er plukket fra øverste hylle, og vil skape en lun og harmonisk atmosfære i ditt nye hjem. Her er det aller meste inkludert i leveransen!

Leiligheten får en lys, delikat og lett palett med innslag av naturmaterialer. Dette er en tidløs stil som vil overleve enhver trend.

Leiligheten vil oppfattes lys og åpen, med et rolig og avstemt uttrykk. Denne stilen vil kle møblering i myke former og lyse trefarger.

Eiendommens historie

Prosjektoversikt
Navn: Nøsted Brygge
Antall leiligheter: Totalt 90 (60 borettslag, 30 selveier)
Innflytting: Estimert 3. kvartal 2025

Bærekraft og energi
Energiløsninger: Vannbåren gulvvarme og balansert ventilasjon med varmegjenvinning
Energibesparelse: Opptil 75 % reduksjon i energibruk
Fjernvarme: Tilkoblet Drammen Fjernvarmes anlegg
Elbilfasiliteter: Ladeplasser for elbiler og bilvaskestasjon
Sykkeltilrettelegging: Utbedret gang- og sykkelvei til Drammen sentrum

Fellesfasiliteter
Uteområder: Over 3 mål med grønne fellesarealer
Felles takterrasse/atrium: Tilgjengelig for beboere
Båthavn: Egen båthavn og kajakk-pool
Treningssenter: Tilgjengelig for beboere
Restaurant: Etableres på området
Bil- og hundevask: Egne fasiliteter tilgjengelig

Arkitektur og design
Arkitekt: Valerio Ricci
Design: C-formet bygningsstruktur åpen mot fjorden
Materialvalg: Tidløs stil med naturmaterialer
Interiør: Lys, delikat palett med innslag av naturmaterialer
Kjøkken: HTH-kjøkken med inkluderte hvitevarer

Beliggenhet og nærområde
Nærhet til: Drammen sentrum, Nordbykollen, Sota badestrand
Fasiliteter i nærheten: Barnehager, skoler, forretninger
Transport: Busstopp rett utenfor leilighetene
Rekreasjon: Turstier og skiløyper i nærområdet

Oppvarming

Leiligheten vil ha vannbåren gulvvarme (ikke bod). Alle vannledninger til tappesteder er rør-i-rørsystem. Plassering av koblingsskap til den enkelte leilighet på bad. For leiligheten leveres varmtvann fra felles varmtvannsveksler i energisentralen. Avregning av energiforbruk er individuelt for hver leilighet.

Parkering / Garasje

Det medfølger rett til leie av 2 parkeringsplasser i felles lukket garasjeanlegg. Prisen pr plass er stipulert til kr 1 500,- pr mnd. som er inkludert i boligens stipulerte fellesutgifter. Plassene vil klargjøres for montering av elbil-ladere. Det er også planlagt felles ladeanlegg hvor alle brukere kan lade bilen samtidig. Montering av el-billader avtales med og utføres normalt i regi av sameiet.

Adkomst

Se vedlagt kartskisse på høyre side i annonsen. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en spesifisert reiserute fra din startdestinasjon til boligen. På visningsdagen vil det bli skiltet med PrivatMegleren skilter. Velkommen til visning!

Beskrivelse av tomt

Nøsted Brygge får mer enn 3 mål med flotte fellesområder! Det blir et stort, grønt fellesareal i front mot brygga, og i atriet mellom bygningene. Her får du et unikt fellesområde for hygge og rekreasjon rett utenfor din egen dør. Vakkert beplantet, og med lekeplasser og trivelige sitteplasser. Adkomst til parkeringsetasjer og internveier på eiendommen blir asfaltert og/eller lagt med betongheller og armert gress.

Tinglyste rettigheter og forpliktelser

Kommunen har legalpant som sikkerhet for betaling av kommunale avgifter. Legalpant er pant som følger av loven, og som ikke tinglyses. Legalpant følger derfor eiendommen ved salg. På eiendommen kan det være tinglyst erklæringer som f eks rett for kommunen til å vedlikeholde rørsystemer for vann- og kloakk. Disse erklæringene vil følge eiendommen ved salg. Kontakt megler for nærmere informasjon.

Øvrige sameiere har panterett i seksjonen for krav mot sameieren som følge av sameieforholdet, jf. eierseksjonsloven § 31. Pantekravet kan ikke overstige 2G (Folketrygdens grunnbeløp). Sameiet kan vedtektsfeste ytterligere panterett for sameiet. Vedtektsfestet pant tinglyses i seksjonene.

Servitutter / rettigheter

Eiendommen overdras fri for pengeheftelser, med unntak av eventuelle erklæringer, avtaler, servitutter og panteheftelser som fremgår av salgsoppgaven og skal følge med eiendommen ved salg. Kjøpers bank vil få prioritet etter disse.

-1980/190-2/90 - Erklæring/avtale, bestemmelse om tilfluktsrom, med flere bestemmelser
-1996/1457-1/90 - Erklæring/avtale, rettighetshaver Drammen Kommue, gis rett til å legge og ha liggende avløpsledning, bestemmelse om anlegg og vedlikehold av ledninger m.m. Kan ikke slettes uten samtykke fra kommunen
-2006/458377-2/200 - Erklæring/avtale, rettighetshavere; knr/gnr/bnr/snr: 0602/25/122/1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 og 3301/2/129 - Bestemmelse om vann og kloakkledning, om anlegg og vedlikehold av ledninger m.m. Kan ikke slettes uten samtykke
-2006/498886-1/200 - Elektriske kraftlinjer - Rettighetshaver: GLITRE ENERGI NETT AS
-2010/327489-1/200 Erklæring/avtale - Rettighetshaver: knr/gnr/bnr: 3301/25/132 - Bestemmelse om bebyggelse, om adkomstrett. Med flere bestemmelser
-2010/381259-2/200 - Erklæring/avtale - Samtykke til videre utvikling/utbygging av naboeiendommer iht. reguleringsplan. Denne erklæring kan ikke slettes uten samtykke fra Nøsted Brygge AS, org.nr. 990412391
-2025/456667-1/200 Bestemmelse om adkomstrett . Rettighetshaver: knr/gnr/bnr/snr: 3301/25/121/1, 4-9, 12-19, 21-25 og 3301/25/122/1-4, 7-9, 12, 15, 17-18, 20-24, 26-35, 37, 42-45, 48, 50-79, 81-146, og 3301/25/129/1-18.
2025/556885-1/200 Bestemmelse om gjensidig adkomstrett
2025/35829-8/200 Reseksjonering - Snr: 23 - Formål: Bolig - Sameiebrøk: 174/6609
-Rettigheter på andre eiendommer - Rettigheter på 3301-25/121/0/1,4-9,12-19,21,22,24,25, 3301-25/122/0/1-4,7-9,12,15,17,18,20-24,26-35,37,42-45,48,50-146
-Rettigheter i eiendomsrett - 2025/456667-1/200 Bestemmelse om adkomstrett - 3301//25/121/1, 4-9, 12-19, 21-25, og 3301/25/122/1-4, 7-9, 12, 15, 17, 18, 20-24, 26-35, 37, 42-45, 48, 50-146 - 3301/25/129/1-18
-Rettigheter på 3301-25/122/0/1-4,7-9,12,15,17,18,20-24,26-35,37,42-45,48,50-146
-Rettigheter på 3301-25/129/0/1-18
-Rettigheter på 3301-25/128, 3301-25/144

Vei / Vann / Avløp

Offentlig.

Ferdigattest eller midl. brukstillatelse

Ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse vil foreligge før overtagelse.

Kjøper plikter å overta boligen mot midlertidig brukstillatelse.

Verdi ved skattefastsetting

Verdien ved skattefastsetting er p.t. ikke fastsatt. Verdien ved skattefastsetting fastsettes av Ligningskontoret etter beregningsmodell som tar hensyn til om boligen er en såkalt "primærbolig" (der boligeieren er folkeregistrert bosatt) eller "sekundærbolig" (alle boliger man eier, men ikke bor fast i). Interessenter oppfordres til å sjekke www.skatteetaten.no eller kontakte ansvarlig megler for nærmere informasjon om verdien ved skattefastsetting.

Reguleringsforhold

Eiendommen ligger i et område som er regulert til bolig og næring. Det vil bli ytterligere utbygging av området. Reguleringsbestemmelser for området kan fås av megler. Mer informasjon finner du på drammen.kommune.no.

Beskrivelse av sameiet

Eierseksjonssameiet Nøsted 1.

På eiendommen bygges det leiligheter som innlemmes i eksisterende bygningsmasse ved ombygginger og påbygginger, og byggene vil bestå av en kombinasjon av borettslagsboliger og selveierboliger.

Bygg E inkludert denne leiligheten oppføres på «taket» av eksisterende bygningsmasse. Deler av den eksisterende bygningsmassen inneholder næringsseksjoner skal beholdes.

Både borettslagets boliger og selveierboligene er etablert som egne boligseksjoner ved tinglyst reseksjonering av Eiendommen den 10.06.2024. Eiendommen kan bli reseksjonert før overtagelse, men uten at leilighetens sameiebrøk blir vesentlig endret.

Sameiet organiseres slik at eiere av selveierboliger, eiere av næringsseksjoner og borettslaget og dets andelseiere, vil forholde seg til de rettigheter og forpliktelser som gjelder i Sameiet og som vil fremgå av Sameiets vedtekter.

Eiendommen er en del av en større utbygging på Nøsted, hvor det er vil være behov for sambruk, rettigheter og plikter på tvers av eiendommer og boligselskap, og det vil derfor etableres rettigheter og forpliktelser mellom de eiendommer, boligselskap og eierseksjonssameier det gjelder. Dette vi bli ivaretatt i avtaler og i tinglyste erklæringer."

Generell info:
Nøsted Brygge blir tilknyttet Viken fiber (Altibox).

Kommunale avgifter:
Kommunale avgifter inkl i felleskostnadene. Det blir etablert egne målere for kaldt- og varmt vann i hver leilighet. Årlig kostnad vil avhenge av forbruk.

Eiendomsskatt
Det er ikke eiendomsskatt i Drammen pt.

Energimerking:
Boligene vil få en individuell energiattest som bekrefter energimerket. Boligene tilstrebes minimum energiklasse C. Energiattest utleveres ved henvendelse til megler.

Eierseksjonsloven:
En sameier eier en andel i eiendommen, med tilknyttet enerett til bruk av sin bruksenhet, jf. eierseksjonsloven § 25.

Ingen kan erverve mer enn to boligseksjoner i et sameie, jf. eierseksjonsloven § 23 første ledd. Dersom et erverv har funnet sted i strid med eierseksjonslovens regler kan Kartverket nekte overskjøting.
Dersom overskjøting blir nektet, er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.

Andre faste løpende kostnader

Felleskostnader:

Månedlige felleskostnader for leiligheten er estimert til kr 9502.

De månedlige felleskostnadene er estimert og inkluderer blant annet parkeringsleie av to parkeringsplasser, kommunale avgifter (vann/avløp og renovasjon), bygningsforsikring, TV/internett, vedlikehold og drift av felles anlegg, skjøtsel, brøyting/strøing, strøm i fellesareal, renhold, vaktmester m.m.

Fordelingsnøkkelen for fordeling av utgifter bygger i utgangspunktet på sameiebrøk. Enkelte elementer kan fastsettes med lik fordeling på alle boligseksjoner, eller en fordeling basert på nytte/bruk.

Det tas forbehold om sameiets endelige fastsettelse av felleskostnadene. Det gjøres oppmerksom på at størrelsen på felleskostnadene avhenger av hvilke tjenester sameiet ønsker utført i felles regi.
Forbruk av strøm, varmt tappevann og oppvarming avregnes etter eget forbruk og kommer i tillegg til stipulerte felleskostnader. Kostnader til avlesning kommer i tillegg. Strøm og kostnader til fjernvarme (vann/oppvarming) er forutsatt fakturert den enkelte seksjonseier fra den enkelte leverandør.
Flere forhold påvirker størrelsen på felleskostnadene, blant annet endringer i priser og avgiftsnivåer på de tjenestene/produktene som sameiet velger å inngå avtaler om.

Seksjonseiere har ikke personlig ansvar for sameiets fellesgjeld, men er solidarisk ansvarlige for å dekke sameiets løpende utgifter. Manglende innbetaling av felleskostnader fra andre sameiere kan medføre at sameiet må dekke inn dette. Sameiet har legalpant på inntil 2 G for ubetalte fellesutgifter, og ved mislighold av sameieres forpliktelse til å betale fellesutgiftene, kan sameiet kreve sameierens bolig tvangssolgt for å dekke inn utestående beløp.

Forretningsfører vil utarbeide forslag til driftsbudsjett som fremlegges ved konstituering av sameiet.

Andel fellesgjeld / formue

Ingen andel fellesgjeld.

Finansiering

Kontakt megler for avklaring av finansielle forhold, herunder lån til kjøp av eiendom. Privatmegleren har avtale med Nordea om formidling av lån og andre finansielle tjenester. Privatmegleren mottar godtgjørelse for dette.

Spesifikasjon av lån

Ingen lån registert.

Adgang til utleie

Bolig med en boenhet som fritt kan leies ut i sin helhet. Deler av boligen kan også leies ut, forutsatt at det er en del av boligens godkjente hoveddel med rom godkjent for varig opphold og at den utleide delen ikke er adskilt som en selvstendig boenhet.

Konsesjon / Odel

Nei.

Sikkerhetsstillelse

Alle eiendomsmeglingsforetak har lovpålagt forsikring av klientmidler begrenset oppad til kr 45 mill. Enkeltsaker er forsikret inntil kr 15 mill. Dersom kjøpers låneinstitusjon krever tilleggsforsikring ved omsetning over 15 millioner, må kjøper selv eller dennes låneinstitusjon dekke utgiftene forbundet med dette.

Planlagt overtagelse

Estimert overtakelse er Q4-2025. Dette gjelder ikke som en bindende frist for å ha boligen klar for overtakelse, og utgjør herunder ikke grunnlag for å kreve dagmulkt.

Det vil bli etappevis overlevering. Forpliktende overtakelsesmåned vil bli varslet kjøper 3 måneder før overtagelse. Endelig overtagelsesdato vil bli gitt med ca. 1 måneds skriftlig varsel fra selger.

Forsinket overtagelse etter at endelig overtagelsesdato er varslet, gir kjøper krav på dagmulkt på 0,75 promille av total kjøpesum jamfør bustadoppføringsloven § 18.

Selger kan kreve at overtagelse skjer tidligere enn forventet.

Selgeren har rett til tilleggsfrist dersom kjøper krever endringer eller tilleggsarbeider, eller dersom vilkårene nevnt i bustadoppføringsloven § 11 er oppfylt.

Det gjøres oppmerksom på at det etter oppgjørs- og overtakelsesdato fortsatt vil kunne foregå byggearbeider på eiendommen, herunder arbeider med ferdigstillelse av de øvrige boligene, fellesarealer, tekniske installasjoner og utenomhusarbeider.

Kjøper kan ikke nekte å overta boligen selv om fradeling, seksjonering eller tinglysing av hjemmelsovergang ikke er gjennomført på overtakelsesdagen.

Selgers forbehold

Alle opplysninger er gitt med forbehold om rett til endringer som er hensiktsmessige eller nødvendige, eksempelvis på grunn av offentlige godkjenninger.

Detaljprosjektering av byggenes bæresystem, ventilasjonssjakter, rørføringer med mer kan medføre mindre endringer av rommene, samt plassering og størrelser på vinduer i enkelte boliger. Det samme gjelder kjøkken og bad som vil kunne få endringer når det gjelder plassering av installasjoner som følge av tilpasning mot sjakter.

Endelig utforming av tekniske sjakter må avvente detaljprosjekteringen og det kan derfor forekomme endringer av lengde og/eller bredde på disse. Videre kan vindus-og balkongplasseringen i den enkelte leilighet avvike noe fra de generelle planer, som følge av blant annet branntekniske krav.

Mindre avvik kan forekomme i boligens areal grunnet endring i bærekonstruksjon, inntegning av sjakter etc. Forutsatt at dette ikke fører til vesentlige endringer av leveransen, vil dette ikke medføre krav om prisreduksjon eller prisavslag.

Utbygger har rett til å foreta endringer som nevnt ovenfor, men vil alltid tilstrebe at endringer utføres på en slik måte at boligens generelle bruksverdi og standard ikke påvirkes vesentlig. Kjøper skal varsles om slike endringer på hensiktsmessig måte innen rimelig tid.

Leiligheten overleveres byggerengjort. Det må påregnes noe byggestøv etter overtakelse. Illustrasjoner og bilder i tegnings- og salgsmateriale er ment som eksempler og kan vise forhold som ikke er i samsvar med leveranse. Dette kan være møblering, fargevalg, dør- og vindusform, antall vinduer, bygningsmessige detaljer, for eksempel fasadedetaljer, detaljer på fellesarealer, materialvalg, beplantning etc.

Illustrasjoner og bilder i tegnings- og salgsmateriale er ment som eksempler og kan vise forhold som ikke er i samsvar med leveranse. Dette kan være møblering, fargevalg, dør- og vindusform, antall vinduer, bygningsmessige detaljer, for eksempel fasadedetaljer, detaljer på fellesarealer, materialvalg, beplantning etc.

Plassering av teknisk utstyr i kjøkken vil kunne avvike fra det som vises på tegningene. Kjøkken leveres i henhold til egen kjøkkentegning.

Selger kan tinglyse bestemmelser som vedrører Sameiet, naboforhold eller forhold pålagt av myndighetene. Selger kan også dele tomten om dette er nødvendig ved oppdeling av prosjektet i flere byggetrinn.

Kjøper er kjent med at kjøpekontrakten ikke kan transporteres uten etter samtykke av selger. Ved godkjenning av transport av kjøpekontrakten vil det kreves et gebyr, kr 35 000, for transport av kjøpekontrakt. Selger står fritt til å godkjenne eller avslå en transport. Garantier kan ikke transporteres uten etter samtykke fra garantist.

Selger forbeholder seg retten til å endre på sammensetningen og størrelsen på sameie frem til ferdigattest er på plass.

Utbyggers salgsoppgave/prospekt følger som vedlegg i denne salgsoppgaven og er kun ment som supplerende informasjon. Ved motstridende informasjon mellom disse, gjelder denne salgsoppgaven foran utbygger sin.

Særskilte bestemmelser

Dersom boligen avbestilles, kommer reglene i bustadoppføringslova, kapittel VI til anvendelse.

Dersom kjøper avbestiller etter at igangsettingstillatelse er gitt, fastsettes selgerens krav på vederlag og erstatning i samsvar med bustadoppføringslova § 52 og § 53. Det vil si at kjøper bærer all risiko ved avbestilling. Kontakt megler for nærmere informasjon dersom avbestilling vurderes. Bestilte endrings- og tilleggsarbeider betales i slike tilfeller i sin helhet. Kontrakten kan ikke transporteres og gjelder individuelt for hver kjøper. Hvis selger aksepterer en transport, plikter kjøper å betale et behandlingsgebyr til selger og megler.

Eierforholdet reguleres av eierseksjonsloven av 16.06 2017 nr. 65. Med eierseksjon forstås sameieandel i bebygd eiendom med tilknyttet enerett til bruk av bolig. Ingen kan direkte eller indirekte erverve mer en to boligseksjoner i et boligsameie jf. eierseksjonsloven § 23. Dersom et erverv har funnet sted i strid med eierseksjonslovens regler kan Kartverket nekte overskjøting. Dersom overskjøting blir nektet, er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.

Selger forbeholder seg retten til å endre antall seksjoner i sameiet, eventuelt etablere flere borettslag og/ sameie dersom salgs- og byggeperioden går over lengre tid.

Utbygger

Nøsted Brygge Bolig AS er et datterselskap av Nøsted AS som har utviklet Nøsted Brygge siden 2006 - altså mer enn 15 år.

Entrepenør er Vestviken Entreprenør AS, en byggentreprenør med fokus på totalentrepriser i samspill med profesjonelle byggherrer.

Søsterselskapene i Vestviken Gruppen AS utføre alle betong- og tømrerarbeider i prosjektene med egne fast ansatte bygningsarbeidere.

Betalingsbetingelser

Ved kontraktsinngåelsen betales NOK 100.000,- i depositum. Beløpet forfaller til betaling ved utstedt garanti jamfør bustadoppføringsloven § 12. Beløpet må være fri kapital, det vil si at det ikke kan være knyttet vilkår til innbetalingen som medfører at selger ikke kan disponere over beløpet. Resterende beløp og omkostninger betales innen overtagelse. Megler besitter kjøpers delinnbetalinger frem til overskjøting. Dersom selger stiller nødvendige garantier i henhold til bustadoppføringsloven § 47 kan delinnbetaling overføres selger.

Renter på klientkonto tilfaller kjøper frem til § 47-garanti er stilt, andelen er overskjøtet eller borett er tinglyst, forutsatt at de overstiger en 1/2 R.

Forsinket betaling

Ved forsinket betaling skal kjøperen betale forsinkelsesrente i henhold til lov av 17. desember 1976 nummer 100 om forsinket betaling (forsinkelsesrenteloven). Ved forsinket betaling av forskuddet med mer enn 6 uker fra garantistillelse og signert kjøpekontrakt, har selger rett til å heve kjøpet og foreta dekningssalg. Forsinket betaling av sluttoppgjør med mer enn 30 dager gir selger rett til å heve kjøpet og foreta dekningssalg. Selger kan nekte kjøper å overta inntil betaling av sluttoppgjør skjer. Denne bestemmelsen gir ikke kjøper rett til å forlenge betalingsfristen utover de frister som er avtalt.

Solgt ihht bustadoppføringsloven

Boligene selges i henhold til Bustadoppføringslova som regulerer kjøpers (forbrukers) rettigheter og plikter ved avtale om oppføring av bolig og kjøp av fast eiendom der bygningen ikke er fullført når avtalen inngås. Ved salg til aksjeselskap legges Avhendingslovens bestemmelser til grunn. For øvrig gjelder Lov om eierseksjoner for eierseksjonssameiet og driften av dette.

Garantier

Det stilles garantier i henhold til Bustadoppføringslovas bestemmelser. Garanti etter § 12 vil bli stilt i forbindelse med avtaleinngåelse. Garantien skal være pålydende 3% av kjøpesummen i byggetiden og 5% i 5 år etter overlevering av boligene til kjøper. Garanti etter § 47 forutsettes stilt om selger ønsker utbetalt forskudd/delinnbetaling/sluttoppgjør før hjemmelsovergang. Eventuelle påkrevde endringer av garantier ved eventuelle videresalg/transporter utføres ikke og bekostes ikke av selger.

Forsikring

Frem til overtagelse vil eiendommen være forsikret av selger. Etter overtagelse vil eiendommen forsikres gjennom sameiets fellesforsikring. Kjøper må selv besørge innboforsikring og forsikring av eventuelle særskilte påkostninger.

Budgiving

Alle bud/kjøpetilbud på eiendommen skal være skriftlig og sendes meglerforetaket pr. mail eller via vår "gi bud"-knapp på våre nettsider. Knappen finner du også på Privatmeglerens hjemmeside for prosjektet.

Bud/kjøpetilbud må ikke ha kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Lørdag regnes ikke som virkedag. Bud/kjøpetilbud med kortere frist enn dette kan ikke formidles av megler. Nærmere info om budgiving finner du på egen side sammen med kjøpetilbud/budskjema.

Som budgiver hos Privatmegleren kan du kreve budjournal fremlagt så snart handel er gjennomført.

Innhold i budjournal er lovregulert, og innebærer at budgivere må akseptere at opplysninger om budet kan bli fremlagt for selger, kjøper og øvrige budgivere. Budgiver som ikke blir kjøper, kan kreve kopi av anonymisert budjournal.

Lov om hvitvasking

Megler er underlagt lov om hvitvasking som innebærer plikt til å melde ifra til Økokrim om mistenkelige transaksjoner

Meglers vederlag og utlegg

Meglers vederlag og utlegg betales av selgeren og utgjør 1,25% i provisjon inkl. ev. fellesgjeld. I tillegg skal selger betale markedspakke kr 26 900,-, tilrettelegging kr 15 000,-, oppgjørskostnad kr 8 900,-, visninger/overtagelse per stk. kr 3 750, salgsoppgave/romplakater kr 2 750,-.

Vedlegg til salgsoppgaven

Utbyggers opprinnelig Prospekt
Plantegning
Plankart
Planbestemmelser
Sameiebudsjett
Vedtekter

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode413915073
Sist endret03. nov. 2025 13:06
Referanse6250048

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.