Bildegalleri
Velkommen til Guriskogen 104-108. ta kontakt meg megler for visning på 46808898. Helt nye boliger med egen garasje - overtakelse etter avtale.
Guriskogen
8 Nye selveier rekkehus med egen garasjeplass - 3 sov - bad og gjestetoalett - Velkommen!
Prisantydning fra
4 300 000 kr
Prisantydning til
4 700 000 kr
Prosjektets status
Planlegging
Vinteren 2025/2026
Salgsstart
Juni 2026
Byggestart
Vinteren 2025/2026
Overtakelse
Fra september 2026
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Rekkehus
- Soverom
- 3
- Internt bruksareal
- 89 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 113 m²
- Eksternt bruksareal
- 24 m² (BRA-e)
- Balkong/Terrasse
- 14 - 17 m² (TBA)
- Eieform
- Selveier
Fasiliteter
Enheter i prosjektet
Sorter etter
Beskrivelse
Velkommen til nye, flotte rekkehus i Guriskogen på Valby,
Vi er stolte av å kunne presentere 8 nye rekkehus, der tre av disse snart er ferdigstilt.
Alle boligene med egen garasjeplass og nybyggaranti.
Boligprosjektet i Guriskogen er flott beliggende på Valby er et trivelig og familievennlig område like utenfor Larvik sentrum. Området har de seneste årene blitt svært populært blant både barnefamilier og voksne i ulike livsfaser.
Inneholder:
1. etg.: Åpen stue- kjøkkenløsning med utgang til terrasse . Stilrent kjøkken fra anerkjent Aubo. Gjestetoalett og trappegang opp til andre etasje.
2. etg.: Tre gode soverom, romslig bad med dusj og vaskesøyle
Rekkehusene selges etter «førstemann til mølla»-prinsippet. Dette gir deg muligheten til å sikre deg et kvalitetshjem hjem. Vi inviterer til én-til-én-visninger etter avtale for gjennomgang boligene eller meld deg på oppsatte visninger. Ta kontakt med megler for mer informasjon og visning.
Beliggenheten og minimal biltrafikk, og intern beliggenhet på feltet gjør rekkehusene til et attraktivt sted å bo for alt fra barnefamilier til godt voksne.
- Prisgunstige boliger med moderne standard til en svært attraktiv pris.
- God innvendig standard med Opus XL Eik hvit, Flislagte entré med varmekabler, flislagt bad (60*60) med varmekabler, Fibo Trespo-design og moderne overflater
- Komplett ventilasjon og sikkerhet balansert ventilasjon, vannstoppsystem og kjøkken med integrerte hvitevarer.
- Privat terrasse, gode uteplasser og egen garasjeplass.
- Frostfri utekran
De lyse og lekre rekkehusene blir, og er naturligvis moderne og innredes i lyse delikate fargetoner som tiltaler de fleste. Alle boligene er lyse og trivelige, med funksjonelle planløsninger og en helhetlig utforming av både interiør og eksteriør.
Rekkehusene leveres med pipe forberedt for ildsted for oppfyllelser av kravet i TEK17. Varme i gulv i gang i 1.etg, våtrom. For stue/kjøkken kan man velge mellom varmefolie/varmekabler i gulv eller vedovn. Panelovn på soverom. Det er laminat av god kvalitet som standard, herdet tregulv kan fås som tilvalg. Det blir et separat balansert ventilasjonsanlegg med varmegjenvinning i hvert hus. Det henvises til leveransebeskrivelse for nærmere beskrivelse om boligens innhold og standard.
Det er nå du har mulighet til å velge først - velkommen hjem til Guriskogen rekkehus.
Fremdriftsplan og ferdigstillelse
Bolig 104 C er ferdigstilt og benyttes som visningsbolig. 104 A og B er ferdig utvending og kan etter inngåelse av kjøpekontrakt ferdigstilles i løpet av september 2026.
De resterende boligene planlegges ferdigstilt i perioden fra 2. kvartal til 3. kvartal 2027, under forutsetning om at det inngås kjøpekontrakt. Dette gjelder ikke som en bindende frist for å ha boligen klar for overtagelse, herunder ikke grunnlag for å kreve dagmulkt.
Selger vil ved inngåelse av kjøpekontrakt fastsette endelig overtagelsesdato, som vil være å regne som en frist iht. bustadoppføringslova.
Selger har rett til å fremskynde avtalt overtagelse. Overtagelsen kan fremskyndes maksimalt 4 måneder. Selger må varsle Kjøper skriftlig om dette så fort det er åpenbart for Selger at overtagelsen kan fremskyndes, og senest 2 måneder før ny overtagelsesdato. Klokkeslettet for overtagelsen kan varsles inntil 14 dager før. Ved en eventuell forsinkelse vil dagbøter regnes fra ny overtagelsesdato.
Selger skal innen rimelig tid varsle forbruker dersom det oppstår forhold som vil medføre at han blir forsinket med sin utførelse.
Selger har rett til tilleggsfrist dersom vilkårene som nevnt i Bustadoppføringslova § 11 er oppfylt.
Påvirkes utførelsen av arbeid under kontrakten av krigen i Ukraina eller force majeure hendelser, som får betydning for fremdriften, må Kjøper være oppmerksom på at det vil være påregnelig at Selger vil ønske å kreve forlengelse av alle frister i kontrakten, herunder frist for ferdigstillelse av arbeidet. Dette gjelder for eksempel ved forsinket / begrenset tilgang på materialer. Dette gjelder også dersom utførelse eller leveranse fra underentreprenør eller annen leverandør påvirkes. Dersom Selger vil kreve fristforlengelse som følge av disse omstendighetene, skal Selger varsle Kjøper uten ugrunnet opphold etter at Selger ble klar over omstendigheten som begrunner kravet. I et slikt tilfelle, oppfordres partene til å søke juridisk bistand. Det er videre på Selgers egen risiko å kreve fristforlengelse eller lignende, og det er ikke gitt at et slikt krav vil stå seg. Det klare utgangspunktet er for øvrig at megler heller ikke har en plikt til å ta stilling til saken.
Ved besøk på byggeplass før overtagelse skal kunder alltid være i følge med en representant fra Selger. All annen ferdsel på byggeplassen i anleggsperioden er beheftet med høy grad av risiko og er forbudt.
Garasje/Parkering
Til hver bolig medfølger det en garasjeplass med mulighet for sportsbod, samt en utvendig biloppstillingsplass ved inngangsparti.
Garasje med bod vil bli søkt organisert som tilleggsdel(er) til Kjøpers boligseksjon.
Selger vil beholde eiendomsretten til å fritt kunne disponere over eventuelle usolgte
parkeringsplasser og boder, herunder kunne gjennomføre utleie eller salg til andre enn
seksjonseiere.
Lading for el-bil parkering/ladestasjon inngår ikke i leveransen fra Selger, men kan bestilles som tilvalg. Strømforbruk og kostnader for lading av el-bil betales av den enkelte seksjonseier. Det etableres egen undersentral med sikring for elbil lader.
Organisasjonsform
Sameiet skal bestå av totalt 8 boligseksjoner. Den daglige driften vil bli organisert som seksjonssameie iht. lov av 16.06.2017, nr. 65, eierseksjonsloven.
Hver seksjon vil utgjøre en sameieandel med tilknyttet enerett til bruk av en bruksenhet og rett til bruk av sameiets fellesarealer. Det er forbudt å erverve mer enn 2 boligseksjoner i samme sameie. Denne begrensningen gjelder også indirekte erverv, herunder kjøp via aksjer eller andeler i et selskap. Erverv er forbudt dersom det medfører at flere enn to av boligseksjonene eies av noen som har «tilknytning til hverandre». Dersom bestemmelsen brytes vil blant annet styret i sameiet uten forutgående varsling, kunne pålegge salg av seksjonene som er ervervet ulovlig. Videre vil man ikke kunne stemme på årsmøtet, og man vil ikke tas med i beregningsgrunnlaget for flertallsavgjørelser.
Sameiet er pliktig til å avholde årsmøter hvor regnskap og budsjett fremlegges. Sameiets styre har ansvaret for at eiendommen forvaltes etter retningslinjer og vedtekter som fastsettes av årsmøtet.
Utleie
Boligen kan leies ut i henhold til bestemmelsene i eierseksjonsloven og eventuelt vedtektene, dvs. utleie med varighet på over 30 sammenhengende dager.
Kortidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn er ikke tillatt. Med korttidsutleie menes utleie i inntil 30 døgn. Grensen på 90 døgn kan fravikes i vedtektene og kan i så fall settes til mellom 60 og 120 døgn. Slik beslutning krever et flertall på minst to tredjedeler av de avgitte stemmene på årsmøtet.
Boligen har ingen egen utleieenhet.
Utleie av seksjonen skal meldes skriftlig til sameiets styret med opplysning om hvem som er leietager.
Beliggenhet
Det vil bli skiltet med visningsskilt fra DNB Eiendom under annonserte visninger.
Guriskogen oppleves som et drømmested for småbarnsforeldre. Her slynger det seg små, rolige gater med minimal biltrafikk, noe som skaper et trygt og tilbaketrukket bomiljø. Området byr på akebakker, balløkker, fotballbaner og lekeplasser «rundt hvert hjørne», og gir barna kort vei til lek og aktivitet uansett årstid.
Beliggenheten er også svært praktisk. Herfra er det gode bussforbindelser til både Larvik og Sandefjord, noe som gjør området attraktivt også for voksne og eldre som ønsker et rolig, men sentralt sted å bo. Mange har funnet veien hit nettopp fordi Guriskogen kombinerer eneboliger og moderne boliger med relativt små, lettstelte tomter og et sosialt nærmiljø.
Lovanvendelse
Kjøpet reguleres av Lov om avtale med forbrukar om oppføring av ny bustad m.m. (bustadoppføringslova) 13. juni 1997 nr. 43, i tilfeller hvor Selger er profesjonell og Kjøper er forbruker. Dette innebærer blant annet at Kjøper har krav på garantier iht. bustadoppføringslova § 12.
I tilfeller hvor Kjøper er profesjonell iht. bustadoppføringslova, dvs. gjør kjøpet som ledd i næringsvirksomhet, kan Selger kreve at avtalen reguleres av avhendingslova eller etter bustadoppføringslova hvor §§12, 18 og 52-54 ikke kommer til anvendelse.
Tomt
Prosjektet er planlagt å bestå av 8 rekkehusleiligheter fordelt på 3 bygg og med tilhørende garasjer. Det opparbeides et felles uteområde som består av område for lek og aktivitet, samt områder for opphold.
Prosjektet skal oppføres på eiendommen gnr 1028, bnr 114 i Larvik kommune. Eiendommen er fradelt og det samlede tomteareal for eiendommen er ved salgsstart registrert i matrikkelen å være 2.338 m². Selger tar forbehold om det endelige tomteareal. Sameiets tomt er opprettet med ovennevnte matrikkel som vil bli seksjonert, hvor hver seksjon vil bestå av en sameieandel i henhold til den tinglyste seksjoneringen.
Fellesarealer, felles garasjer samt fasader, herunder balkonger og terrasser mv. ferdigstilles samtidig med boligene.
Utomhusarealene ferdigstilles samtidig med ferdigstillelse av de enkelte bygg eller så snart årstiden tillater det.
Selger forbeholder seg retten til å avgjøre hvordan organisering av uteareal utenfor boliger i 1. etasje vil bli. Dette kan bli søkt organisert som tilleggsdel(er) til Kjøpers boligseksjon, skilles ut som en egen eiendom eller bli lagt som fellesareal med tidsbegrenset vedtektsfestet bruksrett (30 år).
På eiendommen vil det bli etablert diverse ledningsnett for vann, avløp, overvann, elektrisitet og eventuelt data/tv/telefon og andre ledninger. Disse ledningene som går over eiendommen, vil også være i sameie med andre tilliggende eiendommer. Kjøper er kjent med og aksepterer ovennevnte og at tilliggende eiendommer kan få tinglyst nødvendige rettigheter til å legge, vedlikeholde og skifte ut ledninger ved behov. Kjøper plikter å medvirke til dette i årsmøter dersom slike avtaler skal inngås og tinglyses etter at overskjøting har funnet sted.
Vedtak - Tildeling av offisiell adresse - Gbnr. 1028/114 Larvik kommune vedtar at offisiell adresse for to rekkehus og en tomannsbolig på eiendommen med gårds- og bruksnummer 1028/114 er
Guriskogen 104A, for boenhet mot nord i rekkehus med tre boenheter
Guriskogen 104B, for boenhet i midten i rekkehus med tre boenheter
Guriskogen 104C, for boenhet mot syd i rekkehus med tre boenheter
Guriskogen 106A, for boenhet mot nord i tomannsbolig
Guriskogen 106B, for boenhet mot syd i tomannsbolig
Guriskogen 108A, for boenhet mot nord i rekkehus med tre boenheter
Guriskogen 108B, for boenhet i midten i rekkehus med tre boenheter
Guriskogen 108C, for boenhet mot syd i rekkehus med tre boenheter
De nye adressene kan brukes umiddelbart. Adressene har følgende postnummer og postområdenavn: 3261 Larvik
Ansvarlig megler
Bård Johnson
Nyttige lenker
Nærområdet
DNB Eiendom AS
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 467139995 |
|---|---|
| Sist endret | 15. juni 2026 19:50 |
| Referanse | 941265013 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.