Bildegalleri

Ytterlandshamna presenteres av Notar ved Thomas Frøystad og Terje Hoel, Eiendomsmegler MNEF. Illustrasjon fra sjøen.

Ytterlandshamna

22 leiligheter med balkong, nydelig utsikt og garasjeplass. Unik beliggenhet i sjøkanten.

Prisantydning fra

3 500 000 kr

Prisantydning til

14 000 000 kr

Totalpris fra

3 504 310 kr

Totalpris til

14 009 490 kr

  • Planlegging

    Q1 2026

  • Salgsstart

    22.05.2026

  • Byggestart

    Q3 2026

  • Overtakelse

    Q4 2027

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Soverom
1 - 4
Internt bruksareal
42 - 161 m² (BRA-i)
Bruksareal
48 - 173 m²
Eksternt bruksareal
5 - 12 m² (BRA-e)
Balkong/Terrasse
10 - 30 m² (TBA)

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Beskrivelse

Notar har gleden av å presentere 22 leiligheter i forskjellige størrelser på Ytterland.

Prosjektet vil få en unik og moderne arkitektonisk utforming som harmonerer med omgivelsene. Her bygges det leiligheter på alt fra 42 kvm til 161 kvm. Alle leilighetene vil få både utsikt og egen parkeringsplass i garasje. Samtlige leiligheter vil også få uteplass i form av balkong eller veranda. Prosjektet vil få en idyllisk beliggenhet i sjøkanten. Her får man utsikt rett ut i havgapet og gode solforhold.

Det skal bygges en boligblokk med 3 boligetasjer og lagerseksjoner på bakkeplan. Prosjektet leveres blant annet med kjøkken fra kvalitetsleverandøren HTH med mulighet for å tilpasse kjøkkenet etter egne ønsker og behov.

Alle leilighetene vil få oppvarming ved vannbåren gulvvarme på oppholdsrom, og elektriske varmekabler på bad. Estetiske valg som farger på vegger og valg av gulv er opp til den enkelte kjøper å tilpasse iht. leveransebeskrivelsen eller i form av tilvalg/oppgradering.

Her vil også bli opparbeidet flotte uteområder med lekeplass, offentlig gangsti langs sjøen og gjestebrygge.

Denne blokka er byggetrinn 1 av 3 i et større prosjekt, og de neste byggetrinnene vil inneholde både eneboliger og leiligheter.

Ansvarlig megler

Terje Hoel
Eiendomsmegler MNEF/Partner

Generell Orientering

Boligprosjekt Ytterlandshamna prosjekteres og oppføres i samsvar med gjeldende byggteknisk forskrift (TEK17). For alle arealangivelser er Norsk Standard 3940:2023 + AC:2024 lagt til grunn.
Der det er avvik mellom leveransebeskrivelse, tegninger og illustrasjoner så er det denne leveransebeskrivelsen som er gjeldende.
Illustrasjoner i salgsmaterialet kan vise elementer som ikke inngår i den endelige leveransen, som for eksempel møblering, fargevalg, detaljer, beplantning og annet som kun er ment som illustrasjon.
Opplysningene i denne leveransebeskrivelsen er gitt med forbehold om at byggherre, uten forutgående varsel, kan foreta endringer som vurderes som hensiktsmessige eller nødvendige for prosjektets gjennomføring.
Eventuelle justeringer skal ikke redusere den generelle standarden, men bidra til å sikre et moderne, funksjonelt og kvalitetsmessig godt resultat.

Beliggenhet

Eiendommen har en attraktiv og sjønær beliggenhet i Ytterlandshamna på Valderøya i Giske kommune. Området er kjent for sitt etablerte og familievennlige bomiljø med nærhet til både sjøen og flotte turområder. Her bor man i rolige omgivelser med lite trafikk, samtidig som det er kort avstand til det meste av service- og fritidstilbud.
Valderøya byr på gode oppvekstsvilkår med barnehager, skole og dagligvarebutikker innen kort kjøreavstand. Fra eiendommen er det også enkel tilgang til turstier, sjø og rekreasjonsmuligheter året rundt, noe som gjør området attraktivt for både barnefamilier og andre som ønsker nærhet til naturen.
Det er gode kommunikasjonsforbindelser med kort vei til Ålesund sentrum via fastlandsforbindelse. Ålesund lufthavn Vigra ligger også i nærområdet, noe som gir enkel tilgang både nasjonalt og internasjonalt.

Enkel adkomst fra Ytterland til Ytterlandshamna.

Kjøkken

HTH kjøkken leveres og monteres av kjøkkenleverandør som har utarbeidet egne tegninger og spesifikasjonsark.
Kjøkken modell 36 beige dekor. Kjøkken med beige fronter og detaljer, hvitt skrog og grep i børstet stål. Overskap med push-åpning, skuffer med Lux fulluttrekk og demping, samt softclose hengsler. Integrert avfallsløsning (60 cm) med 2 bøtter og 1 stk bestikkinnlegg.
Laminat benkeplate med rette kanter (30 mm) i farge Light Grey Pietra Fanano, med underlimt stålvask fra Franke.
Hvitevarer fra Bosch: Integrert stekeovn, kombiskap, oppvaskmaskin og induksjonstopp. Ventilator fra Røros Metall 60cm beregnet for kullfilter.
I leilighet B303 er det induksjonstopp 80 cm med m/ventilator i senter. Beregnet for kullfilter

Bad

Baderomsinnredningen leveres med benkeskap, heldekkende servant, speil med lys, armatur til servant, dusjvegger, dusjarmatur med garnityr, vegghengt toalett og tilkobling for vaskemaskin og
kondenstørketrommel. Kjøkkenbatteri med avstenging for oppvaskmaskin. Vannsensor for lekkasjesikring. Sanitærarmatur i krom utførelse.

Badene leveres med keramiske gulv- og veggfliser i størrelse 60x60. FagFlis Grespor Glade. Himling sparkles og males.

Garderobe

Det blir levert ett garderobeskap pr. sengeplass som plasseres iht. tegning. Sttandard hvite 0,6x1m.

Boder

Det følger med bod i garasjeanlegg til hver leilighet. Bodene er plassert ved seksjonens p-plass.

Oppvarming

Vannboren gulvvarme med varmepumpe av typen væske/vann. EL kjel som tilleggsvarme. Borehullpark for energibrønner. Soverom og bod har ikke vannbåren varme.

Fellesareal

Fellesarealer som korridorer, trapperom og øvrige gjennomgangssoner leveres flislagt.

Garasje/Parkering

Hver leilighet får en egen p-plass i underetasjen. Det vil bli mulig å etablere el-billading i tilvalgsprosessen.

Tomten

Eiendommen har usikkert areal, og det ovennevnte arealet kan derfor avvike dersom det avholdes nye kartforretninger/oppmålinger. Dette pga. deler av tomten skal benyttes til vei, parkering, lekeplass m.v.

Ferdigstillelse

Estimert ferdigstillelse 4. kvartal (Q4) i 2027.

Dette tidspunktet er foreløpig, ikke bindende, og utløser ikke dagmulkt. En senere igangsetting og/eller en lengre byggetid enn forventet kan medføre en senere overtakelse. Når selger har opphevet forbeholdene som selger har satt i pkt. kjøpsbetingelser, skal selger fastsette en overtakelsesperiode med minst sju dagers varsel iht. Bustadoppføringslova § 15. Selger skal skriftlig varsle kjøper om når overtakelsesperioden begynner og slutter. Denne endelige datoen er bindende og dagmulktutløsende, og skal ligge innenfor overtakelsesperioden. Hvis en varslet overtakelsesforretning må utsettes som følge av entreprenørens forhold, kan forbrukeren på nærmere vilkår kreve dagmulkt etter bustadoppføringslova § 18.

Ved overtagelse foretas en felles befaring av Eiendommen hvor både kjøper og selger deltar. Dersom noen av partene krever det, skal en representant fra entreprenør være til stede. Det skal føres protokoll over befaringen.

Selger plikter å rette eventuelle feil/mangler som inngår i protokollen, som Selger har akseptert å rette, så snart arbeidet kan gjøres av hensyn til årstidene og rasjonell fremdriftsplan. For øvrig henvises det til Buofl. §§ 10 og 11.

Selger har ansvar for å fremskaffe midlertidig brukstillatelse og ferdigattest på Eiendommen. Det gjøres oppmerksom på at ferdigattest normalt foreligger lang tid etter overtagelse. Midlertidig brukstillatelse skal foreligge før overtakelse.

Selger skal informere Kjøper dersom det kan påregnes endringer i forhold til den planlagte perioden for overtagelse, herunder som følge av endrings- eller tilleggsarbeider bestilt av Kjøper.

Forhåndsbefaring:
Selger kan om ønskelig innkalle til forhåndsbefaring ca to uker før overlevering hvor Eiendommen besiktiges av Selger og kjøper i fellesskap, og eventuelt sammen med entreprenøren. Eiendommen skal overtas ved overtagelsesforretning.

Kontrollbefaring/ 1 års befaring:
Hver av partene har rett til om lagt ett år etter overlevering å innkalle til en felles kontrollbefaring av Eiendommen, jfl Buofl. § 16. Selger skal føre protokoll fra kontrollbefaringen. Eventuelle reklamasjonsberettigede mangler og feil som blir avdekket under kontrollbefaringen plikter Selger å utbedre innen rimelig tid.

FDV:
Hver kjøper vil ved overtakelse får tildelt dokumentasjon som viser hvilke materialer, produkter og fargevalg som benyttet i boligen, og i tillegg adresselister med oversikt over kontaktpersoner/firma som er ansvarlige for de forskjellige arbeider/produkter (FDV-dokumentasjon).

Komm. tilknytning

Eiendommen har adresse knyttet til privat- og offentlig vei. Offentlig vann og avløp via private stikk- og fellesledninger. Det gjøres oppmerksom på at private ledninger og private veier vedlikeholdes for eiers regning. For private fellesledninger og private felles veier er det normalt tilknyttet solidarisk vedlikeholdsplikt.

Omkostninger for kjøper

Som en del av det samlede vederlaget skal kjøper i tillegg til kjøpesummen betale følgende omkostninger:

Dokumentavgift 2,5% av andel tomteverdi kr. se prisliste,
Tinglysingsgebyr skjøte kr 545,
Tinglysingsgebyr pantedokument kr 545,
Startkapital til sameiet kr 1 500,
SUM kr 2 590,- + dok.avgift

Det tas forbehold om endring i offentlige gebyrer.

En eventuell økning av de offentlige tinglysings omkostningene må dekkes av kjøper. Eventuelt overskytende skiftelsesgebyr overføres til sameiets driftskonto.
Tinglysingsdommeren avgjør om dokumentav giftsgrunnlaget aksepteres, og dersom grunnlaget skulle bli endret vil en eventuell reduksjon/økning være selgers ansvar og risiko.

Sentrale lover

Salget følger Bustadoppføringslova:
Dette innebærer at selger må stille garanti, eller tilsvarende fra finansinstitusjon, til kjøper for rett oppfyllelse av avtalen, jf. buofl. § 12. Frem til overtakelse skal garantien være på 3% av vederlaget. Fra overtakelse og frem til 5 år etter overtakelse skal garantien dekke en sum som svarer til 5 % av vederlaget.

Videre er selger forpliktet til å stille garantier for evt. delinnbetalinger fra kjøper, iht. buofl, § 47.

Både kjøper og selger er forpliktet til å signere den standard kjøpekontrakten som er utarbeidet av Notar i forbindelse med eiendomshandler. Kjøpekontrakten kan gjennomgås hos eiendomsmegleren før budet legges inn.

Arealer:
Alle arealer i denne presentasjon er målt på byggetegninger. Selger tar derfor forbehold om at arealer kan bli noe endret. Det gjøres oppmerksom på at prospektet er utarbeidet før detaljprosjekteringen er gjennomført, slik at det kan være avvik på fasadeuttrykk, illustrasjonsmateriell og plantegninger iht. endelig leveranse.

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode464467304
Sist endret22. mai 2026 13:46