Bildegalleri

Velkommen til Kysttunet på Nesna! Her kan du bo sentralt med havet som nærmeste nabo. Byggetrinn 2 med 10 nye, moderne og nøkkelklare boliger er nå ute for salg (2 er allerede solgt!)

Nesna

Kysttunet Nesna

2 SOLGT | Bo sentralt i en ny og moderne leilighet med havet som nærmeste nabo | 3 leilighetsstørrelser

Prisantydning fra

2 990 000 kr

Prisantydning til

4 690 000 kr

Totalpris fra

3 002 640 kr

Totalpris til

4 702 640 kr

  • Planlegging

    2025

  • Salgsstart

    April 2026

  • Byggestart

    April 2026

  • Overtakelse

    4. kvartal 26/1. kvartal 27

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Soverom
1 - 3
Internt bruksareal
61 - 82 m² (BRA-i)
Bruksareal
80 - 101 m²
Eksternt bruksareal
19 m² (BRA-e)
Balkong/Terrasse
7 - 14 m² (TBA)
Eieform
Selveier

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Garasje/P-plass
Balkong/terrasse
Kabel-TV
Utsikt
Sentralt

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Beskrivelse

Velkommen hjem til Kysttunet Nesna, et moderne boligprosjekt med totalt 20 selveierleiligheter. Første byggetrinn er allerede ferdigstilt og overlevert, og nå er trinn 2 lagt ut for salg. Byggingen er i gang, med estimert ferdigstillelse i perioden 31.10.2026 til 28.02.2027.

Prosjektet tilbyr tre ulike leilighetstyper med 1, 2 eller 3 soverom. Alle er praktisk utformet med romeffektive løsninger som gir god plass og fleksible innredningsmuligheter. Den åpne planløsningen mellom stue og kjøkken skaper et sosialt og luftig oppholdsrom som er enkelt å møblere og utnytte optimalt. Badene leveres med flislagte vegger og gulv, vegghengt toalett, dusjnisje med mosaikkfliser og servantskap med gode oppbevaringsmuligheter. Med leiligheten følger egen biloppstillingsplass og utvendig sportsbod.

Som en ekstra fordel blir alle boligkjøpere i Kysttunet Nesna deleiere i en Tesla Y og to el-sykler. Elbilen og syklene er inkludert i kjøpesummen og deles mellom de 20 boligeierne.

Kjøper du leilighet på et tidlig tidspunkt får du god tid til salg av nåværende bolig, og du får anledning til å være med å skreddersy leveransen til ditt nye hjem med ønsker om endringer/tilvalg til leveransen.

Beliggenhet

Kysttunet har en sentral beliggenhet rett ved havet som er omkranset av flott natur og fjell. På tettstedet Nesna finnes et rikt servicetilbud med alt man trenger i gangavstand, og det finnes gode tilbud både innen skole, kultur og arbeid. Nesna kommune er også et viktig knutepunkt for båttrafikk langs Helgelandskysten. Herfra går det jevnlige ferge- og hurtigbåtforbindelser som gjør det enkelt å reise videre til øyer og kystsamfunn i regionen. Dette gir både innbyggere og besøkende gode muligheter til å utforske den vakre Helgelandskysten, samtidig som det gjør Nesna til et praktisk og sentralt sted å bo for pendlere og reisende.

Prisinformasjon

Se prisliste for kjøpesum for de ulike leilighetene.

Omkostninger

Se vedlagt prisliste for kjøpesum for de ulike leilighetene. Som en del av det samlede vederlaget skal kjøper i tillegg til kjøpesummen betale følgende omkostninger:
Dokumentavgift 2,5% av tomteverdi. Avgiftsgrunnlag på tomteverdi per bolig vil utgjøre ca. 50 000,-. Dette vil medføre en dokumentavgift på ca. 1 250
Tinglysningsgebyr skjøte kr 545
Tinglysningsgebyr pantobligasjon kr 545
Pantattest kr 260
Etableringskostnad sameie kr 10 000
Omkostninger totalt kr 12 600

Dokumentavgiften utgjør 2,5% av tomtens salgsverdi på tinglysningstidspunktet for den enkelte bolig. Tinglysingsdommeren avgjør om dokumentavgiftsgrunnlaget fra kjøpstidspunktet aksepteres, og dersom grunnlaget skulle bli endret vil dette være kjøpers ansvar og risiko.

Omkostninger omfatter inntil en låneobligasjon. For flere låneobligasjoner kommer det tillegg med tinglysingsgebyr og pantattest, p.t. kr. 805,-. Det tas forbehold om endringer i omkostningsbeløpene som følge av offentlige vedtak. Eventuell økning dekkes av kjøper.

Ferdigstillelse

Boligen er forventet ferdigstilt 10-14 måneder etter at forbehold ble slettet den 31.12.2025. Angitt tidspunkt er foreløpig, og ikke bindende eller dagmulktsutløsende. Boligen skal dog være ferdig senest 14 måneder etter at forbehold er frafalt. Dersom det oppstår forsinkelse som berettiger dagmulkt, så skal dette beregnes etter 14 mnd. fra tidspunkt for frafall av forbehold.

Det eksakte overtakelsestidspunktet skal gis med minst fire ukers skriftlig varsel.

Beskrivelse av tomt

Tomtestørrelse for bygg C (gnr. 57 bnr. 443) er ca. 601 m2. Tomten er en felles eiendomstomt. Tomten opparbeides i henhold til vedlagte utomhusplan, med de krav som fremgår av reguleringsbestemmelsene i forhold til opparbeidelse av eventuelle gangstier, lekeplasser og grøntareal. Endelig opparbeidelse av utforming av utearealet avgjøres av utbygger når prosjektet detaljprosjekteres. Det gjøres oppmerksom på at utomhusplanen i salgsoppgaven ikke er ferdig detaljprosjektert, og at endringer kan forekomme.

Diverse

Foretaket samarbeider med følgende foretak som tilbyr produkter eller tjenester i forbindelse med oppdraget:
- Banker i Eika-alliansen
- Leverandører knyttet til Overo (for eksempel tilbud fra strømleverandører)

Oppvarming

I flislagt del av entré og bad leveres varmekabler i gulv. Det monteres 1stk panelovn pr. soverom, og 2stk i stue/kjøkken.

Generell orientering

Leveranser utføres i henhold til gjeldende forskrifter. Teknisk forskrift TEK 17 er gjeldende for dette prosjektet. Der ikke annet fremgår av kontrakt, beskrivelser eller tegninger, gjelder Norsk Standard NS 3420 normalkrav til toleranser for ferdige overflater i bygninger, ref. fellesbestemmelser del 1. For snekkerarbeider gjelder toleranseklasse PC, for betongarbeider gjelder toleranseklasse PD. Se for øvrig prosjektets tegninger, leveransebeskrivelse og romskjema som ligger vedlagt i salgsoppgaven.

Avtaleforholdet er regulert av lov av 13. juni 1997 nr. 43 om avtaler med forbruker om oppføring av ny bustad (bustadoppføringslova), heretter kalt buofl. Bustadoppføringslova bruker betegnelsen entreprenøren og forbrukeren, mens her brukes uttrykkene selger og kjøper om de samme betegnelsene.

Prosjektet retter seg mot forbrukere som ønsker å erverve bolig til eget bruk. Buofl. kommer ikke til anvendelse der kjøper anses som næringsdrivende/investor, eller når boligen er ferdigstilt. I slike tilfeller vil handelen i hovedsak reguleres av lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93 (avhendingsloven). Selger kan likevel velge å selge etter buofl., men dette må avtales spesifikt ved avtaleinngåelse, og spesifiseres i kjøpers bud. Når midlertidig brukstillatelse eller ferdigattest foreligger og arbeidene er ferdigstilt, vil handelen reguleres av avhendingsloven.

Buofl. kan ikke fravikes til ugunst for forbruker, jf. buofl. 3.

Garasje/parkering

Boligene leveres med carport og oppstillingsplass på egen eiendom. Hver leilighet for egen parkeringsplass i henhold til utomhusplan. Det blir for de 20 leilighetene i tillegg 3 handicapparkeringer og 3 parkeringer avsatt for felles elbil og sykler.

Organisasjonsform

Selger planlegger å etablere ett sameie pr. trinn. Prosjektet planlegges å bygges ut i tre byggetrinn, hvorav hvert leilighetsbygg består av 10 leiligheter. Selger tar forbehold om økning/reduksjon av antall enheter/seksjoner samt antall sameier.

Sameie vil bli organisert i henhold til eierseksjonsloven, og denne kan i sin helhet leses på www.lovdata.no.

Hver seksjon utgjør en sameieandel med tilknyttet enerett til bruk av sin bruksenhet, og rett til bruk av sameiets fellesarealer som eksempelvis inn-/utvendig trapp, svalganger og uteområde.

Sameiet blir ledet av et styre som skal ivareta alle saker som er av felles interesse. Det skal avholdes årlig årsmøte hvor blant annet regnskap og budsjett skal fremlegges, og hver seksjon har én stemme. Sameiet skal ha vedtekter, og årsmøtet kan beslutte om det skal fastsettes egne ordensregler.

Vedtekter fastsettes av selger i forbindelse med innsendelse av søknad om seksjonering. Endringer kan fremmes av seksjonseierne i henhold til vedtektene og eierseksjonsloven på årsmøte/stiftelsesmøte.

Forretningsfører Helgeland BBL vil i forkant av innflytting kalle inn til et etableringsmøte hvor sameienes styre blir valgt, samt gjennomgang av gjeldende dokumenter.

Det er ikke tillatt å eie mer enn 2 seksjoner i sameiet (gjelder også indirekte erverv).

Felles utomhusareal er planlagt organisert som et felles tingsrettslig sameie (realsameie). Samtlige boliger i prosjektet vil være sameiere og få sikret hjemmel til lik andel i felles realsameie. Selger tar forbehold om annen organisering dersom det skulle vise seg nødvendig eller hensiktsmessig. Det er prosjektert biloppstillingsplasser i carportanlegg og boder på realsameiets tomt.

Midlertidig brukstillatelse og ferdigattest

Selger plikter å fremlegge ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse til kjøper og megler før overtakelse. Det gjøres oppmerksom på at det er ulovlig å ta boligen i bruk dersom ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse ikke foreligger.

Tilvalg og endringer

Kjøper har mulighet til å få utført endrings- og tilleggsarbeider etter særskilt avtale. Kjøper vil bli informert om frist for tilvalg/endringsbestillinger. Denne fristen er endelig. Alle endrings eller tilleggsarbeider skal avtales skriftlig mellom partene og avtalen skal redegjøre for pris og eventuell fristforlengelse som følge av endringene. Dersom selger vil påberope seg tilleggsfrist, skal kjøper varsles ved inngåelse av endringene eller tilleggsarbeidene. Det gjøres oppmerksom på at selger har rett til å ta seg betalt for utarbeidelse av pristilbud, tegninger mv., jf. bustadoppføringslova § 44.

Selger utarbeider en tilvalg-/endringsmeny som angir aktuelle muligheter for endringer og tilleggsarbeider. Priser kan inneholde påslag til selger for merarbeid knyttet til administrering av tilvalg og endringer fra underleverandører.

Kjøper kan ikke kreve å få utført endringer eller tilleggsarbeider;
1. som vil endre kontraktssummen med 15% eller mer,
2. som ikke står i sammenheng med selgers ytelse eller
3. som vil medføre ulemper for selger som ikke står i forhold til kjøpers interesse i å kreve endringen eller tilleggsarbeidet.

Betalingsbetingelser

Hele kjøpesummen sammen med omkostninger og eventuelle tilvalg skal innbetales til overtakelse, forutsatt at selger har stilt lovpålagt garanti etter bustadoppføringslova § 12. Samtlige beløp skal innbetales til meglerforetakets klientkonto. Innbetaling skal kun skje fra kjøper og/eller kjøpers bankforbindelse.

Ansvarlig megler

Susanne Møgster Dahle

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode459930973
Sist endret12. mai 2026 09:14
Referanse1807265018

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.