Bildegalleri

Velkommen til Bergheim Park!

Bergheim Park

2 SOLGT! | 7 Nye & moderne leiligheter rett ved Fillan | Fra 36-75 m² | Parkering & sportsbod | 5 års garanti

Prisantydning fra

2 350 000 kr

Prisantydning til

3 990 000 kr

Totalpris fra

2 363 560 kr

Totalpris til

4 005 940 kr

  • Planlegging

    2025

  • Salgsstart

    2025

  • Byggestart

    2026/2027

  • Overtakelse

    2027

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Soverom
1 - 3
Internt bruksareal
36 - 71 m² (BRA-i)
Bruksareal
36 - 71 m²
Eieform
Eier (Selveier)

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Garasje/P-plass
Hage
Balkong/terrasse
Turterreng
Utsikt
Sentralt

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Beskrivelse

Flotte og enestående leiligheter med en meget sentral beliggenhet. Leilighetene er plassert i et av Hitras mest spennende områder med alt av fasiliteter rett utenfor døren. Her får du den perfekte blandingen av moderne komfort og tidløs eleganse.

Kvaliteter vi ønsker å fremheve:
- Plassering: flott beliggenhet med utsikt og omgitt av alt du trenger for en livsstil fylt med bekvemmelighet og trivsel.
- Arkitektonisk sjarm: Hver detalj er nøye utformet for å skape et harmonisk miljø som inviterer til avslapning og trivsel.
- Romslighet: Med rikelig med plass og smart layout, tilbyr disse leilighetene et komfortabelt miljø for hele familien å nyte. Enten du er ny på boligmarkedet eller du vil ha en enklere hverdag.
- Forutsigbart: Med en splitter ny leilighet medfølger det 5 års garanti
- Uteområder: En privat balkong gir muligheter for avslapning og underholdning utendørs, ideelt for å nyte de herlige årstidene.
Enten du er på jakt etter ditt første hjem, ønsker å oppgradere til noe nyere, eller leter etter den perfekte investeringsmuligheten, er dette prosjektet en perfekt mulighet. De som kjøper leilighet i første etasje vil ha retten til en privat hageflekk på ca. 2 meter.

Kort oppsummert:

Mulighet for å reservere allerede nå
Nye leiligheter fra ca. 36 - 75 m²
Fin beliggenhet i feltet med gode utsikts- og solforhold

Ta kontakt med megler på 942 40 539 eller utbygger 913 32 831 ved ønske om en gjennomgang!

Garasje/parkering

Hver seksjon har 1 stk. p-plass i egen parkeringsrekke og 1 stk. sportsbod. Parkering er tillagt som tilleggsareal til den enkelte seksjon.
En seksjonseier kan med samtykke fra styret anlegge ladepunkt for el-bil og ladbare hybrider i tilknytning til en parkeringsplass seksjonen disponerer, eller andre steder som styret anviser. Styret kan bare nekte samtykke dersom det foreligger en saklig grunn.
Kostnader til etablering av ladepunkt, vedlikehold og strøm dekkes av den enkelte seksjonseier.

Beliggenhet

Boligprosjektet ligger midt i hjertet av Fillan sentrum, der alt du trenger i hverdagen faktisk er rett rundt hjørnet. Butikker, skole, helsetjenester, treningssenter, spisesteder og kjøpesenteret ligger bare noen få minutter unna til fots.

Selv om Fillan er kompakt og rolig, har stedet et voksende, urbant preg med nye bygg og utvikling på gang. Samtidig beholder området den åpne, lyse følelsen med lav bebyggelse og god luft mellom husene. Naturen er også alltid rett i nærheten. Fjorden, skogsturene og de grønne høydene rundt gir deg et perfekt avbrekk når du vil ut og få litt frisk luft.

Solforholdene er solide, og terrenget skjermer godt for vær og vind. Det gir en komfortabel atmosfære året rundt. Alt i alt får du en moderne og lettvint livsstil, men uten å miste nærheten til natur, ro og ekte kyst.

Garderobe-fasiliteter

Det leveres 1 meter skap pr. seng iht. plantegning. Høyde skap 2,1 m. Det leveres ikke skapinnredning i gang/entre.

Konstruksjon

Boligenes form, konstruksjon, standard og kvalitet er fastlagt, men det tas forbehold om eventuelle endringer i forhold til prospektet. Vindusplasseringen i den enkelte enhet kan avvike noe fra de generelle planer, som følge av bl.a. den arkitektoniske og statiske utformingen av bygget.

Alle arbeider skal utføres etter teknisk forskrift.
- Isolerte grunnmurselementer, isolert støpt plate på mark.
- Yttervegger utføres med isolasjon, gips/asfalt, ferdig behandlet. Kledning og ferdigbehandlet plater. Ferdig kledd innvendig med ferdig malt gips i kundens ønske farge valg innenfor gitte rammer.
- Yttertak leveres med lofttakstoler, diffusjonstett, underlags duk Innvendig kledd med Gips i 1 etg, og 2 etg
- Innervegger leveres ferdig isolert og kles med gips plater.
- Vinduer og dører fra av type NORDAN eller tilsv. Innerdører leveres som formpresset.
- Etasjeskiller mellom leiligheter utføres med i bjelker med TEK 17 krav i henhold til brann og lydkrav.
- Himlinger i 1 etg.. Alle himlinger kles med gips plater. Sparkles og males
- Terrasse i 2 etg. leveres som tette med papp og tro og imp. materialer med brannmotstand. Terrasser på bakken leveres med imp. Materialer.

Overflater og kledning

Overflater Gulv
- På bad og VF leveres flis
- Alle øvrige gulv leveres med eikeparkett/pergo av god kvalitet.

Vegger/himlinger
- På vegger bad leveres Flis etter egen avtale.
- På alle øvrige overflater, vegg / leveres gips (ferdig malte plater kan velges innenfor gitte rammer og i henhold til dagens krav.
- I himling leveres gips i 1etg
- I 2 etg leveres gips


Utvendig
- Utvendig leveres boligene med Kledning og ferdig behandlede plater.
- Terrasser: Dekker er vanlig impregnert. Rekkverk består av royalimpregnert materiale. Det vil også montert og levert 1 stk utvendig vannkran En utvendig stikkontakt.

Balkonger/terrasser/uteplasser

Det medfølger en privat terrasse til hver leilighet

Oppvarming

- Elektrisk oppvarming
- Det leveres elementpiper i alle leiligheter klargjort for montering.
- Vedovn: (vedovn inngår ikke i leveransen)
- Det leveres varmekabler innstøpt i armertbetonggulv i bad og VF/gang.
- Tekniske rørføringer vil i varierende grad bli montert i taket og langs vegger og Nedforet himling / innkassing.
- Rørføringer vil i all hovedsak bli skjult bak innkassinger. Vesentlige avvik fra tegning vil bli forelagt kjøper.

Energimerking

Det er selgers ansvar å innhente lovpålagt energiattest for eiendommen, med en energiklassifisering på en skala fra A - G. Dersom selger ikke har fått utarbeidet energiattest og merke på grunnlag av byggets tekniske leveranse, må disse fremlegges senest ifm. utstedelse av ferdigattest for eiendommen.

Stipulerte felleskostnader

Felleskostnader utgjør fra kr. 1655,- - 2191,- per måned. Felleskostnadene inkluderer tv/internett og diverse vedlikehold/drift iht. regnskap/budsjett. Felleskostnadene fordeles på leilighetene slik:
- 72 kvm, 2132,- pr mnd
- 55 kvm, 1900,- pr mnd
- 36 kvm, 1624,- pr mnd
- 76 kvm, 2190,- pr mnd

Adgang til utleie

Det er kun én bruksenhet i boligen.

Kortidsutleie:
Kortidsutleie defineres som utleie av egen bolig, eller deler av egen bolig, i mindre enn 30 dager.
Iht. eierseksjonsloven §24 er korttidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn årlig ikke tillatt. Med korttidsutleie menes utleie i inntil 30 døgn sammenhengende. Sameiet har mulighet til å gjennomføre vedtektsendring slik at begrensningen endres til mellom 60 og 120 døgn.

Interessenter oppfordres til å gjøre seg kjent med sameiets vedtekter og husordensregler tilknyttet utleie av boligen.

Diverse

- Bilder og visualiseringer er ment som illustrasjon, det vil forekomme avvik.

- Alt listverk, foringer mv. leveres i hvit utførelse ferdigmalt.

Hovedinngangsdør til leilighet:
Hovedinngangsdør leveres i fabrikkmalt utførelse. FG-godkjent sikkerhetslås leveres.

Ringeklokke
- Det monteres ringeklokke ved hver inngangsdør.
-Det må påregne abonnementsavgifter som dekker evt.Bredbånd, parabolanlegg / riksTV, internettilgang, telefonabonnement etc.

Diverse utstyr
- Det installeres seriekoblet brannalarm i hver leilighet Brannslukningsutstyr i henhold til forskrifter.

Pipe
- Det leveres pipe, ildsted er ikke inkludert.

Utomhus arbeider
- Uteområdet blir parkmessig opparbeidet med granittkantstein, asfalt, plen og tretremmer slik som vist på situasjonsplan. Tegninger kan avvike noe fra virkeligheten.

- Tomt/sameier
Tomten disponeres av seksjonseierne i henhold til seksjonsbegjæringen og sameievedtektene. Tilvalgsmuligheter avtales med byggherre.

Meglers vederlag
Selger betaler meglerprovisjon med kr. 62 500,- inkl. mva. for pr. solgte enhet uavhengig salgssum, samt vederlag for markedsføring etter avtale. Oppgjørsgebyr pr. enhet solgt pålydende kr. 3750,- inkl.mva

Oppgjør
Utbetaling av oppgjør til selger forutsetter at megler har mottatt signert overtagelsesprotokoll, midlertidig brukstillatelse eller ferdigattest, fullt oppgjør er innbetalt og at hjemmel er overført kjøper.

Generell orientering

For leiligheter i første etasje er det lagt opp til et privat grøntareal på ca. 2 meter. Se illustrasjon i utomhusplan i salgsoppgaven.

Lovanvendelse

Som utgangspunkt kommer reglene bustadoppføringslova til anvendelse for kjøpet av boligen.

Bustadoppføringslova kommer ikke til anvendelse dersom kjøper anses som profesjonell/investor, eller når leiligheten er ferdigstilt. I slike tilfelles vil handelen i hovedsak reguleres av lov om avhending av fast eiendom av 03.juli 1992 nr.92. Selger kan likevel akseptere å selge etter bustadoppføringslova.

Leveransebeskrivelsen beskriver den tekniske standard som inngår i leveransen. Leveransen utføres i henhold til gjeldende forskrifter og standarder. Dersom det ikke er henvist til noe annet gjelder følgende:
- Offentlige lover, forskrifter og standarder med hensyn til krav, utførelse og materialbruk.

Ellers gjelder den til enhver tid gjeldende byggeforskrift for prosjektet. Bustadoppføringslova og avhendingsloven finner man på www.lovdata.no. Ta kontakt med ansvarlig megler om lovteksten ønskes oversendt.

Hvitvaskingsloven

Eiendomsmeglerforetaket er underlagt Lov om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven). Dette medfører at megler har en plikt til å gjennomføre kundetiltak ovenfor både selger og kjøper. Både selger og kjøper, herunder de selger og/eller kjøper opptrer på vegne av, må fremlegge gyldig legitimasjon som følge av meglers kundekontroll. Der selger eller kjøper er en juridisk person omfatter kundekontrollen blant annet verifisering av identitet til reelle rettighetshavere, hvor egenerklæring for selskapsstruktur, firmaattester og gyldig legitimasjon må fremlegges og kontrolleres.

Dersom kontrolltiltak ikke lar seg gjennomføre kan ikke eiendomsmegler medvirke til gjennomføring av transaksjonen, og handelen kan dermed stanses. Dersom kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kontrolltiltak vil kjøper være ansvarlig for eventuelle forsinkelser av oppgjør til selger, og videre kostnader/tap ved dekningssalg. Kontrolltiltak for selger gjennomføres ved oppdragsinngåelse, men i de tilfeller forhold ved selgersiden utløser krav til ny kundekontroll i løpet av oppdragsgjennomføringen, kan selger ved å ikke bidra til gjennomføring av kundetiltak misligholde sine forpliktelser ovenfor kjøper.

Eiendomsmeglerforetaket har også ytterlige prosedyrer og kontrollpunkter knyttet til hvitvaskingsregelverket, herunder blant annet kontroll av midlenes opprinnelse ved bruk av egenkapital. Partene plikter å opplyse om de forhold meglerforetaket etterspør i forbindelse med kontrolltiltak.

Eiendomsmeglerforetaket har plikt til å innrapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim dersom det avdekkes mistanke om at midler har tilknytning til utbytte fra en straffbar handling, og/eller har tilknytning til terrorfinansiering. Partene varsles ikke dersom transaksjonen rapporteres til Økokrim.

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode448566263
Sist endret30. jan. 2026 08:09
Referanse18-26-9002

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.