Bildegalleri
Prosjektet består av 3 stk. tomannsbustader i Steiafeltet - dei to største (A1-A4) ligg nederst i feltet, mens den minste bustaden (B1-B2) ligg i øvre del av byggefeltet
Hjortelia
2 SELD! Nybygg-prosjekt i Steifeltet på Sande | 3 stk. tommansbustader | 2 til 3 soverom | Vestvendt
Prisantydning fra
2 990 000 kr
Prisantydning til
3 550 000 kr
Prosjektets status
Planlegging
Høst 2025
Salgsstart
Desember 2025
Byggestart
Vår/sommer 2026
Overtakelse
Vår/sommer 2027
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Tomannsbolig
- Soverom
- 2 - 3
- Internt bruksareal
- 73 - 103 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 73 - 103 m²
- Eieform
- Eier (Selveier)
Fasiliteter
Enheter i prosjektet
Sorter etter
| Enhet | Etasje | BRA-i | Soverom | Totalpris |
|---|---|---|---|---|
| A3 | 1 | 103 m² | 3 | 3 457 542 kr |
| A4 | 1 | 103 m² | 3 | 3 557 542 kr |
| B1 | 1 | 73 m² | 2 | 2 997 792 kr |
| B2 | 1 | 73 m² | 2 | 2 997 792 kr |
Beskrivelse
Nybygg prosjekt med tre vestvendte tomannsbustader i Steiafeltet på Sande.
Bustadene får gode solforhold fra ca. 09:00 til 22:00 på høgsommaren. Vinterstid er sola vekke i ca. 5 veker. Dei største bustadene (A1 - A4) får med carport og har arealeffektive og romslige løsninger med blant annet tre soverom, vindfang med plass til skyvedørsgarderobe, stue/ kjøkken i åpen løsning og plass til romslig vestvendt terrasser.
Bustadene B1 og B2 er noke mindre og inneholder bla. 2 soverom,
stue / kjøkkenløsning, kombinert bad og vaskerom, samt to stk. utvendige boder.
Kvar bustad får et uteområde på minimum 70-80 kvm.
Bustadene blir lagt ut med "første mann til mølla" prinsippet. Vær tidlig ute og sikre deg en rimelig og romslig bustad i eit
nyetablert, populært og barnevennlig område!
Noken kvaliteter vi ønsker å fremheve:
- Nybygg til priser fra ca. kr. 35 000,- pr. kvm BRA
- 100% innbetaling først ved overtagelse, noe som er særs gunstig om en eier/ leier bustad i dag
- Rask byggetid
- Ved kjøp av nybygg betaler ein berre dokumentavgift av tomteverdien.
- Unngå uforutsette utgifter rundt vedlikehold i lang tid
- Moderne overflater og god planløsning
- Alt på ett plan
- Vær med på å velge innvendig materialvalg og farger i samråd med utbyggar.
Beliggenhet
Nybygg prosjektet har en fin beliggenhet i et nytt og familievennlig boligfelt ved Steia.
Beliggenheten kan karakteriseres som tilbaketrukket og rolig i et område som er under utvikling.
Boligfeltet ligger på en liten høyde, med gode solforhold og en fin utsikt ut over området.
Boligene vil vende mot sør/ vest med svært gode solforhold i sommerhalvåret.
Eiendommen ligger ca. 1 km sør fra Sande sentrum, med gang- og sykkelavstand til blant annet dagligvarebutikk med post i butikk, skole, barnehage, idrettsbane og idrettshall med
treningsrom - De fleste servicefasilitetene en trenger i det daglige.
Trygg skolevei med lite trafikk for de minste til Sande skole. Med bil tar det ca. 4 minutter å komme seg til Sande sentrum. Ønsker en ytterligere servicetilbud, så
trenger en heller ikke å dra langt - Ca. 28 km kommer man seg til Førde. Et bredt utvalg av muligheter innenfor en rimelig avstand.
God dekning av offentlig kommunikasjon med bussavganger mellom Førde og Bergen ca. 1 km fra boligen.
Ønsker en å dra på bytur til Bergen, kan man enkelt ta ekspressbåten fra ferjekaia ved Nordeide ca. 29 km unna.
Dersom en må pendle lengre eller nå ut til store deler av landet på kort tid, så finner
man Førde Lufthavn Bringeland ca. 15 km unna.
Garasje/parkering
Tomannsbustadene i A1-4 vil ha med carport i leveransen.
Tomannsbustaden i B1-2 har ikkje med carport, men dette kan evt. kjøpast med som tilvalg.
Ellers parkering for fleire bilar på eigen tunplass.
Konstruksjon
Bustadene blir oppført etter dagens byggeforskrift TEK17 med normalt god standard.
Sjå leveransebeskrivinga lenger bak i prospektet for beskriving av byggjemåte.
Organisasjonsform
Bustadane vil bli selde som eigarseksjonar og organisert som eigarseksjonssameige og følgjer lov om eigarseksjonar. Lova kan ein få ved å ta kontakt med meklar eller ved å gå inn på www.lovdata.no.
Seksjonsnummer vert bestemt i samband med seksjonering.
Kjøpar får skøyte på sin seksjon som inneheld eksklusiv bruks- og disposisjonsrett til eigen bustad. Kvar seksjon vil få ein sameigebrøk tilsvarande sitt areal i forhold til samla areal.
Seljar tek atterhald om at seksjoneringa vert godkjent av Sunnfjord kommune. Seksjonering kan ta tid som følgje av lang sakshandsamingstid hjå kommunen.
Den einskilde seksjonseigar heftar for felles ansvar og plikter etter sameigebrøken. Sameiget har legalpant for inntil 2G for dekking av ubetalte felleskostnader, jf eierseksjonloven §§ 30 og 31.
Ingen kan direkte eller indirekte erverve meir enn to bustadseksjonar i eit bustadsameige jf. eigarseksjonslova § 23. Kjøpar er ansvarleg for at kjøpet ikkje er i strid med eigarseksjonslova. Dersom det har funne stad eit erverv som er i strid med reglane i eigarseksjonslova kan Kartverket nekte overskøyting. Dersom overskøyting blir nekta, er kjøpar likevel forplikta til å gjennomføre handelen med seljar og oppgjer til seljar vil finne stad trass i manglande overskøyting. In-blanco skøyte vert ikkje akseptert.
Prisinformasjon
Prisliste
A1: SOLGT
A2: SOLGT
A3: kr 3 450 000,- + omk.
A4: kr 3 550 000,- + omk.
B1: kr 2 990 000,- + omk.
B2: kr 2 990 000,- + omk.
Betalingsbetingelser
100% betaling ved overtagelse.
Salgsbetingelser og kjøpetilbud
Seljar tek atterhald om retten til å akseptere eller forkaste eitkvart bod/kjøpetilbod på fritt grunnlag. Sal av kontraktsposisjon er berre tillate etter godkjenning frå seljar. Seljar kan utan nærmare grunngjeving nekte ei slik godkjenning. Ervervet vil etter slik godkjenning kunne tinglysast direkte til tredjemann, men seljar vil i høve til oppgjer og kontraktsvilkår elles berre halde seg til kjøpar.
Eventuelle bod må gjevast inn på meklar sitt standard bodskjema som vil bli nytta ved alle sal. Sjå bodskjema.
Tomt
Felles tomt for A-bustadene er ikkje frådelt hovudbruket enda (gnr.160 bnr.48), felles tomt vil ha eit areal på ca. 3 361m2. etter frådeling.
Felles tomt for B-bustadene er frådelt og har gnr.160 bnr.87, felles tomteareal er på 928m2.
Kjøpar er kjend med at utomhusarbeid, avhengig av årstid, vil kunne bli ferdigstilt og overtakingsforretning for desse halde etter at forbrukaren har teke over bustaden.
Seljar kan også gjere mindre endringar på utomhusarealet som følgje av offentlegrettslege krav, så lenge det ikkje forringar verdien og nytten av utomhusarealet.
Den einskilde seksjonseigar disponerer og vedlikeheld utomhusarealet som naturleg ligg til sin seksjon.
Oppvarming
Elektriske varmekabler i golv på bad og bod/vaskerom.
Balansert ventilasjon med varmegjenvinning.
Energimerking
Denne bustaden er energimerka. På ein skala frå A til G, der A er best, har denne bustaden oppnådd C (oransje).
(ein normalbustad vil gjerne ligge i området C-F). Kopi av energiattest ligg vedlagt i salsoppgåva.
Sentrale lover
Bustadane vert selde i samsvar med lov om bustadoppføring av 13. juni 1997 nr. 43 (bustadoppføringslova). I tillegg gjeld lov om eigarseksjonar av 16. juni 2017 nr. 65 (eigarseksjonslova) for sameiga og drifta av dette.
Handelen vert regulert av og gjennomførast etter bustadoppføringslova. Kontraktar vil bli utforma i etter bustadoppføringslova og føresetnadene ved kjøpet. Det blir ikkje nytta NS/NBR kontrakt, men kontraktsmal utarbeidd av NEF. Med mindre anna er avtala før aksept, vert det forutsett at eigedomen skal overskøytast til kjøpar. Det vert opplyst om at dersom leilegheita er kjøpt med meining på å ikkje ta over og bebu denne, herunder som eit vidaresalsobjekt vil videresalet regulerast av bustadoppføringslova. Herunder vil seljar måtte oppfylle vilkår i bustadoppføringslova ved evt. videresal. Konferer meklar for ytterlegare informasjon.
Dersom kjøpar ikke er forbrukar vert bustaden seld etter følgjande reglar: Bustadoppføringslova sine reglar kjem i utgangspunktet ikkje til anvending ved denne transaksjonen. Partane er likevel enige om at Lov om avtalar med forbrukar om oppføring av ny bustad m.m. av 13.6.1997 nr. 43 Bustadoppføringslova kjem til anvending på kontraktsforholdet med slike unntak som teke inn i dette punktet. Bestemmelsane i bustadoppføringslova som ikkje er gjeldande mellom partane og såleis ikkje kan påberopast: §§ 8, 12, 16, 18, 24, 31, 47, 49, 51, 52, 53 og 54. Dersom andre paragrafar i bustadoppføringslova inneheld bestemmelsar om at de ovennemnde paragrafar kan påberopast, vil også slike bestemmelsar ikkje være gjeldande mellom partene.
Adgang til utleie
Det følgjer av eigarseksjonslova § 24 at utleige over kort tid av heile bustadseksjonen i meir enn 90 døgn årlie ikkje er tillate. Med utleige over kort tid meiner ein utleige inntil 30 døgn samanhengande. Grensa på 90 døgn kan fråvikast i vedtektene. bestemminga gjeld ikkje for fritidsbustader. Ta kontakt med meklar dersom du ønskjer kopi av vedtektene for nærare informasjon om kva vedtak som er fatta i dette sameiget.
Hvitvaskingsregelverk
Etter lov om kvitvasking og terrorfinansiering pliktar meklar å gjennomføre kundekontroll ved å stadfeste identiteten til kunden, eventuelt reelle rettigheitshavarar, på bakgrunn av gyldig legitimasjon. Dersom slike kundetiltak ikkje let seg gjennomføre kan meklar ikkje etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. På same måte pliktar meklar å gjennomføre kundekontroll på kjøpar.
Meklarføretaket har plikt til å melde ifrå til Økokrim om eigedomstransaksjonar som framstår som mistenkjelege. Slik melding vert sendt utan at partane vert varsla. Meklar kan også i enkelte tilfelle ha plikt til å stoppe gjennomføringa av handelen.
Diverse
Seljar leverer ikkje; lamper, andre lyskjelder/-utstyr, markiser/solavskjerming, tepper, møblar og anna tilhøyr, dersom dette ikkje går tydeleg fram av denne prosjektbeskrivinga.
Det vert gjort merksamt på at 3D og 2D-teikningar er illustrasjonar og at både uteareal og innvendig areal berre er illustrert og ikkje på nokon måte dannar grunnlaget for avtalen eller er bindande for seljar. Data som dannar grunnlaget for avtalen er leveransebeskrivinga.
Fremdriftsplan og ferdigstillelse
Forventa byggjetid er ca. 12 mnd frå oppstart betong. Utbyggjar tek atterhald om minimum sal av 3 bueinheiter før oppstart, samt at prosjektet blir godkjent av offentlege myndigheiter.
Seljar har frist på 6 mnd frå kjøpar signerer på kjøpekontrakt å få avklart atterhalda i prospektet. Etter denne dato kan begge partar med skriftleg varsel til den andre parten gå frå avtalen utan at det fører til nokon form for kompensasjon for nokon av partane.
Når seljar har oppheva atterhalda skal seljar fastsetje ein overtakingsperiode som ikkje skal vere lenger enn 3 månader. Seljar skal skriftleg varsle kjøpar om når overtakingsperioden startar og når den sluttar. Seinast 10 veker før ferdigstilling av bustaden skal seljar gi kjøpar skriftleg melding om endeleg overtakingsdato. Den endelege datoen er bindande, løyser ut krav om dagmulkt og skal liggje innanfor overtakingsperioden. Ved overtaking skal det liggje føre ferdigattest eller mellombels bruksløyve. Ved overtaking mot mellombels bruksløyve pliktar seljar å leggje fram ferdigattest innan rimleg tid og seinast før mellombels bruksløyve går ut på tid. I slike tilfelle har kjøpar krav på å halde attende ein forholdsmessig del av vederlaget til sikkerheit for at ferdigattest vert gjeve. Alternativt kan seljar stille §47 garanti som sikkerheit for dette høvet. Seljar tek atterhald om å kunne stille slik garanti. Overtaking mot mellombels bruksløyve medfører at ein har teke over eigedomen og ikkje har krav på dagmulkt etter overtaking.
Ved overtaking vil kjøpar få tildelt FDV- dokumentasjon som syner kva material, produkt og fargeval som er nytta, og i tillegg adresselister med oversikt over kontaktpersonar/firma som er ansvarleg for dei forskjellige arbeid og vedlikehald.
Kjøkken
Kjøkken levert av HTH med fronter av typen Stockholm Mono kvit og med laminat benkeplate.
Integrerte kvitevarer kan leveres mot tillegg i prisen. Se vedlagte tegninger i salgsoppgaven for dei forskjellige bustad-typane.
Bad
Badet får innredning av type HTH med fronter av typen Glat Hvit (ny hvit). Gulvet blir flislagt med Concept lysgrå/ grå/ svart 20x20 og har varmekabler. På veggene blir det baderomspanel 3091-M63 HG Denver hvit Marcato 60x30 ruter.
Andre oppholdsrom
Sjå vedlagt romskjema (eit for kvar bustad-type) på kva som blir levert av innvendige overflater på dei forskjellige romma.
Nyttige lenker
Nærområdet
EiendomsMegler 1 Sogn og Fjordane
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 441570496 |
|---|---|
| Sist endret | 09. jan. 2026 08:08 |
| Referanse | 2000255222 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.