Bildegalleri

Velkommen til Øvre Søreide. Nye leiligheter med 3 soverom, parkering og god standard.

Søreide

Ryssdalshornet

Nyoppførte leiligheter med 3 soverom og 2 bad. Parkering, vaktmestertjenester og gjennomført god standard.

Prisantydning fra

3 900 000 kr

Prisantydning til

3 990 000 kr

Totalpris fra

4 012 151 kr

Totalpris til

4 104 401 kr

  • Planlegging

    -

  • Salgsstart

    -

  • Byggestart

    ved 4 solgte einingar.

  • Overtakelse

    ca 1 år etter igangsett bygging

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Soverom
3
Primærrom
91 m²
Eieform
Eier (Selveier)

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Garasje/P-plass
Vaktmester-/vektertjeneste
Balkong/terrasse
Turterreng
Utsikt

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Beskrivelse

Søreidegrenda er eit relativt nytt boligprosjekt på Sandane. Vi er i ferd med å bygge om eksisterande bygg til 32 heilt nye leilegheiter. Av desse er allereie 9 leiligheter overlevert og folk har flytta inn. Vi har no for sal ei innflyttingsklar leilighet på 69 m2 samt 7 rekkehus leilegheiter over 2 plan på 94 m2 som byggast heilt nye.
Alle leilegheitene er moderne med livsløpsstandard, og vil vere klare til innflytting utan eigeninnsats ved overtaking. Området er barnevennlig.

Beliggenhet

Feltet består av eksisterande bustadar samstundes som det er eit nytt og spennande utbyggingsområde - det er planlagt fleire bustadar i forskjellige størrelsar over fleire byggetrinn.
Leilegheitene er oppført i eksisterande bygg som er totalrenovert og ombygd.

Søreidegrenda ligg i Gloppen Kommune rett ved sentrum med nydeleg utsikt over Gloppefjorden og med Gloppenelva som næraste nabo. Elva renn gjennom nabolaget med rolege stryk og flotte fossar. Området er i dag eit veletablert bustadområde i utkanten av Sandane sentrum. Leo4 Eigedom AS utviklar det som utgjer resten av det som var ein del av Høgskulen i Sogn og Fjordane. Vi vil med Søreidegrenda skape eit bustadfelt med ei god blanding av ulike bustadar tilpassa folk i ulike fasar av livet. Søreidegrenda er flott for deg som ynskjer å bu i rolege og naturskjøne omgjevnader. Området er stille og roleg med direkte tilkomst til skog, turvegar, fjord, fiskevatn og fjell. Like nedanfor Søreidegrenda ligg Gloppefjorden med Fitjefjøra, Sandane Camping, sandstrand og symjebasseng. Søreidegrenda er godt tilrettelagt for familiar i ulike fasar av livet. Kommunal fotballbane og tennisbaner ligg på området til fri bruk.

Vi har ein aktiv strategi som utbyggjar med etablering av varig kunst på området for å auke bukvalitet og trivsel. Rett i nærleiken av Søreidegrenda ligg ein av kommunen sine største private
barnehagar. Det er også kommunal barnehage i nærområdet.

Sandane sentrum med skular, Trivselshagen med kultur, kino, idrett og badeland ligg kun få minutt vekke med bil eller sykkel fra Søreidegrenda. Skuleborn vert i dag transportert til og frå skulen med kommunal skulebuss. Kommunen er i gang med reguleringsarbeid for å etablere gangog sykkelveg frå Søreidsvegen til Åsavegen.

Sandane Lufthamn ligg ca 10 km frå sentrum med daglege avganger til og frå Oslo og Bergen. Flytid til Oslo er ca. 1 time.

Overflater og kledning

Laminat golv i dei fleste rom. Golvflis i vindfang.

Måla gipsplater på vegg og i himling.

Downlights i stove/kjøkken, taklampe i andre rom.

Garasje/parkering

Parkering på umerka plassar på felles parkeringsplass.

Konstruksjon

Bygg 15 er eit rekkehus beståande av 7 tilnærma like leilegheiter over 2 etasjar.
Kvar leilegheit har bad, bod, kjøkken og stove i 1. etasje samt 3 soverom med bad i 2. etasje.

Rekkehuset vert bygd som eit nybygg plassert på eksisterande fundament og botnplate til bygg 15 på Søreide skule.

Eksisterande bygningsmasse over botnplate rivast. Eksisterande vatn og avløypsanlegg liggande i grunnen vert gjenbrukt så langt det er mogleg.

Fundament vert forsterka dersom det skulle vere nødvendig. Det nye bygget utførast i hht TEK 17 som er gjeldande Teknisk forskrift.
Over botnplata leggast golvisolasjon under det nye golvet.
Veggar, tak og berende konstruksjonar leverast som prefabrikerte fagverkselement som vert monterte saman på plassen. Veggar består av utvendig trekledning med ståande stenderverk i tre, samt mellom liggande isolasjon. Etter at taket er tett og vindauge er monterte, startar vi med innvendig arbeid. All isolasjon utførast i hht TEK 17.

Vindauge blir 3 lags isolasjonsglas og innover-slåande. Veggar og himlingar gipsast, malast og sparklast. Bad flisleggast i våtsoner.

Organisasjonsform

Sameiege

Prisinformasjon

3 900 000-3 990 000

Betalingsbetingelser>

Etter avtale med utbygger.

Normale betalingsbetingelser er for eksempel:
10% ved kontraktsignering
30% oppstart elektroarbeid
30% oppstart maling
10% ved overtaglese

Om ein kjøpar ynskjer noko anna lyt dette spesifiserast i eit bod.

Beskrivelse av tomt

Det vert asfaltert gangveg til inngangspartiet, ellers vert området rundt terrasse og inngangsparti levert grovplanert klar for såing. Utbyggjar jobbar med ein heilskapeleg plan for utforming av resten av tomta men denne er ikkje klar per idag.

Oppvarming

Golvvarme i vindfang og på begge bad.

Bygg 15 har også montert stålrørpiper frå tak til under himling i 2. etasje klargjort for tilkobling av eldstad. Balansert ventilasjonsanlegg med varmegjennvinning for kvar leilegheit.

Det opplyses for ordens skuld at det ikkje er varmekilder i alle rom.

Energimerking

Energimerking er utført av selger og er estimert fra www.energimerking.no. Avvik kan forekomme.

Lovanvendelse

Boligene selges iht. Bustadoppføringslova, som regulerer avtaler mellom kjøper som forbrukere (fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet) og selger som profesjonell part (entreprenører) vedrørende oppføring av ny bolig. Dette innebærer blant annet at kjøper har krav på garanti for oppfylling av avtalen etter bustadoppføringslova § 12. I tilfeller hvor kjøper er profesjonell ihht. bustadoppføringslova, dvs. gjør kjøpet som ledd i næringsvirksomhet, kan selger kreve at avtalen reguleres av avhendingslova.

Vedtekter/husordensregler

Vedtekter er vedlagt salgsoppgaven. Interessenter oppfordres til å sette seg inn i disse før budgivning.

Adgang til utleie

Eigedommane kan fritt leigast ut til bustadføremål.

Hvitvaskingsloven

Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift/rundskriv, og er forpliktet til å rapportere til Økokrim om mistenkelige transaksjoner. Meglerforetaket har plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, avklaring pep, kontroll av reelle rettighetshavere og å innhente informasjon om kundeforholdets formål og tilsiktede art). Kundetiltak skjer løpende av alle parter i handelen. Hvis kundekontroll ikke lar seg gjennomføre, vil meglerforetaket ikke kunne etablere kundeforholdet, bistå med handelen eller foreta oppgjør. Det godtas kun inn- og utbetaling fra norsk finansieringsinstitusjon.

Diverse

Alle opplysingar i denne beskrivinga er gitt med atterhald om rett til endringar som er hensiktsmessige og nødvendige, til dømes offentlege pålegg. Eventuelle endringar kan utførast, med det tilsikta å ikkje forringe den generelle standarden.

Endeleg utforming av parkeringsplassar er ikkje fastlagt. Det må påreknast endring i plassering av sportsboder i fellesanlegget.

Det føreligg rammetillating. Seljar tar atterhald om at alle offentlege nødvendige godkjenningar vil bli gitt. Seljar har pr. salstidspunkt ikkje skrive kontraktar for bygging av bustadane, og tar atterhald om at nødvendige entreprisekontraktar vil bli inngått til prisar som gjer det forsvarleg å gjennomføre bygginga.

Seljar tar atterhald om at 60% av bustadverdien må vere seld før byggearbeid bestillast. Mindre avvik kan førekomme i leilegheitene sine areal, grunna innteikning av sjakter/kanalar. Dette vil ikkje medføre prisreduksjon eller prisavslag. Seljar held på retten til å forvalte fordelinga av biloppstillingsplassar. Seljar held på retten til fritt å plassere fordelingsskap, sjakter og kanalar for elektro og vatn der dei finn dette hensiktsmessig. Seljar held også på retten til fritt å plassere aggregat, sjakter og kanalar til ventilasjonsanlegg.

Som medeigar i sameige er ein og del av realsameige på gnr 2 bnr 73 og gnr 2 bnr 86, dette er henhaldsvis veg og fellesarel.

Fremdriftsplan og ferdigstillelse

Estimert ferdigstilling er ca 1 år etter at 4 selde einingar.

Bad

Bad/vaskerom med måla gipsplater som himling, veggflis og golvflis.

Badet er utstyrt med veggmontert klosett, dusj m/ledda dusjveggar, heilstøypt kvit vask i kvit innreiing samt opplegg til vaskemaskin.

Ventilasjon

Balansert ventilasjon med varmegjenvinning.

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode435399597
Sist endret05. nov. 2025 15:09
ReferanseWEB18.255007

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.