Bildegalleri

Velkommmen til Støver Park - trinn 2. Bygget som får adresse Støverveien 101 planlegges bygget ila 2025-2026.

STØVER

Støver Park

48 nye selveierleiligheter i naturskjønne omgivelser - forskjellige størrelser - flotte uteplasser - integrerte hvitevar

Prisantydning fra

2 050 000 kr

Prisantydning til

6 000 000 kr

Totalpris fra

2 067 110 kr

Totalpris til

6 025 140 kr

  • Planlegging

    2025

  • Salgsstart

    September 2025

  • Byggestart

    2025

  • Overtakelse

    2026

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Soverom
0 - 2
Internt bruksareal
22 - 80 m² (BRA-i)
Bruksareal
25 - 87 m²
Eksternt bruksareal
3 - 7 m² (BRA-e)
Balkong/Terrasse
5 - 52 m² (TBA)
Eieform
Eier (Selveier)

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Heis
Garasje/P-plass
Hage
Balkong/terrasse
Kabel-TV
Bredbåndstilknytning
Turterreng
Utsikt
Sentralt

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Beskrivelse

Velkommen til Støver Park (trinn2) - her skal det bygges 48 nye leiligheter i et naturskjønt boområde!

Her tilbys alt i fra arealeffektive studioleiligheter til leiligheter med et og to soverom i forskjellige størrelser.
Flere av leilighetene vil ha fin utsikt, og gode sol- og lysforhold.
Alle leiligheter har egen uteplass i terrasse eller balkong.
Der er heis i bygget og anledning for utvalgte leiligheter å kjøpe garasjeplass.

Ta gjerne kontakt dersom du finner prosjektet interessant. Alle leiligheter selges til fast pris og etter først til mølla prinsippet.

Eiendommen består i dag av to leilighetsbygg samt et garasjeanlegg. Denne beskrivelsen omhandler trinn 2 av prosjektet Støver Park, som er planlagt å omfatte totalt 48 leiligheter. Trinn 2 utgjør det tredje bygget i rekken og sammen med de øvrige byggene det bli en del av Eierseksjonssameiet Støver Park som er etablert.

Fremdriftsplan og ferdigstillelse

Boligen planlegges ferdigstilt i perioden fra 1. kvartal til 2. kvartal år 2027, under forutsetning om vedtak om igangsetting innen 30.12.2025. Dette gjelder ikke som en bindende frist for å ha boligen klar for overtagelse, herunder ikke grunnlag for å kreve dagmulkt.

Selger vil ved vedtatt igangsetting varsle Kjøper skriftlig om overtagelsesdato, som vil være å regne som en frist iht. bustadoppføringslova.

Selger kan kreve overtagelse inntil fire måneder før den avtalte fristen til å ha boligen klar til overtagelse. Selger skal skriftlig varsle om dette minimum to måneder før det nye overtagelsestidspunktet. Det eksakte overtagelsestidspunktet skal gis med minst 14 kalenderdagers skriftlig varsel. Det beregnes dagmulkt fra det nye overtagelsestidspunktet.

Selger skal innen rimelig tid varsle forbruker dersom det oppstår forhold som vil medføre at han blir forsinket med sin utførelse.

Selger har rett til tilleggsfrist dersom vilkårene som nevnt i Bustadoppføringslova § 11 er oppfylt.

Påvirkes utførelsen av arbeid under kontrakten av krigen i Ukraina eller force majeure hendelser, som får betydning for fremdriften, må Kjøper være oppmerksom på at det vil være påregnelig at Selger vil ønske å kreve forlengelse av alle frister i kontrakten, herunder frist for ferdigstillelse av arbeidet. Dette gjelder for eksempel ved forsinket / begrenset tilgang på materialer. Dette gjelder også dersom utførelse eller leveranse fra underentreprenør eller annen leverandør påvirkes. Dersom Selger vil kreve fristforlengelse som følge av disse omstendighetene, skal Selger varsle Kjøper uten ugrunnet opphold etter at Selger ble klar over omstendigheten som begrunner kravet. I et slikt tilfelle, oppfordres partene til å søke juridisk bistand. Det er videre på Selgers egen risiko å kreve fristforlengelse eller lignende, og det er ikke gitt at et slikt krav vil stå seg. Det klare utgangspunktet er for øvrig at megler heller ikke har en plikt til å ta stilling til saken.

Ved besøk på byggeplass før overtagelse skal kunder alltid være i følge med en representant fra Selger. All annen ferdsel på byggeplassen i anleggsperioden er beheftet med høy grad av risiko og er forbudt.

Garasje/Parkering

Det tilbys både innendørs parkering i garasjeanlegg og utendørs parkering uten overdekning. Parkeringsplass medfølger ikke ved kjøp av bolig, men kan kjøpes separat. Pris for parkeringsplass i garasjeanlegget er kr 250 000,- + omkostninger per plass. Utendørs parkeringsplass koster kr 130 000,- + evt. omk. per plass. Det er et begrenset antall plasser tilgjengelig, og salg skjer etter førstemann til mølla -prinsippet. Interessenter bes ta kontakt med megler for informasjon om tilgjengelige plasser, både innendørs og utendørs.

Garasjeanlegget er oppført i nabobyggene og ligger under de to eksisterende byggene som er oppført på eiendommen. Garasjeanlegget er etablert som en næringsseksjon på egen eiendom/matrikkel med gnr 55 bnr 113 snr 125, og er etablert som et tingsrettslig sameie. Kjøp av parkeringsplass gir eierskap til en ideell andel i denne seksjonen. Garasjesameiet Støver Park består av totalt 64 parkeringsplasser. I tillegg finnes det felles sykkelparkering, sykkelverksted og andre fellesfunksjoner i garasjeanlegget, som er til bruk for beboerne i Eierseksjonssameiet Støver Park. Enkelte deler av garasjeanlegget er lagt som fellesareal. Boligsameiet har rett til tilgang til disse fasilitetene, i henhold til vedtektene for parkeringssameiet. Vedtekter for garasjeanlegget/sameiet følger vedlagt.

Det vil påløpe kostnader til drift og vedlikehold av garasjeanlegget. Hver parkeringsplass er derfor tilknyttet en månedlig felleskostnad, som ved utarbeidelsen av dette dokumentet utgjør kr 250,- per plass. Dette kommer i tillegg til den ordinære felleskostnaden for boligen, jf. Prislisten.

Ved kjøp av utendørs parkeringsplass vil leiligheten vil få eksklusiv bruksrett til å disponere angitt parkeringsplass, som planlegges lagt inn som vedtektsfestet bruksrett.

Boligsameiet har utendørs parkeringsplasser tilgjengelig for gjester. Sameiet disponerer totalt 29 gjesteparkeringsplasser.

Boligsameiet Støver Øst, org nr. 916202212, har i henhold til tinglyst erklæring/avtale rett til å disponere 10 parkeringsplasser utendørs.

Selger tar forbehold om å fordele parkeringsplasser.

Utbygger Viru Holding AS har eiendomsretten til usolgte p-plasser, både i garasjeanlegget og på uteområdet, og kan selge, leie ut eller på andre måter disponere fritt over disse plassene. Parkeringsplassene kan ikke selges ut av eierseksjonssameiet og til utenforstående.

Lading for el-bil parkering/ladestasjon inngår ikke i leveransen fra Selger, men kan bestilles som tilvalg. Det er tilrettelagt for el-bil lading i garasje og vil være mulig å bestille ladesystem til el-bil etter bestilling via sameiet. Det vil kunne være begrensninger på antall ladepunkter og kapasitet som kan leveres. Det tas forbehold om at lading av el-bil kan bli levert som et fleksibelt ladesystem som fordeler tilgjengelig effekt mellom flere brukere. Strømforbruk og kostnader for lading av el-bil betales av den enkelte seksjonseier.

Det vil iht. offentlige krav bli etablert HC-plasser. Eventuelle kjøpere som får tildelt HC-plass uten dokumentert behov, må akseptere at styret pålegger bytte av parkeringsplass dersom det kommer beboere som kan dokumentere behov for HC-plass og som eier en annen parkeringsplass. Se vedtekter for garasjeanlegget for mer informasjon om bytteplikten.

Sykkelparkering:
Det er avsatt plass til sykkelparkering i garasjeanlegget.

Organisasjonsform

Eierseksjonssameiet Støver Park (org.nr. 930 864 412) er etablert. Når utbyggingen er fullført, vil sameiet bestå av tre bygg samt et garasjeanlegg. Sameiet er etablert som et kombinert sameie med totalt 124 boligseksjoner og 1 næringsseksjon. Garasjeanlegget utgjør næringsseksjonen og er organisert i et eget garasjesameie.

Det tas forbehold om antall seksjoner, dette kan bli justert i forbindelse med utbyggingen. Den daglige driften er organisert som seksjonssameie iht. lov av 16.06.2017, nr. 65, eierseksjonsloven.

Hver seksjon vil utgjøre en sameieandel med tilknyttet enerett til bruk av en bruksenhet og rett til bruk av sameiets fellesarealer. Det er forbudt å erverve mer enn 2 boligseksjoner i samme sameie. Denne begrensningen gjelder også indirekte erverv, herunder kjøp via aksjer eller andeler i et selskap. Erverv er forbudt dersom det medfører at flere enn to av boligseksjonene eies av noen som har «tilknytning til hverandre». Dersom bestemmelsen brytes vil blant annet styret i sameiet uten forutgående varsling, kunne pålegge salg av seksjonene som er ervervet ulovlig. Videre vil man ikke kunne stemme på årsmøtet, og man vil ikke tas med i beregningsgrunnlaget for flertallsavgjørelser.

Sameiet er pliktig til å avholde årsmøter hvor regnskap og budsjett fremlegges. Sameiets styre har ansvaret for at eiendommen forvaltes etter retningslinjer og vedtekter som fastsettes av årsmøtet.

Megler har kopi av innkalling/protokoll fra årsmøte 2023, 2024 og 2025. Dette kan interessenter få oversendt ved henvendelse.

Ever AS er engasjert som forretningsfører for sameiet.

Utleie

Boligen kan leies ut i henhold til bestemmelsene i eierseksjonsloven og eventuelt vedtektene, dvs. utleie med varighet på over 30 sammenhengende dager.

Kortidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn er ikke tillatt. Med korttidsutleie menes utleie i inntil 30 døgn. Grensen på 90 døgn kan fravikes i vedtektene og kan i så fall settes til mellom 60 og 120 døgn. Slik beslutning krever et flertall på minst to tredjedeler av de avgitte stemmene på årsmøtet.

Boligen har ingen egen utleieenhet.

Utleie av seksjonen skal meldes skriftlig til sameiets forretningsfører og styret.

Beliggenhet

Støver Park - for deg som drømmer om en moderne, lettstelt leilighet med gode kvaliteter! Når prosjektet står ferdig, vil sameiet bestå av tre bygg med leiligheter tilpasset ulike livssituasjoner.

Bygget vil ha heis direkte til leilighetsplan. Standarden blir gjennomgående god; blant annet leveres kjøkken med hvitevarer. Dette bygget vil utgjøre det siste av de tre byggene i prosjektet. De to øvrige er utsolgt og ferdig bygget.

Moderne bostil, tett på naturen
Støver Park får en flott plassering i terrenget, og de fleste leiligheter vil ha utsikt. Støver ligger ca. 11 km øst for Bodø sentrum og ca. 7 km vest for Tverlandet. I nærmiljøet ligger alle typer servicetilbud tilgjengelig, skoler, barnehage, buss, butikk og idrettsanlegg.

Naturen ligger tett på og flotte helårs turveier ligger i umiddelbar nærhet. Områdets definitive friluftsperle er Futelva elvepark. Stedet har god adkomst med sykkel så vel som barnevogn. Her kan du følge turvei gjennom storslått natur, stoppe for pølsegrilling ved bålplass, og bedrive laksefiske fra flere fiskeplasser. Et antall badeplasser gir mulighet for oppfriskende bad, så vel som solslikking gjennom sommerhalvåret. Det er også kort vei til idylliske Soløyvatnet.


Alt du trenger i hverdagen
Bodø by har alle typer fasiliteter og servicetilbud, derom er det ingen tvil. I hverdagen er det likevel fasilitetene i nærområdet som er det viktigste for de fleste. Under en kilometer fra eiendommen ligger Extra, og det er heller ikke langt til Rema 1000. Tar du en kjøretur på ca. 5 minutter innover mot byen, kan du besøke nye Hunstadsenteret med flere butikker, Vinmonopol, apotek og Kafé, Jula, Jysk og Plantasjen med mer. City Nord ligger ca. 10 minutters kjøretur fra eiendommen og bysentrum et lite kvarter.

Det vil være enkelt å ta seg inn og ut av byen med buss. Nærmeste holdeplass er Støver som ligger nede ved Bodøveien, en spasertur på ca. 500 meter. Bussrute 4 Høgåsen/Bodø Lufthavn stopper ved holdeplassen.

Aktivitetslystne
Fysisk aktivitet gjør godt for kropp og sjel. Innstrandens Idrettslag er områdets lokallag, med tilbud innen fotball, langrenn, volleyball og barneidrett, for å nevne noe. Hovedanlegget er Mørkvedlia Idrettspark, som består av to haller og egen klatrehall, friidrettsbane og kunstgressbane. På området ligger treningsstudioet Family Sport og svømmehallen Mørkvedbadet. Det er også kort vei til alpinanlegg i Skarmoen og ridesenter. For downhill-entusiaster kan Bjørndalsia Sykkelpark varmt anbefales.

Mørkvedhallen huser også "Bertnesdagan" som arrangeres hver høst med kulturelle arrangement, loppemarked, salg av lokalmat og håndverk.

Skoler, barnehager og universitet
Skoler for alle alderstrinn ligger i gangavstand, og for de aller yngste kan nærområdet by på flere barnehager. Elever i barneskolen går til Mørkvedmarka skole, mens elever i ungdomstrinnene går til Hunstad ungdomsskole. NORD universitet ligger under 3 km unna, en kjøretur på ca. 5-6 minutter. Politihøgskolen avd. Bodø og Bodin videregående skole og maritime fagskole holder til i samme område.

Lovanvendelse

Kjøpet reguleres av Lov om avtale med forbrukar om oppføring av ny bustad m.m. (bustadoppføringslova) 13. juni 1997 nr. 43, i tilfeller hvor Selger er profesjonell og Kjøper er forbruker. Dette innebærer blant annet at Kjøper har krav på garantier iht. bustadoppføringslova § 12.

I tilfeller hvor Kjøper er profesjonell iht. bustadoppføringslova, dvs. gjør kjøpet som ledd i næringsvirksomhet, kan Selger kreve at avtalen reguleres av avhendingslova eller etter bustadoppføringslova hvor §§12, 18 og 52-54 ikke kommer til anvendelse.

Tomt

Trinn 2 av prosjektet Støver Park skal oppføres på eiendommen gnr 55, bnr 113 i Bodø kommune. Selger forbeholder seg retten til at eiendommen kan sammenslås, fradeles og grensejusteres, og eiendomsgrensene og arealet er dermed ikke endelig avklart på salgstidspunktet. Det samlede tomteareal for eiendommen er ved salgsstart registrert i matrikkelen å være 31 699 m². Selger tar forbehold om det endelige tomteareal. Sameiets tomt er opprettet med eget matrikkelnummer og er seksjonert, hvor hver seksjon består av en sameieandel i henhold til den tinglyste seksjoneringen. Boligene i trinn 2 har seksjonsnummer 77-124.

Selger gjør oppmerksom på at eiendommen er under fradeling. Det er sendt søknad til kommunen om oppdeling i fem parseller, noe som vil medføre endringer i det opplyste arealet til sameiet. Ifølge følgebrev i søknaden vil gjenværende areal utgjøre ca. 11 704 kvm. Kart over planlagt fradeling kan fås ved henvendelse til megler.

Fellesarealer, herunder felles trappeganger, heis, rømningsveier, bodanlegg i bygget samt fasader, herunder balkonger og terrasser mv. ferdigstilles samtidig med boligene.

Uteområdet rundt de eksisterende byggene er opparbeidet iht situasjonsplan med parkeringsarealer i tilknytning til adkomst, samt grøntarealer med plen og beplantning, og område for lek og opphold. Øvrige utomhusarealer i forbindelse med nåværende bygg/trinn ferdigstilles samtidig med ferdigstillelse av de enkelte bygg eller så snart årstiden tillater det.

Det er etablert nedgravd søppelanlegg i forkant av dette kommende trinnet/bygget iht situasjonskart.

Feltet B6, sør for eiendommen, skal ha rett til å benytte lekearealene på sameiets eiendom, forutsatt at det etableres boligbebyggelse på B6 i fremtiden.

På eiendommen vil det bli etablert diverse ledningsnett for vann, avløp, overvann, elektrisitet og eventuelt data/tv/telefon og andre ledninger. Disse ledningene som går over eiendommen, vil også være i sameie med andre tilliggende eiendommer. Kjøper er kjent med og aksepterer ovennevnte og at tilliggende eiendommer kan få tinglyst nødvendige rettigheter til å legge, vedlikeholde og skifte ut ledninger ved behov. Kjøper plikter å medvirke til dette i årsmøter dersom slike avtaler skal inngås og tinglyses etter at overskjøting har funnet sted.

Eiendommen har i dag adresse Støverveien 101. Det tas forbehold om at adressen kan bli endret og endelig fastsatt før overtagelse.

Diverse

Overflater stue, kjøkken, soverom og bod
Alle rom leveres med 12 mm 1-stavs eikeparkett. Fotlist i foliert eikefinér. Himling og
vegger leveres sparklet og hvitmalt. Det leveres splashpanel fra kjøkkenleverandør
som tilvalg mellom benkeskap og overskap på kjøkken. Det er listefri overgang
mellom tak og vegg.
Vinduer leveres i grå utførelse inn- og utvendig.

Ansvarlig megler

Georg Rånes Paulsen

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode427530800
Sist endret12. nov. 2025 15:23
Referanse827255005

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.