Bildegalleri
Oversikt
Landingsveien 14 Boligspleis med OsloBolig
2-og 3- roms på Hovseter| boligspleis| Total pris fra kr 4 400 000,- + omk.
Prisantydning fra
660 000 kr
Prisantydning til
952 500 kr
Prosjektets status
Planlegging
Våren 2025
Salgsstart
Juni 2025
Byggestart
Høsten 2025
Overtakelse
Første halvår 2027
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Soverom
- 1 - 2
- Internt bruksareal
- 35 - 63 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 37 - 63 m²
- Eksternt bruksareal
- 2 - 5 m² (BRA-e)
- Balkong/Terrasse
- 7 - 23 m² (TBA)
- Eieform
- Andel
Fasiliteter
Enheter i prosjektet
Sorter etter
Beskrivelse
Diverse
Boligspleis - Oslobolig har 9 av leilighetene i Landingsveien 14 som selges via OsloBolig. Dette er et deleiekonsept som i korte trekk betyr det at man kjøper minst 50% av boligen og at OsloBolig eier resterende andel. På sikt kan man kjøpe større andel av boligen og med mål om etter hvert å eie hele selv.
For salgsoppgave gå inn på prosjektets hjemmeside www.landingen.no - under arkfanen Oslobolig finner du komplett salgsoppgave. I salgsoppgaven på side 6 finner du prisliste over alle ledige leiligheter samt oversikt over kostnader per mnd. for de respektive leilighetene. Her finner du også kvalefiseringsskjema.
Sjekk også www.oslobolig.no for mer informasjon og vilkår for å kunne kjøpe en OsloBolig.
Oppfyller du kriteriene for kjøp av OsloBolig på inntekt og ser at du har mulighet til å betjene kostnadene per mnd kan du sende inn kvalefiseringskjema.
Er du førstegangskjøper og tjener under 710.000 kr i året? Eller har du eid bolig tidligere og ønsker å komme deg tilbake på boligmarkedet men tjener under 860.000 kr i året? Da oppfyller du kriteriene til Oslobolig. Ta deg en kikk på oversikten og se om du finner en bolig som kan passe for deg.
* Kjøper du leilighet med OsloBolig må du betale felleskostnader til borettslag hver mnd. som dekker driftskostnader og renter på fellesgjelden.
* For den andelen du ikke eier men bor i betaler du i tillegg leie til OsloBolig hver mnd.
* I tillegg har du ansvar for utgifter til oppvarming, varmtvann og strøm.
Eventuelle rentekostnader på innskuddet kommer i tillegg og avhenger av hvilket tilbud du får på lån fra din bank.
Merk at salgsprisen er ved kjøp av 50% av leiligheten er sammen med Oslobolig. Det betyr at du som kjøper må betale leie til Oslobolig for å disponere hele leiligheten. Leien er på fra kr. 9 250,- per mnd på 2-roms.
Det betyr at du må ha en god betjeningsevne da du skal betjene driftskostnader og renter på den delen du eier samt leiekostnader til Oslobolig for den delen de eier. Vennligst se prislisten vedlagt i salgsoppgaven for spesifikke detaljer vedrørende mnd. kostnader for hver enkelt bolig.
Dersom du skal ta opp lån vurderer banken dine totale kostnader per mnd når de gir finansiering til kjøp med OsloBolig. Dersom du har finansiering på total salgspris ( 100%) er det kun aksept fra banken om at de godtar kjøp med OsloBolig som må på plass. Har du finansiering som er lavere enn total pris på leiligheten (100%) vurderes din betjeningsevne på kostnader per mnd.
Pris som fremkommer i Finn annonsen er ved 50% deleie på innskudd og fellesgjeld.
Ansvarlig megler
Wenche Mauseth
Nærområdet
EiendomsMegler 1 Østlandet - avd. Nybygg OA
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 414023832 |
|---|---|
| Sist endret | 29. okt. 2025 14:00 |
| Referanse | 3120255006 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.