Bildegalleri

Eng. Mulighet for kjøp av båtplass på tilhørende bryggeanlegg

Gjeving

Eng

To flotte boliger i sjøkanten på Gjeving. Ingen boplikt! Mulighet for båtplass!

Prisantydning fra

6 108 000 kr

Prisantydning til

7 530 000 kr

Totalpris fra

6 138 000 kr

Totalpris til

7 570 000 kr

Kort om prosjektet

To innholdsrike boliger med umiddelbar nærhet til sjø og badeplasser, samt flotte turområder. Praktisk planløsninger og flott utsikt. Mulighet for kjøp av båtplass ved bryggeanlegget. Ingen boplikt!

  • Planlegging

    Klart for salg!

  • Salgsstart

    2025

  • Byggestart

    Avtales ved salg

  • Overtakelse

    ca. 8 måneder etter byggestart

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Soverom
4
Bruksareal
140 - 149 m²
Eieform
Eier (Selveier)

Les mer om bruksareal her

Enheter i prosjektet

Sorter etter

Nedoverpil

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Beskrivelse

Det som en gang var Eng sommerpensjonat på Gjeving blir nå et nytt boligfelt med fantastiske kvaliteter. Av eneboligtomtene er det nå igjen to tomter, tomt 1 og 8.
Eneboligene på Engveien 1 (tomt 8) og 6 (tomt 1) leveres av LillesandHus Agder, og er spesielt tilpasset tomtene. Ønsker du tilpasninger av planløsning, eller kanskje en annen av våre modeller så løser vi dette.
Det er også mulighet for kjøp av båtplass på tilhørende bryggeanlegg.

På Gjeving kan du gjøre ingenting, eller tusen andre ting.

For alt finnes jo. Et bokhotell, flere marinaer og virksomheter knyttet til det marine, et kystkultursenter, og nærbutikk selvsagt, samt bakeri, pizzeria og campingplass.. Og enda har ingen nevnt havet av badeplasser og turstier. Eller folkehøgskolen med fotballbane og sandvolleybane som holder til på Risøya rett utenfor.

Gjeving er en kystperle i vekst, stedet er for lengst blitt en magnet på turister. Stadig flere ønsker å eie en fritidsbolig her, mange andre vil bli innbyggere på helårsbasis. Så det bygges boliger, og tilbud utvikles i takt med behov og ønsker. Men det som er helt sikkert er at all utvikling av Gjeving vil skje med respekt for historien og forsiktighet med tanke på fremtiden.

Navnet Gjeving er en modernisering av gårdsnavnet Giving. Helt sikker opprinnelig betydning vites ikke, men én tolkning er at Giving står for ”å gi” og dermed ”en stor gave”.

Øvrig info

Ferdigattest eller midl. brukstillatelse
Vil foreligge ved overtagelse.

Heftelser
Utskrift fra Grunnbok kan vedlegges ved avtale. Ingen heftelser med særskilt betydning.

Vei / Vann / Avløp
Offentlig avløp med private stikkledninger
Ligningsverdi er ikke fastsatt. Normalt beregnes 30 % av markedsverdi for primærbolig og 80% på sekundærbolig. Se skatteetaten.no for ytterligere informasjon

Reguleringsforhold
Eiendommen er regulert til boligformål. Bestemmelser kan oversendes om ønskelig.

Energimerking
Boligen er ikke energimerket på nåværende tidspunkt. Kan oversendes om ønskelig.

Økonomi
Kommunale avgifter følger kommunens faste satser og er forbruksbasert.
Forsikring på bolig må tegnes
Medlemskap i Engveien vel
Strøm etter forbruk.
Kabel-tv/internett hvis dette ønskes.
Kjøpsvilkår

Oppgjør og kontrakt
Tomtekontrakt inneholder byggeklausul med LillesandHus Agder AS.

Oppgjør og kontrakt for tomt gjøres gjennom Proffoppgjør AS.

Eierskifteforsikring
Selger er profesjonell, og kan således ikke tegne eierskifteforsikring.

Budgiving
Fastpris og ingen normal budrunde. Selges etter første mann til mølla prinsippet. Forbeholder oss retten til å avslå ethvert bud uten nærmere redegjørelse. Bud med retningslinjer skal leveres skriftlig og minst inneholde budgivers navn og kontaktinformasjon, budets størrelse, frist for selger til å akseptere budet (akseptfrist), finansieringsplan samt ev. forbehold. Akseptfrist må settes til minimum kl. 12.00 dagen etter.

Bindende avtale
Bindende avtale er inngått når bud er akseptert, dvs. før kontraktene er undertegnet av partene. Det eksisterer ingen angrerett ved kjøp og salg av fast eiendom i Norge. Aksept skjer ved bekreftelse fra selger. Denne skal også være skriftlig.

Salgs og betalingsvilkår
Eiendom selges på de vilkår som fremgår av salgsoppgave og annonse. Budgiver som ønsker å inngå avtale på andre vilkår enn de som følger av salgsoppgave og annonse, må ta forbehold om de ønskede vilkår i bud. Det er opp til selger å vurdere om forbeholdene kan aksepteres. Med mindre kjøper tar forbehold om annet, forutsettes det at skjøte tinglyses på kjøper. Umiddelbart etter avtaleinngåelse. Kjøper må innbetale hele kjøpesummen med tillegg av omkostninger før overtagelse av eiendommen kan skje. Oppgjør i kontanter og bankremisser aksepteres ikke. Ved forsinket betaling har selger krav på
forsinkelsesrenter. Ved vesentlig forsinket betaling kan selger heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning

Forsikring
Frem til overtagelse vil eiendommen være forsikret av selger. Etter overtagelse må kjøper selv besørge forsikring.

Energimerking av eiendom
Ved salg eller utleie av boliger og andre bygninger, har selger/utleier som hovedregel plikt til å fremskaffe energiattest. Energimerket vil utleveres ved forespørsel. For ytterligere informasjon om energimerking, se www.energimerking.

Solgt i henhold til bustadoppføringsloven
Boligene selges i henhold til Bustadoppføringslova som regulerer kjøpers (forbrukers) rettigheter og plikter ved avtale om oppføring av bolig og kjøp av fast eiendom der bygningen ikke er fullført når avtalen inngås. Ved salg til aksjeselskap legges Avhendingslovens bestemmelser til grunn. Lovtekst kan oversendes om ønskelig.

Garantier
Det stilles garantier i henhold til Bustadoppføringslovas bestemmelser.

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode304230799
Sist endret15. apr. 2025 10:23

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.