Bildegalleri
Tre ulike søstre, tre ulike bygg. Velkommen til Kanalbyen - De tre søstre.
De tre søstre
5 innflytningsklare leiligheter i Kanalbyen De Tre søstre.
Prisantydning fra
8 100 000 kr
Prisantydning til
18 500 000 kr
Prosjektets status
Planlegging
Ferdig
Salgsstart
26.09.2022
Byggestart
Ferdig
Overtakelse
Innflytningsklar
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Soverom
- 2 - 3
- Internt bruksareal
- 103 - 172 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 109 - 186 m²
- Eksternt bruksareal
- 6 - 14 m² (BRA-e)
- Balkong/Terrasse
- 14 - 34 m² (TBA)
- Eieform
- Eier (Selveier)
Fasiliteter
Utvalgte enheter
S1-0903
Kanalbyen De Tre Søstre. Innflytningsklar 4-roms med nydelig utsikt | To bad | Romslig balkong |
8 226 500 kr
104 m²
9. etasje3 soverom
S3-1001
Kanalbyen De Tre Søstre. Innflytningsklar 4-roms med nydelig utsikt. 2 balkonger, en m/mulighet for innglassing. P inkl.
9 776 250 kr
103 m²
10. etasje3 soverom
S3-1301
Sjølystveien 117 - H1301 (Kanalbyen - S3-1301)
18 543 250 kr
172 m²
13. etasje3 soverom
Enheter i prosjektet
Sorter etter
Visning
Beskrivelse
Kanalbyen De tre søstre består av 3 bygg (2 oppganger fra 1 etasje), med til sammen 106 selveierleiligheter.
4. byggetrinn har et samlet bruksareal på ca. 11 000 m2. Byggene varierer i høyde mellom 13, 14 og 15 etasjer. Alle leilighetene har privat uteareal på balkong og/eller markterrasse. I tillegg har boligene tilgang til 2 felles rom. Felles gårdsrom er allment tilgjengelige.
Leilighetene selges som selveierleiligheter. Det er ett eierseksjonssameie for byggetrinn 4, Felt 3.
Arealene som er oppgitt på tegninger i denne salgsoppgaven, er angitt som Internt bruksareal (BRA-i). BRA-i er alt areal av bruksenheten som ligger innenfor omsluttende vegger. I BRA-i medregnes også areal som opptas av vegger, rør og ledninger, sjakter, søyler, innredningsenheter o.l. innenfor bruksenheten (NS3940:2023). Eksternt bruksareal(BRA-e) oppgis i tillegg og utgjør del av samlet BRA, og er for eksempel ekstern bod, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet.
Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten.
Summen av bruksarealet for hele boligen (BRA) består av BRA-i og BRA-b.
Sportsboder og sykkelparkering
Sykkelparkering og separate sportsboder er plassert i 1. og 2. etasje. Sykkelparkering ivaretas i fellesanlegg i 1.etasje. (se byggeteknisk beskrivelse). Gjesteparkering for sykler ivaretas i gårdsrom.
Det medfølger 1 sportsbod per leilighet. Sportsboder er seksjonert som tilleggsdeler til de enkelte boligseksjon.
De tre søstre har mange gode kvaliteter. Her er stor variasjon i leilighetstørrelser og plassering i byggene. Vi har f.eks. leiligheter hvor du kan kose deg med morgensolen, for så flytte deg til den andre siden for å nyte ettermiddags- og kveldssolen. Noen ser innover mot byen og over Odderøya helt til Lund. Noen ser omtrent hele innseilingen til Oksøy fyr. Det er etablert to fine fellesstuer, hvor det ene er koblet sammen med en fin uteplass i gårdsrommet. Ved kanalen er det nå en flott badeplass. Havnepromenaden og Kanalbyen er koblet sammen også koblet sammen med Peisestuen på en ypperlig måte.
Generell orientering
Ferdigstillelse:
Leilighetene er klare til innflytting og kan avtales i vært enkelt tilfelle.
Usolgte leiligheter
Selger forbeholder seg retten til å endre priser og betingelser for usolgte seksjoner og parkeringsplasser og boder.
Utbygger svarer for felleskostnader for eventuelle usolgte seksjoner etter ferdigstillelse.
Garasje/parkering
Antallet parkeringsplasser som kan kjøpes er begrenset. Det er valgfritt å kjøpe parkeringsplass. Parkeringsplass/ bruksrett til parkeringsplass må kjøpes separat og kommer i tillegg til kjøpesummen for den enkelte leilighet.
I samsvar med detaljreguleringsplan er avsatt maks 1 biloppstillingsplass per boenhet, samt 0,1 plasser til gjesteparkering pr boenhet.
Det er HC-plasser tilgjengelige i eierseksjonssameiet. Disse tildeles beboere som har behov for dem. De andre beboerne som eventuelt får tildelt HC-plass forplikter seg til å måtte avgi denne mot tildeling/bytte til annen plass dersom det fremtidige styret i sameiet finner grunn til å tildele HC-plassen til beboer med dokumentert behov, i samsvar med eierseksjonslovens krav.
Parkeringsplass, 1.etasje eller i fjellhallen, koster kr 550 000 og kommer i tillegg til leilighetsprisen. Det gis mulighet til å kjøpe elbillader som tilvalg.
Eventuelle overskuddsplasser tilhører selger og kan fritt omsettes eller leies ut innenfor planområdet.
Parkeringsplassene i 1.etg. er seksjonert som tilleggsdel til den enkelte kjøpers boligseksjon. Parkeringsplassene i Fjellhallen tilknyttes den enkelte seksjon som et realsameie (et realsameie er et fellesareal som eies av omkringliggende eiendommer, slik at eierskapet følger
leilighetsseksjonen).
Parkeringsplassene fordeles av Selger etter eget skjønn. Gjesteparkering for hele Kanalbyen er plassert i fjellhallen.
Fjellhallen er organisert i et eget realsameie og kostnader til drift av disse p-plassene dekkes gjennom felleskostnadene.
Tomt
Fellesarealer innomhus:
Sameiet vil få to lokaler i «Søster 2». Ett i første etasje ved inngangspartiet. Dette rommet er innredet med fullverdig kjøkken. Ett i tredje etasje i tilknytning til felles utomhus arealer. Begge fellesarealene er felles for alle eierseksjonene i sameiet. Alle kostnader til drift og vedlikehold skal fordeles som felleskostnad i Sameiet. Regler for bruk fastsettes av styret i Sameiet.
Tomten leveres opparbeidet med plen, prydbusker, bed, gangbaner, uteplasser, øvrig beplantning, m.m. Se utkast til utomhusplan for detaljer. Utkastet er ikke endelig, og det kan skje mindre endringer som Selger finner hensiktsmessige.
Ansvaret for vedlikehold av alle fellesarealer utomhus (fellesarealer utomhus som tilhører eierseksjonssameiet og som ikke vil bli overtatt av det offentlige for drift og vedlikehold), , vil bli driftet av Sameiet. Kjøper er gjennom sin deltagelse i eierseksjonssameiet pliktig til å delta i felles drift og vedlikehold. Sameiet plikter å inngå/videreføre avtaler om drift og vedlikehold. Alle kostnader til drift og vedlikehold skal fordeles som felleskostnad i Sameiet.
Hvitvaskingsregelverk
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og er forpliktet til å rapportere til Økokrim om mistenkelige transaksjoner. Lov om hvitvasking innehar også strenge regler om gjennomføring av nødvendige kundetiltak fra alle parter i handelen, herunder, selger, kjøper og fullmektiger for disse. Dersom eiendomsmegler ikke får utført slik kontroll, plikter eiendomsmegler å avstå fra å gjennomføre oppdraget/handelen.
Fremdriftsplan og ferdigstillelse
Overtakelse Etter avtale.
Ansvarlig megler
Rolf R. Elieson
Nærområdet
Eiendomsmegler Norge Nybygg
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 274770141 |
|---|---|
| Sist endret | 11. des. 2025 07:40 |
| Referanse | 67255011 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.

