Bildegalleri

Velkommen til Hoftun Hyttefelt ca. 890 m.o.h - Her er 7 av 13 tomter solgt!
Utsikt, stillhet og frihet ved foten av Nystølsfjellet- Utsikt mot Jotuheimen, Skogshorn m.m. 7 av 13 solgt!
- Totalpris
- 1 016 100 kr
- Omkostninger
- 26 100 kr
Nøkkelinfo
Om eiendommen
Om tomten
Beskrivelse av tomten
Hoftun Hyttefelt et unikt utgangspunkt for alle, både for den aktive friluftsentusiast, og den som liker å ta livet med ro på fritiden. I nærområdet finnes bl.a. flott uberørt høyfjellsnatur som bør oppleves og brukes, bl.a. en topptur til Nystølsvarden (ca. 1295 moh) er å anbefale, varierende fjellområder og turstier for fotturer og fine stølsveier for sykkelturer. Området er også tilknyttet skiløypenettet på Golsfjellet og Sanderstølen/ Tisleidalen. Det er til sammen over 200 km med preparerte skiløyper på Golsfjellet.
Vedlagt salgsoppgaven følger løypekart for sommer- og vinterløyper.
Inne på Golsfjellet finner man alpinanlegg ved Storefjell og Bualie, varierende fjellområder og stølsveier for fotturer, båtutleie og Barnas bondegård ved Oset Høyfjellshotell, mange flotte sykkelstier/ veier, flere hoteller som tilbyr mat- og drikkeservering, fiske- og bademuligheter i flere vann og elver, et rikt stølsliv om sommeren, krevende 18 - hulls golfbane ved Eikredammen, motorsenter ved Fuglehaugen m.m. Gol sentrum som ligger ca. 20 minutter fra Golsfjellet, er et handelssentrum i Hallingdal. Her finnes bl.a. kjøpesenter, restauranter, kafeer, butikker, apotek, bank, postkontor, offentlige servicetilbud, bilforretninger, byggevareutsalg, møbelhus, Gol skisenter, Oline Spa og Tropicana badeland ved Pers Hotell, Gol motor og fritidspark, Legesenter, Middelalderparken, apoteker, NAV m.m. For ytterligere informasjon se www.golinfo.no og www.gol.kommune.no
Areal
Tomtetype: eiet
Tomtene leveres med vei, avløp og strøm til nærmeste påkoblingspunkt. Tomtene har et areal fra ca. 1000 kvm til 1285 kvm
Tomtene måles nøyaktig opp så snart de fradeles. Vi gjør oppmerksom på at arealet er hentet fra kart og kan være noe unøyaktig.
Priser fra kr. 990 000 + omk.
Reguleringsbestemmelser og utnyttelsesgrad
Eiendommen ligger i reguleringsplan for Åsli, med PlanId: .2015002 Reguleringsplan følger vedlagt i salgsoppgaven.
Her kommer et utdrag av reguleringsplan. Hele planen følger vedlagt til salgsoppgaven og kjøper plikter å sette seg inn i denne.
§ 5.1 Byggeområde - fritidsbygg På kvar regulert tomt kan det førast opp frittliggjande fritidsbustad med inntil to tilhøyrande anneks eller uthus. Uthus/ anneks kan byggjast med inntil 30 m2 . Grad av utnytting er BRA = 210 m2 samla for alle bygga inkludert to biloppstillingsplassar i samsvar med teknisk forskrift.
Alle bygg skal ha skråtak/ saltak med takvinkel mellom 22 og 35 grader.
Mønehøgde for fritidsbustad skal ikkje overstige 6,5 meter rekna frå gjennomsnittleg planert terreng. I visuelt utsatte områder skal maksimal mønehøgde vera 5 meter.
Maksimal tillat mønehøgde for anneks og uthus er 4,5 meter. Synleg grunnmurshøgde tillates med maks 70 cm
§ 5.2. Gjerde Inntil 500 m2 av tomta rundt hyttetunet kan gjerdast inn. Det er hytteeigarens ansvar å vedlikehalde gjerde på eigen eigedom. strid med plan vil utløse konsesjonsplikt. Plassering og utforming av gjerde skal vera slik at- det ikkje er til fare for folk eller dyr- fri ferdsel ikkje blir hindra- Elektrisk gjerde er ikkje tillate
§ 5.3 Flaggstang, spir eller klokketårn er ikkje tillate.
Beliggenhet
Adkomst
Fra Gol:
Følg RV 51 fra Gol sentrum og følg skilting til Fagernes. Følg veien i ca. 2 mil. Sving da av til høyre ved skilting til Nystølfjellet. Følg veien videre i ca. 1,7 km. Hold da til venstre i første kryss og hold så til høyre. Følg veien videre innover i ca. 1,5 km. Ta så ned til venstre. Følg veien i 500 meter og ta til høyre. Feltet ligger da rett frem og tomtene er merket med nummererte skilt.
Områdebeskrivelse
Hoftun Hyttefelt i ligger idyllisk til ved foten av Nystølfjellet, i et naturskjønt og rolig område med fantastisk utsikt over noe av den vakreste fjellnaturen Hallingdal har å by på. Her får man en sjelden kombinasjon av fredelige omgivelser, storslått natur og gode aktivitetsmuligheter året rundt - et perfekt sted for både rekreasjon og et aktivt friluftsliv.
Fra hyttefeltet kan man nyte utsikt mot blant annet Jotunheimen, Skogshorn, Golsfjellet og Tisleia. Beliggenheten gir en ekte følelse av å være tett på naturen, samtidig som området er lett tilgjengelig og familievennlig. Dette er et område hvor man virkelig kan senke skuldrene og finne roen, langt unna hverdagens stress og tempo.
Hoftun Hyttefelt er et ideelt utgangspunkt for flotte naturopplevelser gjennom alle årstider. Sommer og høst byr på et variert nettverk av turstier, stølsveier og fjellterreng som passer perfekt til både rolige spaserturer, lengre fjellturer og sykkelturer. En tur til populære Nystølsvarden, ca. 1295 moh., anbefales spesielt for den fantastiske utsikten og den ekte høyfjellsfølelsen man får på toppen.
Vinterstid forvandles området til et eldorado for skientusiaster. Fra hyttefeltet har man kort veg til det omfattende løypenettet på Golsfjellet og Sanderstølen/Tisleidalen, med over 200 kilometer preparerte skiløyper i variert terreng. Her finnes løyper som passer både for familier, mosjonister og de som ønsker lengre skiturer i vakre omgivelser.
I tillegg til de flotte naturopplevelsene er området kjent for sitt hyggelige og etablerte hyttemiljø. Hoftun Hyttefelt passer like godt for den aktive friluftsentusiasten som for deg som ønsker rolige dager med peiskos, utsikt og stillhet.
Dette er en beliggenhet som gir det beste av norsk fjellnatur - med naturen rett utenfor døren og opplevelser som varer hele året.
Økonomi
Andre løpende kostnader
Følgende årlige utgifter vil påløpe ved kjøp av tomt og oppføring av hytte:
- Årlig avgift for felles avløp, ca. kr. 6 000,
- Brøyting og vedlikehold av vei, ca. kr. 3 000,-
- Løypeavgift, ca. kr. 1400,-
- Renovasjon, ca. kr. 1 800,-
- Velavgift kr. 500,- pr. år.
- Brøyting og vedlikehold RV51 til Åsgård: 2000,-.
Det er eiendomsskatt i Gol kommune. Denne fastsettes når eiendommen er ferdig utbygd.
Engangsavgifter:
- Anleggsbidrag veien fra RV51 til Åsgård: kr. 25 000,-
- Engansgavgift veg i hyttefeltet: kr. 10 000,
Formuesverdi
Formuesverdi (ligningsverdi) foreligger ikke pr. d.d. Formuesverdi vil først bli fastsatt etter at eiendommen er solgt. Som utgangspunkt fastsetter skatteetaten formuesverdien i samsvar med nivået ellers i kommunen for sammenlignbare eiendommer. Formuesverdien for nyoppførte fritidsboliger skal dog ikke settes høyere enn 30% av kostprisen for bygning og grunn. (Informasjon fra www. skatteetaten.no pr. mai 2026, kontakt evt. Skatteetaten for ytterligere informasjon).
Velforening
Velforeningskontigent: ,- per måned/kvartal/år.
Offentlige forhold
Vei, vann og kloakk
Tomtene leveres med avløp og strøm til nærmeste påkoblingspunkt. Kjøper koster selv graving frem til tomten samt opparbeidelse av vei fra veiskulder og inn på tomten. Eier må selv borre etter vann.
Rettigheter og heftelser
Eiendommen overdras fri for pengeheftelser. Kommunen har lovbestemt legalpant i eiendommen som sikkerhet for betaling av kommunale gebyr.
For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenhet henvises det til avgivereiendommen. Ta kontakt med megler for mer informasjon.
Kjøpsvilkår
Totalpris inkl. omkostninger
Prisantydning tomt 23. 53 og 54 kr. 990 000,- + omk.
Prisantydning tomt 42, 43 og 46 kr.1 150 000,- + omk.
På alle tomter tilkommer det:
- Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
. Tinglysning av hjemmelsdokument kr. 585,-
-Tinglysning av evt. pantedokument: 585,-
- Grunnboksutskrift: 230,-
Ved kjøp av tomt til 990 000,- ser regnestykket slik ut:
Prisantydning 990 000,-
Dokumentavgift (2,5%):
Tinglysning av hjemmelsdokument 585,-
Tinglysning av pantedokument 585,-
Grunnboksutskrift: 230,-
Totalsum: 1 016 150,-.
Det ovenstående forutsetter at eiendommen selges til prisantydning og at det kun tinglyses ett pantedokument. Det tas forbehold om endringer i offentlige gebyr.
Kjøpekontrakt og overtakelse
Partene er forpliktet til å signere kjøpekontrakt utarbeidet av eiendomsmeglerforetaket rett etter aksept av bud. Kjøpekontrakten kan besiktiges hos eiendomsmegler før bud inngis. Overtakelse ca. 14 dager etter signert kontrakt.
Budgivning
Eiendomsmegler skal legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. Vi gjør oppmerksom på at det i forbrukerforhold ikke kan inngis bud med kortere akseptfrist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Eiendomsmegler kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn dette. Hos EIE stiller vi strengere krav til frister ved budgivning enn det som følger av Forbrukerinformasjon om budgivning, vedlagt i salgsoppgaven. Bud skal ikke ha en akseptfrist på mindre enn 30 minutter fra budet inngis. Bud med kortere akseptfrist enn 30 minutter kan bli avvist.
Eiendomsmegler har ikke ansvar for forsinkelser som skyldes tekniske feil. Akseptfristen er absolutt, det vil si at selger må akseptere budet og kjøper meddeles aksepten innen utløpet av akseptfristen. Dersom du utsetter inngivelse av bud til tett opp mot akseptfristen på et annet bud er det en reell fare for at eiendommen kan bli solgt før ditt bud kommer frem til megler og/eller megler rekker å bringe budet videre til selger. Husk alltid å ringe megler etter at du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt og kan formidles til selger. For øvrig vises det til vedlagte forbrukerinformasjon om budgivning.
Alle bud og budforhøyelser skal være skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt, og budet skal signeres av budgiver. Eiendomsmegler kan ikke formidle bud før disse kravene er oppfylt. Vi oppfordrer til å inngi bud elektronisk, ved å trykke på "Gå til budgivning" på eiendommens hjemmeside på eie.no eller ved å trykke på knappen "Gi bud" i hjem/finn-annonsen. Ved å benytte denne tjenesten vil vilkårene om legitimasjon og signatur fra budgiver være oppfylt.
Eiendomsmegler kan ikke formidle bud med forbehold om at bud eller forhold i bud skal holdes skjult for andre budgivere og interessenter.
Eiendomsmegler skal kontrollere budgiverens finansiering før handel sluttes.
Som kjøper og selger hos EIE vil du få tilsendt budjournalen etter at handel er inngått. Dette innebærer at alle bud vil bli gjort kjent for partene i den endelige kjøpsavtalen. Øvrige budgivere kan be om å få en kopi av budjournalen i anonymisert form.
Det er viktig at du gjør deg kjent med all informasjon om boligen, og at du har spurt om det du eventuelt lurer på, før du legger inn et bud.
Betalingsbetingelser
Fullstendig kjøpesum inkludert omkostninger, samt eventuelt pantedokument tilknyttet lån, skal kunne disponeres over hos megler senest 2 virkedager før overtagelse. Kjøpesummen skal innbetales fra norsk finansinstitusjon og eventuell egenkapital skal innbetales i én samlet betaling fra kjøpers egen konto i norsk finansinstitusjon.
Lovanvendelse
Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor.
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta som den er forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjemaet avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker - avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) - definisjon
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.
Ikke-forbruker - avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges som den er , og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Uautorisert kopiering eller gjenbruk av all tekst og alle bilder i denne annonse/salgsoppgave er ikke tillatt.
Personvern
Som interessent, budgiver og kjøper vil dine personopplysninger bli registrert og lagret for videre oppfølging. Som eiendomsmeglingsforetak har vi plikt til å oppbevare kontrakter og dokumenter i minst 10 år, jf. eiendomsmeglingsforskriften. Mulighetene for å få slettet personopplysninger er derfor begrenset. Les mer om EIE`s behandling av personopplysninger i vår personvernerklæring på eie.no/personvern
Hvitvasking
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift, som pålegger oss å gjennomføre kundekontroll av selger og kjøper, herunder fullmektiger. Slike kontrolltiltak vil i praksis gjøres ved å bekrefte våre kunders og reelle rettighetshaveres identitet, samt å innhente informasjon knyttet til handelens formål og tilsiktede art.
Dersom kjøper ikke bidrar til dette, og det medfører at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Dette vil kunne gi selger rettigheter etter avhendingsloven, herunder rett til å heve kjøpet og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning dersom misligholdet er vesentlig.
I tilfeller der det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kontrolltiltak underveis i oppdraget må megler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i så fall ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha krav mot selger etter avhendingslovens bestemmelser om mislighold og forsinkelse.
Dersom nødvendige kontrolltiltak ikke lar seg gjennomføre vil EIE eiendomsmegling ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.
Meglers vederlag
Vederlaget (som betales av selger) er avtalt til kr. 35 000,- pr. tomt . I tillegg betales kr. 3500,- pr. oppgjør. Dersom handelen ikke kommer i stand skal oppdragsgiver betale oppdragstaker vederlag kr 5.000,- for medgått arbeidstid, i tillegg til grunnpakke markedsføring, tilrettelegging, visninger og utlegg. Alle kostnadene er inklusiv mva.
Dersom handel ikke kommer i stand eller oppdraget sies opp, har oppdragstaker krav på rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (utgifter til påløpte visninger, innhenting av opplysninger, markedspakke og tilrettelegging), samt eventuelle utlegg. Ved beregning av vederlaget tas det utgangspunkt i timespris på oppdraget. Alle priser er inkl. mva.
Om oppdraget
Oppdr.nr: 28260140
Ansvarlig megler: Emil Intelhus Brøto
EIE Fjellmegleren Gol
Fjellmegleren AS
NO 982 082 161 MVA
Produkter eller tjenester som tilbys partene i forbindelse med oppdraget
Meglerforetaket og EIE-kjeden har flere samarbeidspartnere som tilbyr produkter eller tjenester i forbindelse med gjennomføring av megleroppdraget.
Dette gjelder følgende:
- Gjensidige forsikring tilbyr boligselger- og boligkjøperforsikring samt forsikringsløsninger til selger og kjøper
- Overo leverer oppgjørsskjema og overtakelsesprotokoll for EIE. Kunder tilbys ulike leverandører for strøm, alarm og bredbånd avhengig av tilbydere i kundens nærområde
- EIE AS (morselskap for franchisegiver i EIE-kjeden) og enkelte meglerkontor i EIE-kjeden har indirekte eierinteresser i Bomega AS (Hjem.no) i ulike eierkonstellasjoner gjennom EIE Hjem AS
- EIE eiendomsmegling samarbeider med ulike bankforbindelser om formidling av finansielle tjenester. Meglerforetaket kan motta godtgjørelse for dette
- Finit Deleie tilbyr deleie på enkelte objekter
- Secundo er en markedsplass for salg av bruktgjenstander
Les mer om våre samarbeid og investeringer her: eie.no/eiendom/eie-investerer
Nyttige lenker
EIE Fjellmegleren Gol / Nesbyen / Flå
Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.















